8 Accountant Marketing Trendy na rok 2017

Pod koniec każdego roku księgowi spoglądają na swoje trendy i prognozy branżowe z 12 miesięcy wcześniej. Mamy nadzieję, że mieliśmy rację co do większości z nich i zobaczymy, które z nich możemy po prostu przenieść na przyszłoroczną listę przewidywań. W tym roku nie jest inaczej.

Ponieważ rok 2016 jest już za nami, przyglądamy się niektórym rzeczom, które mamy nadzieję przynieść w roku 2017 (a niektóre z nich możemy po prostu przenieść na naszą listę na rok 2018 w przyszłym roku).

Dalsze pchanie do chmury (ponownie)

Wiedziałeś, że to będzie na szczycie listy, prawda? Każdego roku (patrz rok ubiegły) księgowi przewidują nadchodzące przejście na cloud computing zarówno dla usług księgowych, jak i oprogramowania. I co roku, wydaje się, że po prostu prawie do tego dojdziemy.

Firmy takie jak Vancouver’s Bench.co odnoszą sukcesy jako czysto cyfrowa firma księgowa, podczas gdy duże firmy, takie jak Quickbooks i Xero nadal udoskonalają swoje usługi, aby zadowolić zaawansowanych technologicznie profesjonalistów finansowych.

Chociaż rok 2017 może nie być rokiem, w którym będziemy dążyć do osiągnięcia tej «ostatecznej granicy» chmury obliczeniowej, na pewno widać, że sprawy idą w tym kierunku. Ci, którzy skorzystają z tego przejścia, stają się bardziej zwinni i tworzą przewagę konkurencyjną dla swoich firm. Ci, którzy zwlekają z przyjęciem tej nowej technologii, prawdopodobnie pozostaną w tyle i będą zmuszeni do nadrobienia zaległości później.

Komunikacja jeden do jednego

W dzisiejszej pierwszej gospodarce cyfrowej konsument ma większą władzę niż kiedykolwiek. Mają też więcej możliwości wyboru niż kiedykolwiek wcześniej. Żądają dowodu na to, że jesteś w stanie rozwiązać ich problemy, zanim każesz im podpisać linię kropkowaną. Więc jak zamierzasz się wyróżnić?

Internetowe rynki takie jak Avvo.com (dla prawników) i RealSelf.com (dla chirurgów plastyków) stworzyły społeczności, które dają profesjonalistom możliwość komunikowania się jeden na jednego z poszukującym konsumenta. Poprzez pytania i odpowiedzi, fora doradcze i bezpośrednią komunikację, te rynki dały profesjonalistom narzędzia do interakcji z potencjalnymi klientami i wykazać swoje umiejętności, dając konsumentom informacje, których potrzebują przed podjęciem decyzji.

Zaangażuj się w te społeczności, w których możesz współdziałać z potencjalnymi klientami i pokaż im, dlaczego jesteś najlepszą decyzją dla ich biznesu.

Poleganie wyłącznie na swojej stronie internetowej i SEO już nie działa

Nie zrozum mnie źle, Google jest nadal dominującą wyszukiwarką, ale zachowania konsumentów w zakresie wyszukiwania nadal ewoluują tak jak Internet.

Ze wszystkimi innymi platformami (społecznymi, rynkowymi, ocenami i recenzjami, itp.) prawdopodobnie zostawiasz wiele spraw na stole, jeśli skupiasz się wyłącznie na SEO. Przyjrzyj się innym społecznościom z ugruntowaną bazą użytkowników. Prawdopodobnie znajdziesz kieszenie, w których konsumenci szukają rozwiązań, które możesz zapewnić, że wielu z Twoich konkurentów zaniedbuje.

Zasięg organicznych mediów społecznościowych wciąż się zmniejsza

W zeszłym roku Convince & Convert opublikował ten artykuł na malejącym organicznym zasięgu Facebook dla firm. Głównym punktem tego artykułu jest to, że Facebook oczekuje teraz, że firmy będą płacić za widoczność i zasięg, które kiedyś korzystały za darmo. W samym tylko przemyśle wydawniczym odnotowano 52% spadek zasięgu organicznego w zeszłym roku.

