Aby zredukować stres, księgowi powinni wziąć oddech

Bądźmy szczerzy: Rachunkowość to z natury stresujący zawód. Zawsze napotykasz na terminy, czy to koniec roku podatkowego, koniec roku kalendarzowego, koniec kwartału, 15 kwietnia, czy też inne ważne momenty w ciągu roku.

Nawet w złotej atmosferze października, jeśli w tych dniach czujesz się coraz bardziej zestresowany, oto jedno z najprostszych rozwiązań dla Homo sapiens: oddychanie.

Świeże powietrze

Oddychanie jest jednym z najłatwiejszych sposobów zmniejszania stresu i, nieprzypadkowo, jest niezbędne do podtrzymania życia. Kiedy oddychasz prawidłowo, Twoje ciało jest w stanie się zrelaksować, ponieważ otrzymuje potrzebny mu tlen. Nie żartuję, po prostu otrzymanie kilku, głębokich powiewów świeżego powietrza czyni cuda. Świeże powietrze może ci pomóc:

  • Osiągnij wymiernie niższy poziom stresu.
  • Utlenujcie swoje tkanki.
  • Poprawić cyrkulację.
  • Zwiększyć czujność.
  • Zmniejszyć napięcie mięśni.
  • Zmniejszyć lęk.

Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie jakość powietrza jest niska, nie ma innego sposobu, aby to powiedzieć: Brakuje wam. Twoją najlepszą strategią może być odbywanie częstych wyjazdów poza miasto, z dala od ruchu ulicznego i od skupisk ludności. Wejdź na szczyt małej góry, gdzie powietrze jest czyste i czyste, ale niekoniecznie cienkie. Albo wybrać się na spacer po lesie, gdzie drzewa i rośliny pobierają azot i oddają tlen do atmosfery. Świeże powietrze połączone z szybkim spacerem to Valhalla.

Deep Breathing

Otoczony świeżym powietrzem lub nie, głęboki oddech membranowy jest ważnym czynnikiem redukującym stres dla każdego. Wiele napisano na ten temat i dość łatwo jest nadmiernie skomplikować ten proces.

Najprostsza metafora, jaką mogę sobie wyobrazić, to ta: Wyobraź sobie, że w twoim brzuchu jest balonik. Kiedy wdychasz, napełniasz balonik. W trakcie wdechu, wypuszczasz balonik. Wdychajcie, wydychajcie. W obu przypadkach, nie ma potrzeby się spieszyć. Balon może wypełniać się powoli, i opróżniać powoli. Twoja klatka piersiowa i ramiona nie muszą być częścią tego procesu. Poza tym, o wiele lepiej, jeśli nie są. Gdy osiągniesz głębokie oddychanie przeponowe, Twoja klatka piersiowa i cały tułów będą się poruszać, ale nie będą aktywnie uczestniczyć w tym procesie.

Hit the Floor, Pal

Innym sposobem na zrozumienie oddychania przeponowego, zwłaszcza jeśli jeszcze tego nie robiłeś, jest po prostu leżenie na podłodze. Teraz oddychaj tak, jak normalnie, kładąc jedną lub obie ręce nad brzuchem, blisko pępka.

Czujesz ten ruch w górę i w dół? To jest to, robisz oddychanie przeponowe, przez twój brzuch!

Więc, dlaczego nie robisz tego cały czas? Poza sytuacjami, gdy leżysz, jesteś podekscytowany, spięty lub w pośpiechu, łatwo możesz wpaść w nieproduktywną rutynę, podnosząc ramiona, rozszerzając klatkę piersiową i pozwalając, aby te obszary były siłą napędową Twojego oddechu.

Jednak anatomia człowieka trwa już kilka milionów lat, a oddychanie w klatce piersiowej po prostu nie jest tak wydajne jak oddychanie przeponowe. Jeśli jesteś zaangażowany w energiczną aktywność sportową, możesz uciec się do korzystania z klatki piersiowej i górnej części tułowia w połączeniu z brzuchem, aby uzyskać więcej tlenu do płuc szybciej. Jest to zrozumiałe. Jednak przy bardziej normalnym rytmie pracy serca, głęboki oddech przeponowy jest najlepszy dla ludzkości, w tym dla Ciebie.