8 najważniejszych zagadnień z zakresu podatku od sprzedaży z 2017 r.

Można śmiało powiedzieć, że w 2017 r. miało miejsce sporo znaczących zmian w dziedzinie opodatkowania sprzedaży online i ogólnie w kwestiach dotyczących wielu nieruchomości.

Oto osiem przypadków, które uważaliśmy za szczególnie istotne, o których mówiliśmy na naszym blogu w zeszłym roku:

1. Fascynujące zmiany w nowym podatku od sprzedaży online w Kolorado

Jakie są konsekwencje podatku od sprzedaży on-line w Kolorado? Kolorado przoduje w debacie na temat podatku od sprzedaży przez Internet od 2010 roku, kiedy to przyjęło ustawę, która wymagała, aby firmy z ponad 100 000 USD sprzedaży, które nie miały nexusu w stanie do

  • ostrzegać klientów Kolorado, że podatek od sprzedaży lub użytkowania jest należny
  • składać państwu raporty roczne, zawierające wszystkie nazwy, zakupy i adresy wysyłkowe klientów Colorado.

Po dotarciu do sądów i kilku rundach negocjacji między państwem a podatnikami ustawa weszła w życie 1 lipca 2017 roku.

2. Kolejny ruch w kierunku Nexusa Gospodarczego

Jak takie stany jak Indiana przesuwają granice nexusa ekonomicznego? Kiedy przedsiębiorstwa sprzedają swoje produkty przez granice stanu, muszą zastanowić się, czy mają w stanie obecność podlegającą opodatkowaniu, czy też nexus, i czy ich produkty podlegają opodatkowaniu.

W 2017 r. kilka państw zaczęło przesuwać granice definiowania fizycznej obecności w celu uzyskania większych dochodów. Witamy w koncepcji «nexusa ekonomicznego».

3. Co nowego jest w Massachusetts? Aktualizacja podatku od sprzedaży online

Czy śledziłeś/aś najnowsze dyrektywy dotyczące podatku od sprzedaży online z Massachusetts? Chociaż dyrektywa 17-1 z Massachusetts została bardzo szybko wycofana przez stan, była tak charakterystyczna, że warto ją odnotować na naszej liście największych wiadomości o podatku od sprzedaży online z tego roku.

Dlaczego? Zdefiniował on na nowo nexus, przekręcając ustalony precedens uzasadniający pobieranie podatku od sprzedaży od sprzedawców internetowych. Najciekawszą częścią tej dyrektywy jest jednak szczegółowa dyskusja i towarzyszące jej uzasadnienie, przekreślające dotychczasowy precedens i prawo państwowe w celu zwiększenia liczby sprzedawców internetowych odpowiedzialnych za pobieranie od klientów państwowego podatku od sprzedaży.

4. Program Amnestii skierowany do sprzedawców FBA

Ten program dobrowolnej amnestii zaoferował sprzedającym na rynku internetowym szansę na zgłoszenie się. W poniedziałek, 31 lipca, komisja ds. kontaktów międzypaństwowej komisji podatkowej (MTC) zatwierdziła MTC do udziału w wielopaństwowym programie amnestii w zakresie podatku od sprzedaży dla sprzedawców będących osobami trzecimi, których jedynym kontaktem z państwem jest korzystanie z usług wypełnienia zobowiązań oferowanych przez rynki będące osobami trzecimi.

Ten program dobrowolnego ujawniania informacji oferował sprzedawcom internetowym szansę zgłoszenia się, gdyby nie pobierali i nie płacili podatków (od sprzedaży/użytkowania i od dochodów/rynków) w państwach, w których powinni mieć. Mimo że program zakończył się w listopadzie, rodzaj amnestii był bezprecedensowy, więc uznaliśmy, że należy to odnotować w naszym przeglądzie na koniec roku.

5. Jak Waszyngton rozbudował Nexusa? The Latest State Tax Legislation

Słyszałeś o ostatnim stanowym ustawodawstwie podatkowym Waszyngtonu? W ciągu ostatnich kilku lat Waszyngton przyjął ciekawe podejście do swojego nexusu i stanowego prawa podatkowego. W lipcu Departament Podatkowy Stanu (DOR) uchwalił kolejny akt prawny, który miał wpływ na powiązania gospodarcze: HB 2163. Ten House Bill rozszerzył standardy ekonomiczne Waszyngtonu w działalności detalicznej, które spełniały określone w projekcie ustawy progi.

6. Przypomnienie dla Kalifornijskich Producentów: Zwolnienie z podatku od sprzedaży!

To użyteczne częściowe zwolnienie jest dostępne dla przedsiębiorstw produkcyjnych. We wrześniu przypomnieliśmy przedsiębiorcom o tym użytecznym częściowym zwolnieniu dostępnym dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Pozwala on niektórym producentom i przedsiębiorstwom biotechnologicznym na zwolnienie części kalifornijskiej sprzedaży i wykorzystania podatku od zakupu kwalifikowanego sprzętu wykorzystywanego w produkcji i B+R (badania i rozwój). Podczas gdy pierwotnie weszło ono w życie 1 lipca 2014 r., jesienią tego roku gubernator Kalifornii przedłużył je poza pierwotną datę końcową 2022 r., aby było dostępne do 2030 r.

7. Nowy: Pokonany rachunek za sprzedaż online w Sądzie Najwyższym Południowej Dakoty

Ustawodawstwo Południowej Dakoty dotyczące podatku od sprzedaży online może skończyć się przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych. W 2016 r. Dakota Południowa uchwaliła ustawę o powiązaniach gospodarczych, nakazującą pobieranie podatku od sprzedaży od sprzedających, których wartość sprzedaży klientom stanowym przekracza 100 000 USD, lub od transakcji, których liczba przekracza 200 w ciągu roku – nawet jeśli sprzedający nie jest fizycznie obecny lub nie ma innego związku ze stanem.

Niespodziewanie, Sąd Najwyższy Południowej Dakoty uznał ustawę nr 106 Senatu za niezgodną z konstytucją. Orzeczenie to dało jednak państwu możliwość odwołania się do amerykańskiego Sądu Najwyższego. Teraz z niecierpliwością czekamy na to, czy Sąd Najwyższy rozpatrzy tę sprawę w tym roku.

8. Karolina Południowa do Amazonii: Zbieraj podatek od sprzedaży teraz

Jak wygląda sytuacja w Karolinie Południowej po podatku od sprzedaży online? Karolina Południowa złożyła ostatnio w sądzie wniosek o zmuszenie Amazonii do pobrania tych podatków i opłat w imieniu swoich zewnętrznych sprzedawców.

Stan twierdzi, że może stracić ponad 500 milionów dolarów podatku od sprzedaży, jeśli Amazon nie zacznie ich zbierać teraz, i zwraca się do sądu o zażądanie od sprzedawcy detalicznego, aby pobrał podatek od sprzedaży i umieścił go na rachunku powierniczym lub powierniczym do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Myśli końcowe

Czy dodałbyś do tej listy jakieś kwestie związane z podatkiem od sprzedaży online z ubiegłego roku? Wiemy, że są inne, które mogły być Twoimi ulubionymi, ale wydawało się, że przyciągają one sporo uwagi w 2017 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z interesującymi wiadomościami ze wszystkich stanów w 2018 roku, ponieważ wszystkie one starają się zwiększyć zgodność z przepisami i zwiększyć wysiłki w zakresie zbiórki! Dodatkowe informacje na temat powyższych zmian w zakresie podatku od sprzedaży można znaleźć na blogu Miles Consulting Group.