AICPA: 2011 Zwycięzcy nagrody Elijah Watt Sells Award ogłoszeni

Amerykański Instytut CPA (AICPA) ogłosił zwycięzców konkursu Elijah Watt Sells Award 2011.

Nagroda za rok 2011 została przyznana kandydatom, którzy uzyskali średnią łączną liczbę punktów powyżej 95,50 we wszystkich czterech sekcjach Jednolitego Egzaminu CPA, ukończyli testy w poprzednim roku kalendarzowym i zdali wszystkie cztery sekcje egzaminu przy pierwszym podejściu. W 2011 roku do Egzaminu przystąpiło ponad 90 000 kandydatów. Trzydziestu siedmiu kandydatów spełniło te kryteria.

Osoby wymienione poniżej to laureaci nagrody Sells Award 2011 w porządku alfabetycznym, a następnie ich przynależność do rady stanowej, wykształcenie i obecny pracodawca:

Brittany Aloi (Karolina Północna) , absolwentka Furman University, która posiada tytuł magistra rachunkowości z North Carolina State University, jest obecnie zatrudniona w Reznick Group w Charlotte.

Andrea Betassa (Waszyngton) , absolwentka Uniwersytetu Waszyngtońskiego z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości biznesowej i magistra rachunkowości zawodowej, jest zatrudniona w Deloitte w Seattle.

Derek Bronsky (New Jersey) , absolwent Baruch College z tytułem Bachelor of Business Administration, jest obecnie zatrudniony w Rothstein, Kass & Co.

Philip Joseph Brudney (Georgia) , absolwent Uniwersytetu Gruzińskiego w Atenach z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości i magistra rachunkowości, jest pracownikiem Habif, Arogeti & Wynne w Atlancie.

Daniel J. Busby (Nowy Jork) , absolwent Uniwersytetu w Syracuse z tytułem BS w dziedzinie rachunkowości i finansów, który uzyskał tytuł magistra rachunkowości na Uniwersytecie Georgia, jest obecnie pracownikiem Ernst & Young w Atlancie.

Megan V. Cody (Nowy Jork) , absolwentka Lehigh University z tytułem BS in Business and Economics, jest obecnie zatrudniona w Ernst & Young w Nowym Jorku.

Elliott Coor (Georgia) , absolwent Uniwersytetu Emory z tytułem licencjata w dziedzinie administracji biznesowej, jest obecnie pracownikiem Deloitte & Touche w Atlancie.

Lauren B. Coste (Illinois) , absolwentka University of Pittsburgh z BSand Pennsylvania State University z MBA, jest obecnie zatrudniona w Google w Mountain View w Kalifornii.

Nick Crandall (Karolina Południowa) , absolwent Clemson University z BS i MS in Accounting, jest obecnie pracownikiem Elliott Davis w Greenville, Karolina Południowa.

Ben Crowe (Texas) , absolwent Mesa State College z tytułem BS in Accounting, który posiada tytuł magistra rachunkowości, jest obecnie pracownikiem PricewaterhouseCoopers w Houston.

BJ Dinter (Minnesota) , absolwent Uniwersytetu St. John’s University z tytułem licencjata i Uniwersytetu St. Thomas z tytułem MBA, jest pracownikiem firmy McGladrey & Pullen w Minneapolis.

Joshua J. Eikenberry (Nowy Jork) , absolwent St. Olaf College z licencjatem i Pace University z tytułem MBA, jest obecnie zatrudniony w McGladrey & Pullen w Nowym Jorku.

Eric Quinby Evans (Waszyngton) , absolwent Seattle Pacific University z podwójnym kierunkiem studiów z zakresu rachunkowości i finansów przedsiębiorstw, obecnie zatrudniony w Bader Martin w Seattle.

William Feie (Illinois) , absolwent Northeastern Illinois University z BS in Accounting, jest pracownikiem Jerome Wright and Associates w Skokie, Illinois.

Michael Gould (Illinois) , absolwent Uniwersytetu Miami z tytułem BS in Accounting i Master of Accountancy, jest pracownikiem KPMG w Chicago.

Michael Hofer (New Jersey) , absolwent Business University w Wiedniu z tytułem MBA oraz Regis University w Kolorado z tytułem magistra rachunkowości, jest obecnie zatrudniony w Skidata AG w Austrii.

Mary Elizabeth Howard (Tennessee) , absolwentka Tennessee Technological University z tytułem BS i MBA, która posiada tytuł doktora Uniwersytetu w Tennessee, jest obecnie zatrudniona w Departamencie Rachunkowości Tennessee Technological University.

Ashley Hubbard (Teksas) , absolwent Uniwersytetu Georgia z tytułem licencjata w dziedzinie administracji biznesowej i magistra rachunkowości, jest obecnie pracownikiem PricewaterhouseCoopers w Dallas.

