7 Korzyści z prowadzenia blogów dla firm księgowych

Jako księgowy, czy kiedykolwiek chciałbyś się sklonować?

Pomyślcie tylko, gdyby były kopie waszego biegania, ile jeszcze osób mogłoby wam pomóc? Ile osób jeszcze by skorzystało z twojej rady? Ile czasu zaoszczędziłbyś, gdybyś nie musiał ciągle wyjaśniać tych samych zasad podatkowych i księgowych?

Chociaż nie do końca klonujesz siebie, blog może pomóc w dotarciu do większej liczby osób. Pisząc regularne wpisy na blogu na stronie internetowej swojej firmy, możesz nauczyć swoich klientów i potencjalnych klientów prostych koncepcji podatkowych i księgowych. Piszesz post raz, a Twoje słowa mogą pomóc setkom – a nawet tysiącom – czytelników przez lata, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Najlepsze wpisy na blogu to nie tylko literatura piękna, ale także naukowe traktaty na temat ezoteryczny w księgowości. Najbardziej użyteczne wpisy na blogu pomagają czytelnikom, odpowiadając na pytanie lub pokazując, jak rozwiązać problem z ich biznesem lub życiem finansowym.

Oto niektóre z najlepszych powodów, dla których każda firma księgowa musi mieć stronę bloga na swojej stronie internetowej:

1. Zwiększa pozycję w wyszukiwarce. Inżynierowie w Google stale udoskonalają swój algorytm wyszukiwarki, aby pomóc użytkownikom znaleźć przydatne informacje łatwo i szybko. Najlepszą strategią podniesienia rankingu Twojej firmy w Google jest po prostu regularne dodawanie użytecznych treści do Twojej strony internetowej.

Dodawanie regularnych wpisów na blogu do Twojej strony internetowej mówi Google, że Twoja strona jest źródłem istotnych, użytecznych i interesujących informacji. Potrzeba na to czasu, aby to się stało, więc musisz być cierpliwy. Jeśli jesteś jedną z jedynych firm księgowych w swoim mieście lub regionie, która posiada stronę bloga, otrzymasz również szybsze wyniki wyszukiwania lokalnego.

2. Natychmiastowa wiarygodność dla osób poleconych. Wielu księgowych polega na stałym strumieniu osób poleconych przez innych specjalistów. W dzisiejszych czasach jest rzeczą oczywistą, że ci świeżo poleceni klienci sprawdzą Twoją stronę internetową zanim zadzwonią lub odwiedzą Twoją firmę. Mogą oni również sprawdzać strony internetowe Twojej konkurencji. A jeśli twoja strona się nie sprawdzi, mogą nawet do ciebie nie zadzwonić. Możecie zaryzykować utratę tego nowego klienta.

Dobra strona internetowa z dużą ilością bezpłatnych i przydatnych informacji nie tylko ugruntowuje Państwa jako kompetentnego i kompetentnego profesjonalistę, ale także może wstępnie sprzedać perspektywę współpracy z Państwa firmą. Oznacza to, że do czasu, gdy potencjalny klient zadzwoni lub odwiedzi, mogą być one wszystkie, ale gotowy do podpisania listu motywacyjnego.

3. Budowanie relacji z klientami i perspektywami. Twój blog daje perspektywom posmak tego, jak wygląda praca z Twoją firmą. Łatwe do przeczytania artykuły z przydatnymi informacjami podkreślają Twoją firmę jako źródło cennych porad w budowaniu swojej firmy i jej bogactwa. Blogi, które pokazują Twoją osobowość, sprawiają, że Twoja firma czuje się bardziej jak przyjazny i pomocny doradca, a mniej jak stereotypowy tępy licznik fasoli.

