8 Sposoby, w jakie umowy CPA mogą zwiększyć swoją widoczność w środowisku klubów wiejskich

Czy można postawić cenę na spokój, ciszę i ekskluzywność? Oczywiście. Kluby wiejskie robią to cały czas. Dla mieszkańców miast obiegi prywatne i kluby jachtowe oferują to samo relaksujące otoczenie. Jak można taktownie zwiększyć widoczność?

Twoje połączenia, sukces i książeczka czekowa doprowadziły cię przez drzwi. Jesteście otoczeni przez sędziów, chirurgów i kapitanów przemysłu. Zasady klubu amerykańskiego są często wzorowane na zasadach ich brytyjskich odpowiedników: Żadnego gadania o interesach, żadnych telefonów komórkowych, ani przeglądania dokumentów w publicznych salach. Nie widać żadnej gotówki. Opłaty są księgowane na Twoim koncie. Pchnięcie biznesu może wpędzić cię w poważne kłopoty. Na szczęście, to nie jest twoja osobowość.

Tactfully Getting to Know People

Pewien bankier, z którym rozmawiałam, wyjaśnił, że trudno jest zaprzyjaźnić się w świecie country clubu z powodu barier społecznych. Dla innych jest to o wiele łatwiejsze. Barmani, maitre d’s, i kelnerzy mogą być twoimi sojusznikami. Oto kilka sposobów na poznanie ludzi – taktownie:

1. Częstuj pasek. Stań się regularnym barem . Oprócz rozkoszowania się relaksującym napojem, Twoim celem jest skłonienie osoby na następnym stołku, aby zapytała, czym się zajmujesz. Jesteś CPA, więc to jest łatwe. Pijesz swój napój, pozwalasz, aby napięcie opuściło twoje ciało i mówisz: «Tak dobrze jest się zrelaksować. To najtrudniejsza pora roku w moim biznesie.» Przestań gadać. Pewnie zapytają: «Co robisz?» albo «Jesteś CPA?» Po krótkim wyjaśnieniu, grzecznie jest oddać komplement i wyciągnąć je.

2. Bądź dobrą wywrotką. Zaciągnij barmana i maitre d’ jako sojuszników. Kiedy zostaniesz obsłużony lub usiądziesz, oddaj trochę gotówki. (Gotówka nie jest pokazywana w klubach, więc bądź dyskretny.) Personel zna większość członków z widzenia. Daj im znać, że chciałbyś poznać nowe twarze. Zrozumieją i zobaczą wartość dla ciebie i nowego członka, który zna niewiele osób. Mogą powiedzieć: «To jest John Smith tam. To nowy prezes MegaFrauds. Właśnie dołączył w tym miesiącu.» Wiesz wystarczająco dużo, by się przedstawić. Mogą nawet sami podejść do nowej osoby i powiedzieć: «Witamy w klubie. Skoro jesteście nowi, może zechcecie poznać Jane Jones, która siedzi na werandzie. Ona zna tu wszystkich.»

3. Udział w imprezach. Kluby mają mnóstwo zajęć. Są to okazje do poznania większej liczby osób. Pewien emerytowany kapitan statku podzielił się kilkoma wskazówkami: Po odesłaniu karty rezerwacji, napisz: «Posadź nas z kimkolwiek». Na odwrocie. Komitet towarzyski zazwyczaj organizuje kilka stołów dla członków, którzy nie są częścią większej grupy. Stojąc w kolejce bufetowej, rozmawiaj z ludźmi stojącymi przed i za tobą.

I Want to Go Deeper

Masz wolny czas i nie masz nic przeciwko wolontariatowi. Biznes był dobry, a wypisywanie czeków też nie zaszkodzi. Oto jeszcze kilka pomysłów:

4. Bądź stolarzem (1). Komitet społeczny ma wiele interakcji z członkami. Planuje i organizuje imprezy. Komitet członkowski przyprowadza nowych ludzi (wyłączność może ich wykluczyć) i wprowadza ich do otoczenia, aby ich osiedlić. Często zdarza się, że w komitetach jest bardzo mało pracowników. Twoja oferta pomocy zostanie doceniona.

5. Bądź stolarzem (2). Podchodzić z innego kierunku. Większość organizacji posiada szereg komitetów. Jeden z komitetów ma zazwyczaj poważne problemy. Może to być planowanie imprez lub członkostwo. Komitety ds. księgowości i finansów są oczywistym połączeniem. Zainwestuj czas, aby znaleźć bolące miejsce i zgłoś się na ochotnika do pomocy. Twoja oferta zostanie prawdopodobnie doceniona.

Doesn’t Playing Golf Fit in Somewhere?

Nie bez powodu nazywa się je «kijami golfowymi». Możesz zwiększyć swoją widoczność poprzez golf – zarówno na polu, jak i poza nim:

6. Graj jako osobnik. Pokaż się wcześnie w weekendy. Poproś profesjonalistę, aby połączył cię z grupą, która chce ukończyć czwórkę. Połączysz się z kilkoma interesującymi osobami. Chociaż nie szukasz aktywnie biznesu, kilka godzin gry w golfa może dać ci całkiem dobre wyobrażenie o etyce twoich nowych przyjaciół. Niektórzy ludzie nie są dobrymi klientami.

7. Sponsoruj nagrodę. Klub ma turnieje. Trofea są rozdawane podczas kolacji. Proponujemy sponsorowanie jednego przez kilka lat. Członek klubu West Coast, który nie jest świetnym sponsorem golfistów i wręcza nagrodę za najwyższy wynik. Jego racją jest to, że gra jest rozgrywana dla zabawy, a gra, gdy nie jesteś tak świetny, jak twoi partnerzy, pokazuje pozytywne nastawienie.

8. Zasady gry w golfa. Gracze czasami muszą zapoznać się z regulaminem. Lata temu słyszałem o doradcy finansowym, który oferował drukowanie i dostarczanie co roku smukłych książeczek z wyszczególnieniem przyjętych zasad gry. Jego logo zostało dyskretnie wydrukowane na książce. Czasami sprawdzanie zasad jest konieczne do rozstrzygania sporów.

Różne kluby mają różne zasady. Różnią się postawy. Jak mówi stare powiedzenie: «Dużo interesów robi się na polu golfowym». Bądź taktowny.

O autorze:

Bryce Sanders jest prezesem Perceptive Business Solutions Inc. w New Hope w Pensylwanii. Prowadzi on szkolenia z zakresu pozyskiwania klientów HNW dla branży usług finansowych. Jego książkę «Captivating the Wealthy Investor» można znaleźć na Amazon.com.

Artykuły pokrewne:

The 8 Ways Accountants Can Throw Off Their Invisibility Cloaks

4 Reguły Odnoszenia Sukcesów z Poszukiwaniem Społecznym