7 Najważniejsze kwestie związane z przestrzeganiem przepisów dotyczących podatku od sprzedaży dla sprzedawców detalicznych

Wszyscy wiemy, że zgodność z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży detalicznej jest skomplikowana, tym bardziej, gdy uwzględniana jest sprzedaż wielokanałowa i handel elektroniczny.

Od wielokanałowych wyzwań podatkowych po podatki żeglugowe, istnieje wiele min lądowych zgodnych z przepisami. Upewnij się, że Twoi klienci detaliczni są przygotowani na bieżąco z tymi siedmioma ważnymi względami zgodności z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży.

1. Opodatkowanie wielokanałowe

1.

Twoi klienci detaliczni muszą upewnić się, że każdy z ich kanałów sprzedaży pobiera odpowiednią kwotę w każdym stanie, w którym są zobowiązani do pobierania podatków od sprzedaży. Im więcej kanałów ma do czynienia z detalistą, tym więcej możliwości popełnienia błędu.

Rosnące wielokanałowe oczekiwania klientów mogą stwarzać wyzwania związane z przestrzeganiem przepisów podatkowych w zakresie sprzedaży. Klienci oczekują obecnie wielu opcji realizacji podczas zakupów online, w tym możliwości składania zamówień online i odbioru w sklepie lub na miejscu. W przypadku zamówień online, podatek od sprzedaży będzie stosowany w zależności od miejsca zamieszkania klienta.

Jeśli sklep internetowy zawiera opcję realizacji “płać w sklepie”, obowiązek podatkowy w zakresie sprzedaży będzie zależał od lokalizacji sklepu. Państwa z hiper-lokalnych podatków, takich jak miasta lub powiatów, może dodać dodatkową złożoność i zamieszanie dla klientów.

W związku z dodaniem kolejnych kanałów sprzedaży należy zwrócić szczególną uwagę na powiązanie, które kanały te mogą tworzyć. Nexus może być uruchamiany poprzez programy partnerskie, klikanie poleceń z innych stron internetowych, działania przedstawicieli handlowych i inne metody przechwytywania sprzedaży.

2. Opodatkowanie sprzedaży, rabatów i promocji

Z ograniczonymi wyjątkami, podatek od sprzedaży ma zastosowanie do ceny sprzedaży brutto otrzymanej ze sprzedaży, ale szczegółowa definicja ceny sprzedaży brutto może różnić się w zależności od państwa. Generalnie, Twoi klienci detaliczni będą winni podatek od ceny końcowej, a nie od wartości, bez względu na metodę rabatu, np. dolary zniżkowe lub procentową redukcję. Odnosi się to również do kuponów.

Jeżeli jednak rabat, czy to w formie promocji czy kuponu, jest sponsorowany przez osobę trzecią, taką jak producent lub dystrybutor, a Twój klient otrzymuje zwrot obniżonej ceny, podstawą opodatkowania sprzedaży jest pełna cena sprzedaży – a nie obniżona kwota – z wyjątkiem niektórych stanów, takich jak Teksas. Sprawdź swoje lokalne stanowe przepisy podatkowe i upewnij się, że Twój klient odpowiednio dostosowuje swoje pobranie i przekaz pieniężny.

W przypadku specjalnych promocji, takich jak BOGO – “Kup jeden, zdobądź jeden” – należy zapoznać się z lokalnymi wymogami firmy, ponieważ wymogi podatkowe dla tej kategorii promocji znacznie się różnią. Jest prawdopodobne, że w większości przypadków podatek od użytkowania będzie wymagany przez państwo, w którym nieruchomość jest wycofywana z zapasów, a nie w państwie, do którego jest wysyłana. Upewnij się, że Twój klient rozumie, że wymagania dotyczące podatku od sprzedaży będą się różnić pomiędzy promocjami BOGO i “Kup Dwa i Dostawa 50% zniżki”.

3. Problemy związane z kartą podarunkową

Zakupy kartą podarunkową są wolne od podatku, ale upewnij się, że Twój klient detaliczny jest świadomy i posiada system sprzedaży, który może przetwarzać takie transakcje. Karty upominkowe są traktowane jako gotówka, a podatek jest obliczany na podstawie tego co i jak zostało zakupione.

Podstawowym podatkiem od sprzedaży kart podarunkowych, poza unikaniem zbędnego poboru podatku, jest podatek escheatment lub nieodebrane prawo własności. Przepisy te określają, że w przypadku, gdy karta podarunkowa zostanie uznana za porzuconą przez państwo lub pozostawioną bez wykorzystania przez dłuższy okres czasu, państwo może obciążyć sprzedawcę podatkiem od sprzedaży karty podarunkowej kwotą lub procentem od tej kwoty.

