AccountingWEB Readers Find Time Management a Challenge

Przez personel KsięgowościWEB

Niewielu czytelników uważa, że zarządzanie czasem jest ich mocną stroną, a zdecydowana większość respondentów ostatniego badania – 87,3 procent – twierdzi, że albo “dobrze, nie za dobrze”, albo “przydałaby się jakaś poprawa”.

To nic dziwnego. Przy pełnym sezonie podatkowym, większość księgowych odczuwa napięcie zbyt dużej pracy i zbyt mało czasu. Tylko 5,6 procent ankietowanych mówi, że są “bombą”, jeśli chodzi o zarządzanie czasem, a 7 procent mówi “potrzebuję pomocy”.

Kiedy tych ludzi zapytano, jakiego oprogramowania używają, ProSystem fx Practice Management firmy CCH i Thomson Reuter’s Practice CS były najbardziej popularne. Inni powiedzieli, że używali arkuszy czasu w QuickBooks online, Excel, Deltek Vision, National Advisor Network (NAN) Practice Manager, PeopleSoft przez Oracle, CPA/MIS, i Star Business Solutions.

Dla Jacksona Hewitta, początek lutego jest bardzo pracowity. Firma zajmująca się przygotowaniem podatkowym jest skierowana do pracujących podatników, którzy chcą szybko uzyskać zwrot podatku. “Nazywamy te następne dwa tygodnie naszymi szczytowymi tygodniami”, powiedziała Mary Woodford, właścicielka dwunastu oddziałów Jackson Hewitt w hrabstwach Volusia i Flagler na Florydzie. Powiedziała Daytona Beach News-Journal , że podatnicy przychodzą ze swoimi formularzami W-2 nadal w kopertach, jakby sprawdzali skrzynkę pocztową i od razu jechali do biura.

Wskazówki dotyczące zarządzania czasem są łatwe do uzyskania. Weź je pod uwagę założycielki Buttoned Up, firmy zajmującej się pomaganiem zestresowanym kobietom w organizacji: delegować, rozdzielać duże stanowiska pracy na mniejsze zadania, koncentrować się na jednej rzeczy na raz itd. Należy pamiętać, że nic nie idzie zgodnie z planem, więc dobrzy menedżerowie czasu budują czas w dzień, aby poradzić sobie z nieoczekiwanym. Konsekwentnie”, zrób sobie przerwę” znajduje się na liście wskazówek dotyczących zarządzania czasem. Każdy potrzebuje czasu, aby naładować swoje akumulatory.

Dla niektórych osób przygotowujących rozliczenia podatkowe, najlepszą wiadomością w tym roku jest zarządzanie czasem: Termin składania wniosków to 17 kwietnia, a nie zwykła data 15 kwietnia.

Artykuły pokrewne:

  • Zrób więcej, robiąc mniej
  • Wskazówki dotyczące zarządzania czasem