7 Zasady pomagające w urynkowieniu prawdziwej wartości Twojej firmy

Bez wątpienia jest wiele komentarzy marketingowych, których można posłuchać w dowolnym momencie na temat najlepszego sposobu wprowadzenia Twojej praktyki na rynek, ale wyzwanie zasadniczo się nie zmieniło – musi zacząć się od wartości, którą zapewniasz i potrzeb klienta, które spełniasz.

Księgowi są zazwyczaj genialni pod względem technicznym, ale często brakuje im umiejętności przekazywania klientom prawdziwej wartości ich porad i wiedzy fachowej. Prawdopodobnie nie jest to jednak zaskakujący wynik, biorąc pod uwagę duży nacisk na fachową wiedzę techniczną wymaganą do osiągnięcia i utrzymania kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu.

Na pewno w ostatnich latach marketing internetowy i media społecznościowe stworzyły wiele buzz, a wiele firm księgowych wydało tysiące dolarów na rozwój tych kanałów komunikacji dla swojej firmy. Rozmawiałem również z wielu księgowych i właścicieli firm planowania finansowego na temat obsługi klienta przez lata. Mówią mi, że jest to dla nich tak bardzo ważne, a oni chcą, aby każdy klient miał pozytywne doświadczenia z ich działalności.

Kiedy zapytałem ich, kiedy ostatni raz rozmawiali ze swoimi pracownikami na temat obsługi klienta i marketingu firmy, częściej otrzymywałem odpowiedź “Nie jestem pewien, czy mamy”. Powodem tego nie jest to, że są leniwi lub naprawdę nie dbają o swoje doświadczenia klientów lub reputację. W rzeczywistości, jest wręcz przeciwnie.

Firmy księgowe bardzo dbają o te rzeczy, ale wierzę, że nie mają ram, aby przeprowadzić tę rozmowę w sensowny sposób i dokonać skutecznych zmian marketingowych w swojej działalności.

Dla wielu księgowych kolejną kwestią budzącą niepokój jest przerwa w procesie świadczenia usług. Nikt nie lubi zajmować się sprawami klienta lub skargami, gdy zdarza się pomyłka. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na dokumentowanie i przeglądanie procesu realizacji usługi.

Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują ram marketingowych, aby skuteczniej zarządzać swoimi działaniami marketingowymi i komunikacyjnymi. Nie mają one czasu na żargon i abstrakcyjne koncepcje marketingowe. To, czego chcą, to praktyczna pomoc, którą mogą wdrożyć i zobaczyć rezultaty.

W związku z tym zebrałem siedem zasad dotyczących usług, które mogą pomóc firmom w tworzeniu, projektowaniu i dostarczaniu wartości ich usług:

1. Zrozumieć i być pewnym wartości, którą zapewniasz. Dlaczego prowadzisz biznes? Nie ma sensu być w biznesie, jeśli nie dostarczy Ci on wartości, jeśli nie możesz dostarczyć wartości swoim klientom.

2. Poznaj potrzeby swoich klientów lepiej niż ktokolwiek inny. Jak dobrze znasz swoich klientów i czy spełniasz wszystkie ich potrzeby? Znając dobrze swoich klientów zapewniasz im cenne usługi, jak również budujesz średnio- i długoterminowe relacje.

3. Stwórz reputację, której chcesz. Jeśli nie wiesz, z czego chcesz być znany, twoja reputacja będzie wypadkiem. Pomyśl o tym, za czym stoisz i jak możesz to przekazać poprzez to, co mówisz i co robisz.

4. Przyciągnij właściwy rodzaj klientów do swojej firmy. Wszyscy wiemy, że wszyscy klienci nie są sobie równi. Więc z jakimi typami klientów pracuje pan najlepiej? Jakich kanałów możesz użyć, aby dotrzeć do potencjalnych nowych klientów?

5. Opiekuj się klientami lepiej niż ktokolwiek inny z doskonałą obsługą klienta. Brak obsługi klienta jest źródłem nr 1 reklamacji w większości firm opartych na usługach. Spędzaj trochę czasu ze swoimi pracownikami, aby stworzyć kartę obsługi klienta. Niech to będzie przewodnik po kulturze, której pragniesz, i niech powiewa flagą, w jaki sposób to robisz.

6. Za każdym razem należy przeprowadzić proces serwisowy, który działa. Ponowna praca jest kosztowna i czasochłonna. Jest to również irytujące dla klienta i zaangażowanego personelu. Poświęć trochę czasu na odwzorowanie procesu świadczenia usług, aby upewnić się, że działa on dla Twojej firmy i zapewnia Twojemu klientowi płynną jazdę.

7. Dostarczyć pozytywne wyniki na dziś i na jutro. Nie daj się złapać patrząc w lusterko wsteczne na błędy z przeszłości. Jako lider, musisz patrzeć w przyszłość. Innowacja i wynalazek to narzędzia, które pomogą Ci stworzyć przyszłość, której pragniesz.

O autorze:

Peter Bowman jest świeżo upieczonym autorem Service 7, nowej książki, której celem jest zaoferowanie prostych kroków, aby pomóc profesjonalnym usługodawcom poprawić ich działalność.Pracował w ramach własnego doradztwa, wykładał i prowadził wykłady na Uniwersytecie w Newcastle w Australii. Stworzył i wdrożył ramy, aby dostarczyć swoim własnym klientom cenne wyniki biznesowe i klientów. Przez ponad dekadę pracował również w środowisku zawodowym, zarówno dla firm świadczących usługi finansowe, będących w posiadaniu instytucji, jak i firm niezależnych.