Ponieważ Twoi klienci koncentrują swoją energię i uwagę na biznesie i swoim życiu, nie żyją i nie oddychają podatkami i księgowością tak jak my. Wpisy na blogu przypominają również Twoim obecnym klientom o pomysłach, które muszą z Tobą przedyskutować, aby rozwijać swój biznes lub oszczędzać na podatkach. To delikatny sposób, aby być na bieżąco z klientami.

Czy to ci się kiedykolwiek przydarzyło? Niezłomny, wieloletni klient mówi Ci, że zatrudnił inną firmę do wykonania usługi wykraczającej poza zwykłe zeznanie podatkowe lub roczne sprawozdanie finansowe, które im dostarczasz. A kiedy ty plujesz, «Mogliśmy to zrobić dla ciebie!» odpowiadają, że nie wiedzieli, że ty też to robisz. Jeśli piszesz posty o wszystkich innych usługach, które świadczysz, twoi klienci nie pójdą gdzie indziej, gdy będą potrzebować czegoś niezwykłego.

4. Wyróżnij się na tle konkurencji. Obecnie bardzo niewiele firm księgowych regularnie aktualizuje blogi na swoich stronach internetowych. Zgodnie z opublikowanym niedawno przez Hinge Marketing Study Study of Accounting & Financial Services 2017, najbardziej rentowne firmy trzykrotnie częściej wskazywały swoje metody marketingowe i rozwoju biznesu jako wyróżnik spośród innych firm. Jedną z metod marketingowych preferowanych przez te firmy jest prowadzenie blogów, o których, jak wynika z badania, «wiadomo, że są skuteczne w wykazywaniu wiedzy specjalistycznej».

5. Oszczędzaj czas na odpowiadanie na pytania. Jeśli piszesz post na blogu, który odpowiada na pytanie, które ciągle słyszysz od klientów, możesz po prostu wskazać na nie klienta, gdy cię o to pytają. Oszczędzasz w ten sposób czas, a także wiesz, że twoi klienci otrzymują spójną odpowiedź za każdym razem, gdy cię o nią pytają.

A kiedy wyślesz swojego klienta na swoją stronę, może się to zdarzyć na poczcie sprzed miesięcy, która mówi o problemie, który ma teraz. Podziękują ci za umieszczenie tam informacji.

6. Ustanawia Twoją firmę jako eksperta. Jeśli Twoja firma ma branżową lub usługową specjalizację, regularne wpisy na blogu na ten temat mogą pomóc w ustanowieniu Twojej firmy jako firmy go-to-biznesu dla tego typu klientów. Tak jak neurochirurg nakazuje wyższą pensję niż lekarz ogólny, tak i Twoja ekspertyza zaowocuje wyższymi opłatami.

7. Twój firmowy biuletyn jest już napisany. Odbierając wpisy na blogu pisane od ostatniego numeru, masz już napisaną większość swojego biuletynu. Regularne wysyłanie newslettera pomaga w rozpowszechnianiu artykułów wśród osób, które nie odwiedzają regularnie Twojej strony internetowej. A ponieważ wiecie już Państwo, jakie są problemy Państwa klientów, Wasz biuletyn, wypełniony artykułami, które dotyczą tych problemów, będzie bardziej interesujący i istotny dla Państwa klientów niż gotowy biuletyn dostarczany przez Państwa firmę software’ową.

Regularny blog ma wszystkie te zalety i nie tylko. Jest to jedna z najtańszych metod w zestawie narzędzi marketingowych i jest to sposób na wyróżnienie się spośród większości firm, które nie mają bloga.

Ogłasza on chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem ze światem. Jest to sposób na edukację Twoich klientów, który zmienia ich w lepszych klientów: bardziej skutecznych w ich biznesie i finansach osobistych. Jest to również sposób na nawiązanie głębszych kontaktów z klientami i perspektywami, a także sposób na poszerzenie zasięgu poza swoją okolicę.

Przede wszystkim jest to sposób na pomoc klientom w ich finansach, dlatego też większość z nas została księgowymi w pierwszej kolejności.