7 Firmy taktyczne mogą wykorzystać do generowania lepszych ołówków

Dlaczego generowanie kwalifikowanych leadów księgowych jest takie trudne? Istnieje kilka dobrych powodów.

Po pierwsze, rachunkowość jest usługą, której potrzebuje każdy biznes, więc istnieje duża konkurencja. A ponieważ wiele z tych samych zasad rachunkowości i umiejętności ma zastosowanie w różnych branżach, wiele firm konkuruje ze sobą o każdą firmę.

Po drugie, istnieją wymogi zgodności, które zmuszają przedsiębiorstwa do korzystania z pewnych usług (audyt i podatki, na początek), więc istnieje poczucie, że jeśli muszę to robić, to przynajmniej powinienem starać się minimalizować koszty.

Rezultat jest tak samo nieunikniony jak śmierć. Usługi księgowe stają się towarem. Trudno jest rozróżnić firmy, a presja opłat staje się intensywna.

Nie wszystkie wartości Leads w rachunkowości są równe
.
Są sposoby na uwolnienie firmy od tego dylematu. Oto kilka z moich ulubionych strategii przewracania wagi na twoją korzyść:

1. Zostań specjalistą. Nie ma potrzeby być wszystkim dla wszystkich. Istnieje wiele potężnych zalet specjalizacji, w tym możliwość polecenia wyższych stawek rozliczeniowych, generowania większej ilości leadów i łatwiejszego zamykania sprzedaży.

Możesz skupić się na zrozumieniu branży tak dobrze, że znasz wszystkie wyzwania biznesowe niezwiązane z rachunkowością, przed którymi stoją. Następnie możesz prowadzić konstruktywne rozmowy na temat tego, jak Twoje usługi pomagają tej branży w rozwiązywaniu innych problemów – problemów, które inne firmy CPA zupełnie przegapią. Jest to duża zaleta i przyniesie Ci lepsze wskazówki, ponieważ oferujesz więcej rozwiązań.

Inne rodzaje specjalizacji, które mogą pomóc wyróżnić Twoją firmę to między innymi:

  • Specjalizacja typu serwisowego.
  • Specjalizacja geograficzna.
  • Specjalizacja w określonej roli w organizacjach.
  • Specjalizacja w niektórych rodzajach problemów.

2. Zostań Visible Expertem® w swojej dziedzinie. Rozwijaj doskonałą wiedzę specjalistyczną w danej dziedzinie, a następnie połącz ją z wysoką widocznością w pojawiającym się ważnym zagadnieniu. Jeśli wybierzesz odpowiedni problem i będziesz go skutecznie promował, Twoja firma może opracować Visible Expert®.

Ten profesjonalista to osoba, która zajmuje się ważnym tematem. Obecność tej osoby w Państwa firmie nie tylko podniesie rangę firmy na rynku, ale także poprawi reputację całej firmy.

Visible Expert różni się od “Rainmaker’a”, który wnosi biznes poprzez osobiste kontakty. Visible Expert generuje wysokiej jakości wskazówki dzięki powszechnie uznanym kompetencjom. Ale uważaj – nie chodzi tylko o kompetencje techniczne. Chodzi również o komunikację i pomocność.

3. Przeprowadzić poważne badania na ważny temat. Nic nie zwiększa wiarygodności i widoczności, jak publikacja przełomowych badań. Oczywiście, jeśli uczynisz to badanie istotnym dla danej branży i odpowiesz na pytanie, na które wszyscy chcieliby odpowiedzieć, masz duże szanse, że zostaniesz zauważony i potraktowany poważnie. Pomaga to również nawiązać współpracę ze stowarzyszeniem branżowym lub innym podmiotem z branży, aby zwiększyć wiarygodność i zwiększyć zasięg.

4. Opublikuj bardzo użyteczną treść. Zapomnij o zwykłym bełkocie biuletynu. Znajdź temat, który będzie bardzo przydatny dla Twojej grupy docelowej i wyjaśnij go w bardzo prosty sposób. W naszych badaniach odkryliśmy, że jednym z najlepszych sposobów, aby nabywcy byli przekonani do ekspertyzy jest to, kiedy ktoś jest w stanie wyjaśnić skomplikowany temat w zrozumiały sposób.

Nie bój się dzielić swoim tajnym sosem. Dzisiejsi nabywcy zmienili się i oczekują darmowej edukacji. A jeśli Twoja firma księgowa nie zapewnia takiej edukacji i wiedzy, możesz być pewien, że ktoś inny jest.Większa pomoc równa się lepszemu prowadzeniu księgowości.

5. Mówisz poważnie o mediach społecznościowych. Media społecznościowe nie są modą ani zagrożeniem dla wykorzystania. Wciąż rośnie jego popularność i jest po prostu internetową wersją sieci. Jeśli nie masz silnej obecności w mediach społecznościowych, brakuje Ci ważnego kanału komunikacji do Twoich potencjalnych klientów.

W rzeczywistości, około 60 procent nabywców Twoich usług księgowych sprawdza Cię na portalach społecznościowych przed zakupem. Media społecznościowe mają duże zalety dla firm księgowych, w tym:

  • Zwiększa to widoczność Twojej firmy i jej ekspertów.
  • Promuje i zwiększa zasięg Twojego content marketingu.
  • To pozwala twojej firmie się wyróżnić.
  • To buduje zaufanie i wiarygodność.

6. Zainwestuj w optymalizację wyszukiwarek. Ostatnie badanie 500 firm usług profesjonalnych wykazało, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) jest najbardziej skutecznym narzędziem do generowania leadów online. Jest to również prawdopodobnie jedno z najbardziej efektywnych kosztowo podejść do generowania wysokiej jakości leadów księgowych.

Najlepiej sprawdza się w połączeniu z bardzo użytecznymi treściami (zoptymalizowanymi również pod kątem SEO) oraz mediami społecznościowymi (aby pomóc w dzieleniu się tymi treściami).

Na wysokim poziomie, SEO składa się z dwóch głównych komponentów:

  • SEO na miejscu: Użyj ukierunkowanych słów kluczowych lub fraz kluczowych, aby poinformować, jakie są treści na Twojej stronie i ich znaczenie dla tego, czego szukają poszukiwacze.
  • Off-site SEO: Uzyskać wysoki autorytet i odpowiednie linki do swojej strony internetowej poprzez zewnętrzne zobowiązania i artykuły.

7. Połóż je wszystkie razem. Największy wpływ na jakość i ilość ołowiu będzie miało połączenie wszystkich tych technik i strategii w jednolitą, trwającą kampanię. Podczas gdy każda z tych wskazówek pomaga podnieść jakość Twoich nowych ołówków, ich połączenie buduje trwałą przewagę. Zarówno odróżnia Cię od innych firm, jak i przekazuje silny przekaz do potencjalnych klientów. Wyraźnie komunikuje, że zapewniasz wartość wykraczającą poza “ja też” firmy, które zalewają rynek.

Dobrze ukierunkowana, wyraźnie zróżnicowana, oczywiście bardziej wartościowa… brzmi jak wzór na lepsze prowadzenie księgowości.