7 Powody, dla których księgowy jest idealnym pośrednikiem

âAdapt and surviveâ” było wyzwaniem Downton Abbey ‘s rodzina Grantham i reszta brytyjskiej arystokracji w zmieniających się czasach gospodarczych. Eksplozja konsumentów w handlu elektronicznym jest zachęcana do odcięcia się od pośrednika i prowadzenia bezpośrednich transakcji. Docelowi są również księgowi. Widzieliście reklamy: âBring in your bill, and we will cut it in half.â”

Storm Clouds and a Sunny Solution

Dlaczego konsumenci potrzebują pośrednika? W wielu przypadkach my, jako konsumenci, wolimy kupować bezpośrednio. Weźmy pod uwagę biura podróży. Lata temu ludzie kupowali bilety lotnicze i rezerwowali pokoje hotelowe przez pośrednika. Dzisiaj ludzie kupują bezpośrednio na stronie internetowej linii lotniczych lub używają stron agregujących, aby porównać ceny i koszty hotelu w celu znalezienia najtańszej ceny. Podróżowanie stało się towarem â czy ma go? Branża biur podróży początkowo cierpiała, ale wiele osób, które przeżyły, przeniosło się do organizowania wysoce spersonalizowanych wakacji, takich jak afrykańskie safari. Tak, branża straciła wielu agentów.

Teraz rozważmy słoneczne rozwiązanie. Zamknij oczy i pomyśl o jakimś zawodzie. Ta branża jest często kojarzona z nieuczciwością i nadmiernym obciążeniem. Dziś ludzie mogą wyciąć profesjonalistę i sami wykonać tę pracę. Łatwo jest kupić książkę lub znaleźć instrukcje krok po kroku w Internecie. Co to za branża? Naprawa i konserwacja samochodów.

Pomimo tego, że można wymienić olej na podjeździe lub obrócić opony, niewiele osób to robi. Zabierają swój samochód do salonu samochodowego na zaplanowaną konserwację lub do lokalnego mechanika samochodowego. Dlaczego? Chociaż branża ma złą reputację, znaleźli oni lub zostali skierowani do uczciwego profesjonalisty. Ufają, że są traktowani uczciwie, a praca jest wykonywana prawidłowo. Pośrednik przetrwał.

Why Do They Need You?

Jako księgowy, jak pokazałbyś wartość, jaką wnosisz do relacji? Proszę wziąć pod uwagę te siedem powodów.

1. Rzeczy, których nie zrobiłbyś sam. Niewiele osób ścina własne włosy, samodiagnozuje, lub pojawia się w sądzie bez adwokata.

Dlaczego: Konsekwencje negatywnego wyniku znacznie przewyższają oszczędności kosztów.

2. Twój przeciwnik jest mądrzejszy. Zakup produktu lub usługi może przekształcić się w relację z przeciwnikiem, gdy coś pójdzie nie tak. Dla Ciebie jest to pierwszy raz, kiedy ten produkt się zepsuł. Dla biznesu może to mieć szereg logicznych powodów, dla których nie jest on winny.

Dlaczego: Posiadanie profesjonalisty płacącego za swoje interesy na pierwszym miejscu to dobrze wydane pieniądze. Negocjacje często wchodzą w grę.

3. Długoterminowe relacje. Lokalne firmy ceglano-mursztynowe poszukują długoterminowych związków, a nie transakcji.

Dlaczego: Utrzymywanie cię w szczęściu sprowadza cię z powrotem. To również generuje referencje.

4. Zrozumieć swoje potrzeby. Wiele osób ma wyjątkowe sytuacje lub okoliczności łagodzące. Przy zakupie skomplikowanych produktów, takich jak ubezpieczenia, zrozumienie luk w pokryciu kosztów tanich produktów wymaga profesjonalisty.

Dlaczego: Poprosiłem o kartkę z życzeniami: Co wspólnego mają suknie szpitalne i ubezpieczenie zdrowotne? Jesteś o wiele mniej ubezpieczony niż ci się wydaje. â”

5. Przepisy ustawowe i wykonawcze ulegają zmianie. Przepisy podatkowe są często zmieniane. Przepisy wygasają, a inne są wprowadzane. Umowy CPA zawierają wymogi dotyczące kształcenia ustawicznego, aby pomóc im utrzymać aktualność.

Dlaczego: Klienci często nie widzą szerszej perspektywy, ponieważ nie jest to ich zawód.

6. Doświadczenie. Niektórzy ludzie mogą uznać swoją sytuację za wyjątkową. Inni mogli słyszeć o strategii, która zadziałała dla przyjaciela przyjaciela. Jeśli praktykujesz od lat lub specjalizujesz się, widziałeś ten film już wcześniej. Wiesz, jak to się kończy.

Dlaczego: Twoje doświadczenie mówi ci, dlaczego to nie ma szczęśliwego zakończenia i jakie konsekwencje może mieć dla ciebie ta osoba.

7. Rzecznictwo. Robisz najlepszą możliwą pracę dla swojego klienta. Oferujesz porady w oparciu o przepisy i precedens. Jeśli są one kwestionowane lub badane, stoisz obok swojego klienta i wyjaśniasz swoje racje.

Dlaczego: Jeśli zajmują się bezpośrednio, coś idzie nie tak i są pociągnięci do odpowiedzialności, winni są tylko oni sami. Ludzie tego nie lubią.

Nikt nie lubi wydawać więcej niż trzeba. Rozważając zakup profesjonalnych usług, na dłuższą metę ma sens płacić więcej i nie odcinać się od pośrednika.

O autorze:

Bryce Sanders jest prezesem Perceptive Business Solutions Inc. w New Hope w Pensylwanii. Prowadzi on szkolenia z zakresu pozyskiwania klientów HNW dla branży usług finansowych. Jego książkę “Captivating the Wealthy Investor” można znaleźć na Amazon.com.

Powiązany artykuł:

8 Lekcje, które Ty i Twój klient możecie się nauczyć obserwując Downton Abbey