AICPA Survey Finds Money Worries Taking Toll on Americans’ Waistlines, Well-being

przez Deanna C. White

Czujesz się trochę obolały w środku czy szczególnie rozdrażniony, gdy rano wciągasz się do pracy? Nie obwiniaj za to wszystkiego przetworzonego cukru ani za dwugodzinną pracę do pracy.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) wykazało, że stres finansowy spowodowany wybielaniem amerykańskich czeków z pensji odbija się emocjonalnie i fizycznie na Amerykanach.

Krótko mówiąc, badanie wykazało, że obawy o pieniądze sprawiają, że wielu Amerykanów jest niecierpliwych, niezdrowych i pozbawionych snu.

Sondaż telefoniczny, przeprowadzony na zlecenie AICPA przez Harris Interactive w dniach 14-17 marca, poprosił 1 011 osób dorosłych z USA o ocenę poziomu stresu finansowego i skatalogowanie wszystkich sposobów, w jakie stres finansowy wpływa na ich życie.

Według AICPA, tych, którzy oceniają ich stres finansowy “bardzo” lub “nieco wysoki”, prawie połowa, 47 procent, powiedział, że śpią mniej; 43 procent powiedział, że mają mniej cierpliwości z przyjaciółmi lub widzą je rzadziej; 31 procent jeść więcej śmieciowego jedzenia lub zyskuje na wadze; i piąty, 21 procent, kłócą się więcej z ich współmałżonkiem lub znaczące inne.

Jeden na sześciu Amerykanów, czyli 17 procent, twierdzi, że ich zdrowie jest bezpośrednim skutkiem stresu finansowego, zgłaszając, że częściej chorują.

Niektórzy Amerykanie mogą prześledzić swoje problemy finansowe po wzroście podatków od wynagrodzeń, który zaczął obowiązywać w styczniu. Te podwyżki podatków skutecznie obniżyły płace na wynos dla większości pracowników o 2% i zwiększyły obawy finansowe wielu Amerykanów, “skłaniając ponad dwie trzecie zatrudnionych, 68%, do cięcia wydatków, zmniejszenia oszczędności lub dokonania innych wyrzeczeń”.

Badanie wykazało również, że prawie połowa dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych, tj. 44 procent, twierdzi, że znajduje się obecnie pod “wysokim” poziomem stresu finansowego – kobiety prawie dwukrotnie częściej niż mężczyźni twierdzą, że są pod “bardzo wysokim” poziomem stresu.

I nie przewidują, że stres zniknie w najbliższym czasie. Sondaż wykazał, że tylko 28 procent dorosłych widzi zmniejszenie stresu finansowego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

“Montaż presji na pieniądze sprawia, że Amerykanie są nerwowi, zmęczeni i niezdrowi”, powiedział Ernie Almonte, CPA, CGMA, przewodniczący Krajowej Komisji ds. znajomości zagadnień finansowych AICPA.

Ten stresujący koktajl z kolei prowadzi do odrobiny finansowego Catch-22, z “wynikającym stresem fizycznym i emocjonalnym potencjalnie prowadzącym do wyższych kosztów długoterminowych”, Almonte powiedział.

“Amerykanie muszą znaleźć sposób na radzenie sobie ze stresem pieniężnym, nawet gdy wyzwania finansowe wydają się zniechęcające”, dodał Almonte.

W świetle wyników badania, AccountingWEB niedawno rozmawiał z Sharon Lechter, CPA, ekspertem w dziedzinie finansów i autorem bestsellerów, o tym, co Amerykanie mogą zrobić, aby zmniejszyć swój stres finansowy, oraz o tym, jak CPA i eksperci finansowi mogą pomóc im złagodzić obawy swoich klientów.

Lechter jest głównym autorem publikacji AICPA Save Wisely, Spend Happily , pierwszej w branży CPA książki konsumenckiej, która oferuje porady ekspertów z CPA w całym kraju na niezliczone tematy.

Oto, co Lechter miał do powiedzenia:

AccountingWEB: Jaka jest Twoja wstępna odpowiedź na wyniki badania (zarówno jako CPA, jak i eksperta od finansów), że stres związany z pieniędzmi wpływa na amerykańską talię, przyjaźnie i sen?

Lechter: Ustalenia te naprawdę podkreślają ogromne skutki stresu finansowego. Prostym faktem jest to: To kosztuje życie. Musimy płacić za schronienie, jedzenie, ubranie, transport, opiekę nad dziećmi, opiekę zdrowotną, a lista jest długa. Kiedy masz problemy finansowe, wyzwanie staje przed tobą stale i może wydawać się przytłaczające. To bezwzględnie będzie miało wpływ na inne części waszego życia. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze zrozumieć swoją sytuację finansową i mieć plan na przyszłość. Co to za stare powiedzenie? “Jeśli się nie uda, to się nie uda. Budżet i plan mogą pomóc w wyciszeniu złych skutków stresu finansowego.

AccountingWEB: Ernie Almonte powiedział: “Amerykanie muszą znaleźć sposób, aby poradzić sobie ze stresem finansowym, nawet gdy wyzwania finansowe wydają się zniechęcające.” Jakie są jedne z najlepszych strategii “radzenia sobie”, których ludzie mogą użyć, aby złagodzić stres finansowy?

