Aktualizacja: Sprawa podatkowa Lauryn Hill prowadzi do więzienia

przez Teresę Ambord

W zeszłym miesiącu Lauryn Hill, laureatka nagrody Grammy, poprosiła sędziego w sprawie uchylania się od płacenia podatków o zwolnienie warunkowe. Nie dlatego, że jest celebrytką, ale dlatego, że chciała pracować, aby zapłacić należne jej podatki. W rzeczywistości, w noc poprzedzającą jej sądową datę skazania, Hill zapłaciła każdy grosz podatków, które wynosiły ponad 900,000 dolarów. Zawierało to $504,000 w zaległych podatkach, jak również stanowych podatkach i karach (jej adwokat stwierdził, że choć podatek jest w pełni zapłacony, Hill wciąż jest winna odsetki i kary od długu). Pomimo szybkiej zapłaty, kiedy pojawiła się w sądzie federalnym w New Jersey 6 maja, wydany wyrok wynosił trzy miesiące więzienia, trzy miesiące aresztu domowego, plus $60,000 grzywny, oprócz wszelkich innych należnych jeszcze kwot.

Adwokat Hill’a, Nathan Hochman został zapytany przez reporterów CNN, czy jest rozczarowany wyrokiem.

«Kiedy rząd prosi o 36 miesięcy, a sędzia daje trzy miesiące, myślę, że sędzia wydał sprawiedliwy i rozsądny wyrok. Myślę, że sędzia wziął pod uwagę niesamowitą osobę, jaką jest panna Hill, jej wkład w życie społeczne, fakt, że nie była karana, że w pełni przyjęła odpowiedzialność za swoje czyny, że przyznała się do winy bez porozumienia w sprawie zarzutu, a następnie w pełni spłaciła nie tylko należne podatki, ale wszystkie podatki, które były częścią tego okresu, i zrobiła to przed wydaniem wyroku».

Sprawa

Większość dochodów, od których Hill był winny zwrot podatków, pochodziła z tantiem za muzykę i filmy, uzyskanych w latach 2005-2007. Jednak sprawa dotyczyła również dochodów z lat 2008 i 2009 (za te lata również nie złożono deklaracji podatkowych), a także podatków należnych Stanowi New Jersey.

Hill przyznała się w zeszłym roku do zarzutów o uchylanie się od płacenia podatków, wiedząc, że za każdego hrabiego może stanąć rok w więzieniu. Następnie w kwietniu 2013 r. sędzia Sądu Sędziowskiego w USA, Madeline Cox Arleo, dała Hill dwa tygodnie na zapłacenie podatków, zanim została skazana, co dokładnie zrobiła piosenkarka. Według raportu Reuters.com w momencie przyznania przedłużenia terminu dwóch tygodni, Hill i Hochman powiedzieli dziennikarzom, że planują wziąć pożyczkę w wysokości $650,000, zabezpieczoną przez dwie jej nieruchomości, aby pomóc w zapłacie należnych podatków.

Hill podpisał również umowę z Sony Records na nowy album. Choć umowa pomogła jej zapłacić podatek, nie była zadowolona, że wymagała natychmiastowego wydania jednej piosenki ( Neurotic Society dostępnej od zeszłego tygodnia na iTunes). Jej zbliżająca się data sądu i możliwość zatrzymania w więzieniu sprawiły, że szybkie zwolnienie stało się niezbędną częścią negocjacji.

Hill zgłosi się do więzienia 8 lipca.

Artykuły pokrewne:

  • Lauryn Hill May Avoid Prison for Tax Evasion
  • The Tax «Miseducation» of Lauryn Hill