ACCA i IMA ogłaszają nową globalną inicjatywę promującą przywództwo finansowe i wyniki finansowe.

Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) i Institute of Management Accountants (IMA) ogłosiły nową inicjatywę strategiczną dla zawodu globalnego finansisty – Financial Leadership and Performance .

Inicjatywa wspierania celów rozwoju zawodowego dyrektorów finansowych (CFO) i innych aspirujących profesjonalistów rozpoczęła się oficjalnie 23 czerwca 2013 r., podczas Dorocznego Zgromadzenia Członków IMA, jako początek Dorocznej Konferencji i Ekspozycji IMA w Nowym Orleanie. ACCA i IMA podpisały także umowę o wzajemnym uznawaniu (MRA), zatwierdzoną przez Zarząd Regentów ICMA i Radę ACCA.

MRA, podpisane z okazji rocznej rocznicy ACCA i strategicznego partnerstwa IMA, umożliwia członkom obu organizacji, pod warunkiem spełnienia standardowych warunków członkostwa, przejrzystą wzajemną ścieżkę dojścia do swoich referencji w oparciu o rygorystyczny przegląd treści i programów nauczania – IMA CMA (Certified Management Accountant) lub członkostwo zawodowe ACCA. MRA wejdzie w życie na początku przyszłego roku. Więcej informacji na temat MRA można znaleźć na liście najczęściej zadawanych pytań na stronie internetowej IMA.

W ramach inicjatywy «Przywództwo finansowe i wydajność» ACCA i IMA będą wspierać specjalistów za pomocą różnych zasobów:

  • Nowa, sponsorowana wspólnie strona internetowa, www.roleofcfo.com, źródło informacji dla liderów finansowych, zawierające raporty ACCA i IMA, badania i spostrzeżenia.
  • Ścieżki CFO , raport badawczy obejmujący przyszłość pracy CFO, ich rolę i zmieniające się ścieżki kariery.
  • Ciągły rozwój zawodowy/kontynuacja kształcenia zawodowego, które koncentrują się na przywództwie finansowym i wynikach, w tym artykuły, seminaria internetowe, filmy i kursy e-learningowe.

«Oba nasze referencje są wynikiem rygorystycznych kwalifikacji i ocen, z wyraźnym zaangażowaniem w tworzenie etycznych, renomowanych i osiągających wysokie wyniki członków», powiedział Barry Cooper, prezes ACCA. «Wspólnie rozumiemy problemy i czynniki decydujące o sukcesie CFO i zespołu finansowego. Dzisiejsze zapowiedzi, w tym elastyczne ścieżki dojścia do poszczególnych egzaminów oraz przekonujące zasoby Dyrektora Finansowego, świadczą o naszym zaangażowaniu na rzecz trwałego sukcesu organizacyjnego».

John Macaulay, CMA, przewodniczący IMA, dodał»,Wspólnie, ACCA i IMA reprezentują 653 000 członków i kandydatów, z unikalną globalną siecią 89 biur i ośrodków na całym świecie, w tym ponad 200 lokalnych społeczności kapitulnych. Dzięki dzisiejszym ogłoszeniom mamy możliwość dostarczenia jeszcze większej wartości dla globalnego zawodu, wspierając CFO i tych, którzy dążą do tego celu. Będziemy nadal wspierać doskonałość w rachunkowości zarządczej poprzez sprawdzoną certyfikację».

Dodatkowe informacje na temat tej strategicznej inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej IMA.

Źródło: 24 czerwca 2013 r., komunikat prasowy IMA