David M. Johnson (Utah) , absolwent Uniwersytetu Brighama Younga z tytułem BS w dziedzinie rachunkowości i magistra rachunkowości, jest obecnie zatrudniony w Ernst and Young w Salt Lake City.

Michael Koll (Kalifornia) , absolwent Chapman University z tytułem BS w dziedzinie rachunkowości i administracji biznesowej, jest obecnie pracownikiem PricewaterhouseCoopers w Irvine w Kalifornii.

Simon Liang (Illinois) , absolwent University of Illinois w Chicago z tytułem magistra rachunkowości, jest zatrudniony w Apriori Solutions w Chicago.

Cody J. Meglio (Alaska) , absolwent Marietta College z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości, finansów i ekonomii, jest obecnie zatrudniony przez Ernst & Young LLP w Charleston w Zachodniej Virginii.

Nguyen Thao Ngo (Alaska) , absolwent Uniwersytetu w Missouri – St. Louis z tytułem licencjata w dziedzinie rachunkowości i finansów oraz magistra rachunkowości, jest obecnie pracownikiem PricewaterhouseCoopers w San Francisco.

Christopher Perry (New Jersey) , absolwent Southern New Hampshire University z tytułem BS i magistra rachunkowości, obecnie zatrudniony w Gino Mallamaci w Morganville, New Jersey.

Steven Purvis (Oregon) , absolwent Uniwersytetu Stanu Waszyngton z tytułem licencjata w dziedzinie administracji biznesowej i magistra rachunkowości, jest zatrudniony w Deloitte w Portland w Oregonie.

Ekaterina Valentinova Saeva (Illinois) , absolwentka Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign z tytułem magistra rachunkowości oraz Uniwersytetu Amerykańskiego w Bułgarii z tytułem licencjata w dziedzinie administracji biznesowej i studiów europejskich, jest obecnie pracownikiem Ernst & Young w Chicago.

Katherine Gail Sage (Massachusetts) , absolwentka Cornell University z tytułem BS in Biological Studies, jest obecnie zatrudniona w Deloitte Tax w Bostonie.

Tyler Steven Schehl (Illinois) , absolwent Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign z dyplomem BS w dziedzinie rachunkowości i finansów, jest obecnie zatrudniony w CNA w Chicago.

Timothy Andrew Smith (Texas) , absolwent Louisiana Tech University z BS w dziedzinie rachunkowości i magistrem rachunkowości, jest pracownikiem Deloitte w Dallas.

Cory Mark Snyder (Kentucky) , absolwent Uniwersytetu Campbellsville z BSBA, jest obecnie zatrudniony przez Ernst & Young w Louisville.

Richard L. Sohns Jr. (Teksas) , absolwent Uniwersytetu Teksańskiego w Austin z tytułem licencjata w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem i magistra w dziedzinie rachunkowości zawodowej, jest zatrudniony w Deloitte w Dallas.

Kiely Lenore Strohmaier (Waszyngton) , który ukończył Uniwersytet Waszyngtoński z tytułem BA in Business Administration oraz Gonzaga University z tytułem Master of Accountancy, jest obecnie pracownikiem CliftonLarsonAllen w Moss Lake, Waszyngton.

L. Kyle Summerlin (Floryda) , absolwent University of Central Florida z BSBA w dziedzinie rachunkowości i magistrem w dziedzinie rachunkowości, jest obecnie pracownikiem Ernst & Young w Orlando.

Han Sun (Karolina Północna) , jest absolwentem Sun Yat-sen University z tytułem Bachelor of Management oraz University of North Carolina w Chapel Hill z tytułem Master of Accountancy, jest pracownikiem PricewaterhouseCoopers w Charlotte.

Michael Triano (New Jersey) , absolwent Montclair State University z BSBA w dziedzinie rachunkowości, jest obecnie pracownikiem PricewaterhouseCoopers w Nowym Jorku.

Matthew Thomas Van Buren (Pensylwania) , absolwent Villanova University z tytułem BS in Accounting, jest pracownikiem Grant Thornton w Filadelfii.

Tracie Megan Wise (Floryda) , absolwentka Uniwersytetu Zachodniej Florydy z BSBA w dziedzinie rachunkowości, jest obecnie pracownikiem O’Sullivan Creel w Fort Walton Beach na Florydzie.

Program Elijah Watt Sells Award został założony w 1923 roku przez AICPA w celu wyróżnienia wybitnych osiągnięć w jednolitym egzaminie CPA.

Elijah Watt Sells, który zmarł w 1924 roku, był jednym z pierwszych CPA w kraju na mocy prawa stanu Nowy Jork uchwalonego w 1896 roku i liderem w rozwoju edukacji zawodowej. Aktywnie uczestniczył w tworzeniu AICPA i był założycielem New York University’s School of Commerce, Accounts and Finance.Nagroda Sellsa została stworzona przez AICPA w 1923 r. na jego cześć.