Agenci IRS Nigdy nie polegają na dobroci obcych.

Moje artykuły zazwyczaj zawierają porady, jak uniknąć audytów z IRS. Jednak w tym artykule odpowiadam na zapytanie od pary, która została obsłużona przy przeprowadzaniu audytu ze względu na złożoność składania zwrotów i oferuję kilka porad, jak postępować w obecności agentów IRS, którzy muszą unikać konfliktu interesów.

Pytanie : Kilka lat temu urząd skarbowy przeprowadził audyt odpisów umorzonych przez moją żonę, a ja zgłosiłem roszczenie o straty z tytułu kradzieży i datków na cele charytatywne. Przeprowadziliśmy krótką dyskusję z audytorem w lokalnym biurze IRS na temat odpisów.

Tak się złożyło, że nie było o co pytać audytora. Większość naszych zarobków przypadała na W-2, które notowały wynagrodzenia, głównie moje, od kiedy pracowałem z Engulf & Devour przez kilkadziesiąt lat, aż do momentu, kiedy koncern zdecydował, że ja i wielu moich współpracowników zasłużyliśmy na to, by zostać zwolnieni za niechęć do odchodzenia od standardów etycznych.

Moja żona, podobnie jak ja, prowadzi teraz własną firmę. Oba nasze przedsięwzięcia są na tyle udane, że mogą być prowadzone wspólnie z moim byłym pracodawcą.

Nasze firmy generują znaczne zyski i ponoszą wiele rodzajów wydatków, które są czerwoną flagą dla audytów IRS. Dlatego też nie zostaliśmy zawiedzeni, że dzisiejsza poczta zawierała zawiadomienie IRS informujące nas, że znów jesteśmy wśród wybranych.

Tym razem nie pójdziemy do biura IRS. Być może dlatego, że IRS chce zagłębić się w naszą działalność, zawiadomienie mówi, że planowany jest audyt terenowy naszych 1040 lat w ciągu ostatnich trzech lat. Z czym to się wiąże?

Odpowiedź : IRS przeprowadza tego rodzaju egzaminy w Twoim domu lub miejscu prowadzenia działalności lub w biurze Twojego księgowego lub innego przedstawiciela. Mogą one obejmować obszerne badania całych Twoich zwrotów i są zazwyczaj zarezerwowane dla osób takich jak Ty, które składają bardziej złożone zwroty, wykazujące dochody z działalności gospodarczej lub zawodów.

IRS upomina swoich agentów, aby nie polegali na dobroci nieznajomych. Zamierzam uzupełnić moją odpowiedź o poradnik dotyczący tego, co robić i czego nie robić, gdy agent przeprowadza audyt w miejscu prowadzenia działalności.

Nie myśl, że urzędnik jest niecywilny tylko dlatego, że odrzuca twoją ofertę, aby odebrać kartę na lunch. Agent jedynie postępuje zgodnie z instrukcjami zawartymi w oficjalnym podręczniku IRS dla swoich pracowników, wielotomowej pracy z tysiącami stron nie do rozszyfrowania i ciągle zmieniających się biurokratów, która czasami jest opisywana przez samych pracowników IRS jako «najbardziej zagmatwana publikacja na świecie».

Ukryte w podręczniku są pewne twarde wytyczne, które upominają agentów do odrzucenia zaproszenia od Johna lub Jane Q. Podatnika na bezpłatny lunch. Przewidywalnie, ponieważ IRS jest odpowiedzialny za egzekwowanie przepisów, które, w zależności od opinii, są wypełnione niezliczonymi lukami prawnymi lub zawierają pewne odpowiednie rozróżnienia, publikacja czyni kilka ostrożnych wyjątków od płaskiego zakazu łamania chleba z podatnikiem, chyba że jest to traktowanie holenderskie.

Podręcznik pozwala agentom na ignorowanie wytycznych i bezpłatne spożywanie posiłków, gdy «zaproszenie ma miejsce w trakcie oficjalnego zlecenia na miejscu; obiad odbywa się w obiekcie firmy, w którym nie wystawia się czeków; a na obszarze, gdzie agent może pójść na obiad i wrócić w czasie normalnie przeznaczonym na obiad, nie ma publicznych lokali gastronomicznych».

Niemniej jednak, przypuszczalnie, aby utrzymać rzeczy koszerne, agent, który rezygnuje z brązowych worków i przyjmuje lunch w tych okolicznościach musi wyjaśnić cel i potrzebę przyjęcia zaproszenia do uprawnień, które są.

W ramach tej nietypowej koncesji IRS orzeka również, że w przypadku, gdy okoliczności w inny sposób sprawiają, że odmowa jest niewygodna, pracownicy mogą czasami przyjąć napój bezalkoholowy, filiżankę kawy lub równoważny napój bezalkoholowy.

Dodatkowe artykuły .Przypomnienie dla księgowych, którzy chętnie udzielą porad, jak zwrócić uwagę klientów na taktyki, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na przyszły rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 225 i liczenie).