AICPA ogłasza konkurs księgowy 2013

przez Deanna C. White

Zanim kolejna generacja CPA zacznie myśleć o wprowadzeniu swoich młodszych klientów w tryb planowania na emeryturze, istnieje szansa, że będą oni musieli dowiedzieć się, jak wydostać ich z oszałamiającego kredytu studenckiego i zadłużenia kart kredytowych.

Jesienią tego roku zespoły studentów kierunków ekonomicznych i księgowych z całego kraju będą mogły sprawdzić swoje osobiste umiejętności planowania finansowego i wziąć udział w rozwiązywaniu dylematu młodej Ameryki związanego z zadłużeniem, kiedy wezmą udział w konkursie księgowości AICPA 2013 . .

Czwarty doroczny konkurs American Institute of CPAs (AICPA) będzie wyzwaniem dla studentów, aby sprawdzić ich osobiste umiejętności planowania finansowego, pomagając fikcyjnemu, dwudziestoczteroletniemu “klientowi”, który jest obarczony kalekim zadłużeniem i który wpadł na pomysł mobilnej aplikacji skoncentrowanej na programach muzycznych na żywo. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebuje pomocy ekspertów, którzy pozwolą mu przejąć kontrolę nad swoimi finansami i szybko spłacić swój dług.

Ponieważ czas jest najważniejszy dla tego wyimaginowanego klienta, organizatorzy konkursu mówią, że zespoły studenckie mają czas do 11:59 ET, 27 września 2013 r., aby zgłosić swoje prace.

Trzy najlepsze zespoły w konkursie oraz ich doradcy otrzymają pakiet wyjazdowy do Waszyngtonu, aby przedstawić swoją sprawę zespołowi sędziów wykonawczych. Tam będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 10.000 dolarów. Drugie miejsce otrzyma 5 000 $, a trzecie zespół otrzyma 2 500 $.

Temat tegorocznego konkursu ma na celu podkreślenie krytycznej roli CPA jako planistów finansowych; roli, która jest szczególnie ważna w czasie, gdy młodzi dorośli opuszczają college z ogromnym zadłużeniem z tytułu kredytów studenckich i kart kredytowych do maksimum.

Po raz kolejny, w tym roku organizatorzy starali się wybrać aktualny, realny temat, aby sprawdzić umiejętności absolwentów, powiedział Rebecca Mahler, starszy menedżer AICPA ds. badań nad karierą i partnerstw organizacyjnych dla studentów.

“Wybraliśmy osobiste planowanie finansowe jako temat tegorocznego konkursu, aby narazić studentów na doświadczenie w doradzaniu klientowi w jego sprawach finansowych”, powiedział Mahler.

AICPA stwierdziła, że tegoroczny konkurs stawia bardzo realne pytania i scenariusze, z którymi prawdopodobnie zmierzą się przyszłe CPA, ponieważ coraz więcej osób zwraca się do CPA, aby pomóc im poruszać się w szerszym zakresie zagadnień w czasach rosnącej niepewności finansowej, złożoności i zmian.

CPA, które specjalizują się w osobistym planowaniu finansowym, będą szczególnie cenne w nadchodzących latach, zgodnie z AICPA, ponieważ “zapewniają one kompleksowe doradztwo, które uwzględnia podatki, emerytury, inwestycje, planowanie nieruchomości i zarządzanie ryzykiem”. Zgodnie z AICPA, CPA z kompetencjami Personal Financial Specialist (PFS) w szczególności posiadają zaawansowaną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.

“Poza nabyciem umiejętności w zakresie księgowości na żądanie, studenci będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności w zakresie prezentacji i prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych podczas pracy w zespole – wszystko to będzie niezwykle przydatne w momencie rozpoczęcia kariery zawodowej”, dodał Mahler.

Studenci, którzy brali udział w poprzednim Konkursie Księgowości AICPA twierdzą, że konkurs ten był nieocenionym doświadczeniem edukacyjnym, które pomogło im rozwinąć umiejętności biznesowe i poszerzyć osobiste horyzonty.

April Crawford , magister księgowości student University of Texas – Dallas i kapitan zespołu, który wygrał ubiegłoroczny konkurs, powiedział, że jej zespół czuł, że konkurs pozwala im ćwiczyć wiele z umiejętności, które będą miały decydujące znaczenie w ich karierze zawodowej jako przyszłe CPA, takie jak podstawowe planowanie i organizacja, pisanie propozycji i publiczne wystąpienia w sytuacjach wysokiego ciśnienia.

Crawford powiedziała, że konkurs AICPA nauczył również jej zespół, jak odłożyć na bok swoje osobiste platformy i pracować razem na rzecz wspólnego celu.

“Aby zrobić wszystko, co w naszej mocy jako zespół, musieliśmy otwarcie słuchać innych pomysłów i znaleźć sposób na kompromis”, powiedział Crawford. “Czuję, że wszystko, czego nauczyłem się w tym konkursie, uczyni mnie bardziej wartościowym jako CPA.”

Alan Perry , kapitan zwycięskiej drużyny z 2011 roku z Uniwersytetu Stanowego Karoliny Północnej, powiedział, że konkurs otworzył mu oczy na różne opcje kariery w dziedzinie rachunkowości.

“Moi koledzy z drużyny i ja zdobyliśmy wiele praktycznego doświadczenia i doskonaliliśmy się we wszystkich tych obszarach umiejętności z każdą rundą zawodów. To był świetny sposób na poznanie różnych ścieżek kariery i tego, jakiego rodzaju kariery szukałem”, powiedział Perry.

Zespoły mogą się zarejestrować i znaleźć dodatkowe szczegóły na stronie internetowej AICPA ThisWayToCPA.

Wszystkie nagrody są w pełni finansowane przez Fundację AICPA.

Artykuły pokrewne:

  • Koncentracja konkursu rachunkowości AICPA na rok 2012
  • Sponsorzy AICPA Drugi coroczny konkurs dla studentów rachunkowości