Więcej szczegółów znajduje się w tabeli Krajowej Konferencji Ustawodawców Stanu (NCSL), obejmującej ustawy o escheatmentie państwowym i niewykupionym prawie własności. W większości stanów nieodebrana nieruchomość jest zwracana do stanu ostatniego znanego adresu właściciela.

Jednakże, jeśli adres jest nieznany, nieodebrana wartość jest nie do odzyskania dla stanu założycielskiego lub organizacji klienta.

4. Taxable Shipping

Jeśli w sklepie klienta znajduje się połączona opłata za wysyłkę i obsługę, koszt wysyłki podlega opodatkowaniu. W niektórych stanach, w tym w Maryland, opłaty za wysyłkę nie podlegają opodatkowaniu, jeśli koszty manipulacyjne są wymienione osobno, ale podlegają opodatkowaniu, jeśli są połączone. W większości stanów koszty wysyłki nie podlegają opodatkowaniu, jeśli są wyszczególnione oddzielnie od ceny towaru.

Kilka państw uznaje żeglugę za działalność podlegającą opodatkowaniu, niezależnie od tego, czy podatek od sprzedaży jest częścią ceny, podczas gdy inne państwa ustaliły, że opłaty żeglugowe nie podlegają opodatkowaniu, jeżeli są zawarte w cenie. Zwróć szczególną uwagę na stany, do których Twoi klienci wysyłają towary.

5. Usługi dla towarów

Jasne, oferowanie gwarancji to miła obsługa klienta i dobre przyrostowe przychody, ale powoduje dodatkowe bóle głowy związane z przestrzeganiem przepisów podatkowych dotyczących sprzedaży. W Północnej Karolinie, i innych stanach, gwarantuje, że obsługa majątku osobistego podlega opodatkowaniu.

Podobnie, Twój klient może pomyśleć, że sprzątanie basenu lub instalacja już zakupionego przedmiotu jest w rozliczeniu podatku od sprzedaży, ponieważ podatek od sprzedaży nieruchomości został już zapłacony. Jednak w wielu stanach tak nie jest. W wielu jurysdykcjach, w tym w Delaware, Nowym Meksyku i Waszyngtonie, sprzedawca detaliczny musi pobierać podatek od sprzedaży za te usługi.

Istnieje wiele dodatkowych aspektów związanych z obsługą towarów, w tym definicje specyficzne dla zamierzonego użycia towaru lub usługi, jak również drugorzędny charakter usługi, ponieważ odnosi się ona do towaru. Jeśli masz klientów detalicznych z ofertą usług, zapoznaj się z konkretnymi wymaganiami stanów, w których działalność Twojego klienta jest powiązana.

6. Opodatkowanie asortymentu produktów

Jeśli Twój klient detaliczny ma zróżnicowaną ofertę produktów, w tym żywności w sklepie, może być zmuszony do selektywnego oferowania pewnych elementów swoich zapasów po rozszerzeniu działalności na nowe państwa. W niektórych stanach artykuły spożywcze nie podlegają opodatkowaniu lub są opodatkowane niższymi stawkami, podczas gdy w innych stanach żywność jest opodatkowana według stałych stawek.

W stanach o wyższych podatkach związanych z żywnością, prawdopodobnie uprości to działalność biznesową Twojego klienta, który odmówi oferowania żywności w tych lokalizacjach. Może to również dotyczyć detalistów oferujących luksusowe, drogie towary lub produkty wytwarzane z produktów zwierzęcych. W niektórych stanach obie kategorie towarów mogą być opodatkowane według podwyższonych stawek.

7. Położenie, położenie, położenie

Miejsce, w którym klient prowadzi działalność, w tym siedziba jego filii lub miejsce sprzedaży, są głównymi czynnikami wpływającymi na zgodność z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży. W przypadku, gdy sprzedaż ma miejsce i gdy towary są składowane, może to spowodować powstanie nexusu w tym miejscu.

Doradzaj swoim klientom, aby dobrze oceniali takie działania i rozważyli wybór lokalizacji lub centrów dystrybucyjnych z korzystnymi lokalnymi przepisami dotyczącymi zgodności z podatkami od sprzedaży odnoszącymi się do nexusu.

Myśli końcowe

Nie ma wątpliwości, że przestrzeganie przepisów podatkowych dotyczących sprzedaży jest skomplikowane, ale jako najbardziej zaufany doradca Twoich klientów, możesz pomóc w zmniejszeniu obciążeń poprzez edukację i prowadzenie dyskusji. Nie ma wątpliwości, że po drodze też się czegoś nauczysz!