Więc co to oznacza dla księgowych? Będziesz musiał zacząć płacić za sponsorowanie treści, które chcesz dostać przed swoją publicznością na Facebooku. A jeśli myślisz, że przeniesienie się do Twittera lub LinkedIn jest droga wokół tego, mam złe wieści dla Ciebie. Ponieważ platformy te osiągają swój poziom dojrzałości, monetyzacja stanie się znacznie ważniejsza, ponieważ wyglądają one na zwiększenie wartości dla swoich akcjonariuszy.

Płatne ceny socjalne nadal rosną

Dobra, więc zacznę płacić, aby zwiększyć swoją widoczność na tych platformach społecznościowych. Poczekaj, tylko sekundę. Reklamy na Facebooku działają na platformie przetargowej. Oznacza to, że im więcej osób na rynku będzie chciało zobaczyć te pożądane spoty reklamowe, tym więcej będzie kosztowało ich zamieszczenie.

Powyżej omówiliśmy fakt, że spadek zasięgu organicznego spowodował, że więcej osób wskoczyło na rynek reklamy na Facebooku. A im więcej ludzi na rynku, tym droższe są reklamy. Więc przygotuj się na wydanie kilku dolarów za kliknięcie na reklamę, która może reklamować się szybko.

Kolejne tysiąclecia zdają sobie sprawę, że potrzebują usług księgowych

Ach, pożądane tysiąclecie demograficzne. Bez względu na to, czy ich kochasz, czy nienawidzisz, są ważnym graczem w amerykańskiej gospodarce finansowej. I w miarę jak będą nadal dojrzewać (wraz z dochodami), wkrótce znajdą się na rynku dla stałych profesjonalistów finansowych.

Znasz ich język. Zrozumcie, że wielu z nich podejmuje pierwsze wysiłki w celu założenia kont emerytalnych i inwestycyjnych. Będą szukać kogoś, kto przeprowadzi ich przez ten proces. Wykorzystaj to jako okazję do nauczania i prowadzenia ich przez proces.

Jak wspomniano wcześniej, prawdopodobnie szukają oni kogoś, kto może udowodnić swoją wiedzę i umiejętności przed wyborem profesjonalisty. Nie obawiaj się wchodzić z nimi w interakcję za pomocą pytań i odpowiedzi oraz forów internetowych, aby udowodnić, że jesteś odpowiedni dla ich biznesu.

Pulpit ma obecnie pierwszeństwo przed mobilnym

Dla wszystkich rozmów o coraz bardziej zmobilizowanym społeczeństwie, pulpit nadal jest priorytetem. Raport Econsultancy stwierdza, że «podczas gdy 69% firm zgadza się, że wie, jaka część ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych, tylko 40% zidentyfikowało i śledzi kluczowe wskaźniki wydajności charakterystyczne dla urządzeń mobilnych».

W dalszej części raportu omawiamy ich badanie, które wykazało, że «tylko 8% [badanych firm] zidentyfikowało telefonię komórkową jako jeden z najważniejszych obszarów priorytetowych».

Kontynuuj rozumienie, w jaki sposób telefon komórkowy odgrywa rolę w Twojej ogólnej strategii, ale nie traktuj go priorytetowo, ryzykując wyobcowanie klientów niemobilnych.

Oceny i recenzje nadal wpływają na decyzje klientów

.

W branży usług finansowych słowo w słowo zawsze pozostanie dużą siłą napędową biznesu, ale oceny i recenzje pozwalają na powielanie i skalowanie poleceń w cyfrowym świecie.

Zeszłoroczne badanie przeprowadzone przez BrightLocal wykazało, że «84% ludzi ufa opiniom online tak samo jak osobistym rekomendacjom», natomiast «74% konsumentów twierdzi, że pozytywne opinie sprawiają, że bardziej ufają firmie».

Ponieważ przed nami jeszcze 11 miesięcy 2017 roku, z niecierpliwością czekamy na dokładne śledzenie tych trendów i zobaczenie ich ogólnego wpływu na naszą branżę.