7 Sposoby sprzedaży firmy z małą ilością pieniędzy lub bez pieniędzy

Marketing usług świadczonych przez Twoją firmę może stanowić wyzwanie, zwłaszcza gdy masz niewielki budżet. Dobra wiadomość jest taka, że marketing nie musi kosztować tysięcy dolarów.

Oto siedem sposobów, na które można sprzedawać swoją firmę za niewielkie pieniądze lub bez pieniędzy:

1. Get Creative With Hashtags

Hashtagi są teraz wszędzie: Twitter, Instagram, Pinterest, Google+, i Facebook. W przypadku, gdy nie jesteś zaznajomiony, hashtagi to słowo lub grupa utworów po znaku # (jak #tax lub #accountinghumor). Użycie znaku # zamienia słowo lub słowa w link, który można przeszukiwać, umożliwiając ludziom śledzenie tematów dyskusji opartych na tych słowach kluczowych. Na przykład, jeśli chcesz zobaczyć, co ludzie mówili o tegorocznym Boomer Technology Circles Summit, możesz wyszukać #BTCSummit2017 lub kliknąć na hashtag, aby zobaczyć wszystkie posty, które poruszają ten temat w czasie rzeczywistym.

Kiedy zamieszczasz treści w mediach społecznościowych, używaj odpowiednich hashtagów, aby opisać je dalej i rozszerzyć ich zasięg. I chociaż zalecamy, abyś był kreatywny używając hashtagów, nie bądź zbyt kreatywny. Możesz mieć wrażenie, że hashtag #ourfirmisthegreatestbecauseweloveourclients jest dokładny, ale jest zbyt długi i prawdopodobnie nie jest to coś, czego potencjalni klienci mogą szukać. Zamiast tego, poszukaj online listy popularnych hashtagów według tematu, jak ten z RiteTag.

Poza tym, nie przesadzaj z hashtagami. Używanie zbyt wielu z nich wydaje się trochę spamem. Posty z dziesiątkami hashtagów mogą zdobyć wiele sympatii, ale wielu z tych użytkowników nie będzie pasować do Twojej firmy. Jeden do trzech hashtagów na post to dobra liczba.

2. Zaproś Gościnnych Autorów do umieszczenia na swoim Blogu

Większość firm w tych dniach mają blog i polegać na personelu lub zewnętrznych wykonawców do pisania większości postów. Jednak zapraszanie zaproszonych autorów do zamieszczania wpisów na swoim blogu jest strategią marketingową o ogromnym potencjale. Gościnne posty mogą wzmocnić Twoją reputację jako godnego zaufania źródła, podkreślić specjalizację i dać Ci większą widoczność społeczną.

Jak to działa? Powiedz, że wiesz, iż wielu Twoich klientów martwi się o bezpieczeństwo swoich danych księgowych w chmurze. Znasz również dostawcę, który dostarcza rozwiązania w chmurze dla klientów lub klienta, który z powodzeniem przeszedł na program księgowy oparty na chmurze.

Możesz zaprosić sprzedawcę lub klienta do zamieszczenia wpisu gościa na swoim blogu z linkiem powrotnym do ich własnej strony internetowej. Autor Twojego wpisu z pewnością chętnie podzieli się nim z Tobą na własnych kanałach mediów społecznościowych, co zwiększy zasięg Twojego bloga. To jest wygrana/wygrana.

3. Udział w imprezach wspólnotowych

Imprezy lokalne, od fundraiserów po sieciowe lunche, koncerty na świeżym powietrzu i miksery towarzyskie, to świetny sposób na spotkanie z członkami Twojej społeczności i wprowadzenie ich do Twojego biznesu. Zanim pójdziesz, zrób kilka badań i wybierz wydarzenia, w których prawdopodobnie weźmie udział klient, do którego starasz się dotrzeć.

Potem, po prostu wyjdź i zacznij poznawać ludzi. Marketing na imprezach wymaga czasu i nie zapewnia natychmiastowej satysfakcji, ale silna sieć jest jednym z największych atutów, jakie może mieć każdy księgowy.