Lechter: Ludzie w stresie finansowym często czują się samotni. Jesteśmy uzależnieni od tego, aby pieniądze były prywatne, więc kiedy mamy kłopoty, nie chcemy o tym rozmawiać. Ale jednym z najlepszych mechanizmów radzenia sobie z tym problemem jest rozmowa. Może to być rozmowa z członkiem rodziny, przyjacielem lub pracownikiem finansowym. Możliwe, że już tam byli lub widzieli to wcześniej. Te rozmowy mogą odsłonić cenną perspektywę. W rzeczywistości było to częścią inspiracji do Oszczędzaj mądrze, wydaj szczęśliwie . Umowy CPA widziały wiele różnych sytuacji finansowych w całym kraju. Dzięki spostrzeżeniom i anegdocie 125 z nich, naszym celem było zapewnienie konsumentom miejsca, do którego mogliby się zwrócić – miejsca, w którym mogliby znaleźć pomysły, inspirację i komfort w doświadczeniach innych.

Kolejna rada: Rozwalić wyzwanie. Łatwo jest przytłoczyć się problemami finansowymi, poczuć, że są one zbyt duże, aby je rozwiązać. Jeśli musisz ograniczyć wydatki, przejdź do poszczególnych kategorii. Spójrzcie na mieszkanie. Czy są sposoby na obniżenie rachunków za energię elektryczną, wodę lub inne media? Czy nadszedł czas, aby rozważyć wprowadzenie się do mniejszego miejsca? Następnie przejdź do transportu. Możesz jeździć samochodem lub autobusem? Czy można łączyć podróże lub wyeliminować niektóre z nich w celu zaoszczędzenia gazu? A co z rozrywką? Czy można przyciąć telefon komórkowy, telewizor lub inne rachunki? Systematyczne podejście sprawi, że proces ten będzie znacznie łatwiejszy do opanowania.

AccountingWEB: Czy umowy CPA mogą wykorzystać niefortunną okoliczność dzisiejszej niepewności finansowej i stresu, jaki wywołuje u ludzi, aby rozpocząć bardzo wartościową dyskusję ze swoimi klientami na temat długoterminowego bezpieczeństwa finansowego i uczciwej oceny ich sytuacji finansowej? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Lechter: Niepewność i złożoność są cechami charakterystycznymi współczesnego środowiska finansowego, a umowy CPA są umiejętne w zarządzaniu obydwoma tymi elementami. Moją najlepszą radą jest rozmowa z klientami. Jakie jest obecnie Twoje największe zmartwienie finansowe? Jakie są Pana/Pani najważniejsze cele finansowe na najbliższe pięć lat? Czy masz jakiś plan? Czy czujesz się na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów? Co daje Ci pewność finansową lub, jeśli klient jest niespokojny, co sprawia, że czujesz się niepewnie? Tego typu pytania mogą pomóc w głębszym zastanowieniu się nad tym, co jest potrzebne do osiągnięcia długoterminowego bezpieczeństwa finansowego. Dobrym pomysłem dla CPA jest również zachęcanie klientów do podobnych rozmów z małżonkiem lub dorosłymi dziećmi.

AccountingWEB: Jeśli większość ludzi uważa, że niepewność finansowa utrzyma się przez co najmniej kolejne sześć miesięcy, lub najprawdopodobniej dłużej, biorąc pod uwagę rządowy impas powodujący znaczną część niepewności, jakie strategie mogą zaoferować swoim klientom umowy CPA, aby zmniejszyć niepewność finansową w dłuższej perspektywie?

Lechter: Łatwo jest skupić się na krótkiej perspektywie – wyniki rynkowe dzisiaj, ceny gazu w tym tygodniu. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką mogą zrobić CPA, jest pomóc klientom skoncentrować się na perspektywie długoterminowej. Jasne miejsce przeznaczenia i plan dotarcia do niego mogą w znacznym stopniu przyczynić się do złagodzenia niepokoju. Ważne jest również, aby regularnie sprawdzać plan i dokonywać odpowiednich korekt. Już samo zrobienie jednego małego kroku we właściwym kierunku da Ci satysfakcję i pewność siebie, od której odnajdziesz odwagę do zrobienia kolejnego kroku. Oszczędzaj mądrze, Spędzaj szczęśliwie dzieli się wieloma takimi małymi krokami, które okazały się skuteczne dla innych. Wystarczy, że przeczytasz książkę, a odkryjesz cztery lub pięć działań, które możesz podjąć już dziś, aby natychmiast poprawić swoją sytuację finansową.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób możesz pomóc swoim klientom zrozumieć ich finanse, odwiedź 360 Degrees of Financial Literacy – bezpłatny, kompleksowy program edukacji finansowej AICPA. Odwiedź stronę internetową AICPA, aby uzyskać więcej informacji na temat Lechter’s Save Wisely, Spend Happily .

Artykuły pokrewne:

  • Współpraca z doradcą finansowym
  • Badanie stwierdza, że rodzice występują jako modele finansowe