4. Stosuj reklamę w mediach społecznościowych

Wiele firm posiada konta w mediach społecznościowych, ale założenie bezpłatnej strony biznesowej na Facebooku lub konta na Twitterze nie jest już wystarczające. Aby dotrzeć do tych klientów, do których chcesz dotrzeć, musisz zapłacić za grę. Dobra wiadomość jest taka, że reklama w mediach społecznościowych jest tania i skuteczna.

Na koszt prowadzenia jednej tradycyjnej reklamy, można mieć reklamę na Facebooku, który działa codziennie przez kilka tygodni i dostać go dokładnie przed klientami, które chcesz. Jest to idealne rozwiązanie dla firm z ograniczonym budżetem i niszową publicznością.

Za pomocą Facebooka można nawet dokonać samodzielnego zakupu i stworzyć reklamę. Aby dowiedzieć się, jak po prostu śledzić ich spacer. Możesz to jeszcze bardziej ułatwić, płacąc po prostu za podbicie istniejących postów, klikając na opcję «podbicie postu».

5. Mówić na imprezach

Jeśli masz talent do publicznych wystąpień, może to być jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na promowanie swoich usług. Firmy i organizacje w całym twoim mieście szukają prelegentów.

Mogą oferować sesje edukacyjne w porze lunchu lub potrzebować przeszkolić określone działy w Twojej tematyce. Mogą organizować rekolekcje lub spotkania pracowników. Skontaktuj się z kilkoma firmami lub organizacjami, aby powiedzieć im o swojej wiedzy i o tym, jak możesz im pomóc.

Kiedy już wylądujesz na zaręczynach, poznaj swoich słuchaczy. Co oni już wiedzą o twoim temacie? Jak twoja prezentacja im pomoże?

Zastanów się nad zebraniem pytań od grupy z wyprzedzeniem, abyś mógł dostosować swoją prezentację do ich potrzeb. Podczas imprezy promuj siebie, okazując większe zainteresowanie innymi niż sobą samym.

Nie zamieniaj swojej prezentacji w jedną długą reklamę. Bądź tylko źródłem informacji dla ludzi i upewnij się, że przyniesiesz wizytówki, aby mogli Cię później znaleźć.

6. Oddaj z dala kapitał intelektualny

6.

Duża część wartości, jaką zapewniasz swoim klientom, to Twój kapitał intelektualny – myśli, pomysły i wiedza, które mogą być uchwycone w konkretnej formie w Twoich prezentacjach, blogach i artykułach. Możesz go udostępnić tylko tym klientom, którzy są skłonni zapłacić, ale jego oddanie ilustruje Twoją wiedzę i sprawia, że potencjalni klienci postrzegają Cię jako lidera w tym zawodzie.

Niektórzy obawiają się, że oddanie kapitału intelektualnego zdewaluuje te informacje lub zapewni potencjalnym klientom możliwość majsterkowania, a nie płacenia za usługi. Ale większość profesjonalistów, którzy swobodnie udzielają informacji, uważa, że jest wręcz przeciwnie.

Rozdawanie często prowadzi do sprzedaży. Jest to ważny sposób na pokazanie wartości i zdobycie zaufania potencjalnych klientów, którzy w końcu mogą zostać klientami.

7. Po Recenzje od aktualnych klientów

Nikt nie jest lepiej przygotowany do opowiadania historii Twojego sukcesu niż zadowoleni klienci. Badanie opinii konsumentów przeprowadzone przez BrightLocal wykazało, że 84% ludzi ufa opiniom online w takim samym stopniu jak osobistej rekomendacji, a 74% konsumentów twierdzi, że pozytywna opinia sprawia, że bardziej ufają lokalnej firmie.

Jak firma może wykorzystać recenzje online? Po szczególnie dobrym spotkaniu z klientem lub po tym, jak Twój klient spotka się z jego zadowoleniem, poproś go o recenzję na Facebooku lub Google. Podkreśl recenzje klientów na swojej stronie internetowej i postach w mediach społecznościowych.

Nie musisz wydawać fortuny na marketing, aby wygenerować nowy biznes. Pozyskiwanie potencjalnych klientów, aby Cię zauważyli, to ciągła walka, ale co tydzień lub dwa razy w tygodniu wybieraj nowy pomysł i wdrażaj go. Wkrótce twój wysiłek się opłaci.

Oryginalny post pojawił się na blogu Boomer Bulletin.