Ankieta identyfikuje największe wyzwania przy rozpoczęciu nowej pracy

Pracownicy, którzy w Nowy Rok mają nową pracę, mogą uznać naukę o linach za swoje największe wyzwanie, sugeruje nowa ankieta Accountemps. Czterdzieści cztery procent pracowników i 60 procent menedżerów, z którymi przeprowadzono wywiady, stwierdziło, że opanowanie nowych procesów i procedur znajduje się na czele listy problemów w momencie dołączania do firmy. Co piąty respondent (20 procent) z każdej grupy jako największą przeszkodę wymienił poznanie nowego szefa i współpracowników.

Pracownicy i menedżerowie zostali zapytani”, Które z poniższych zagadnień jest największym wyzwaniem przy rozpoczynaniu nowej pracy? Ich odpowiedzi są następujące.

Pracownicy

 • Uczenie się nowych procesów i procedur: 44 procent
 • Poznanie nowego szefa i współpracowników: 20 procent
 • Uczenie się jak korzystać z nowych technologii i narzędzi: 17 procent
 • Wpisanie się w kulturę korporacyjną: 12 procent
 • Inny/nie zna/nie zna odpowiedzi: 7 procent

Zarządzający

 • Uczenie się nowych procesów i procedur: 60 procent
 • Poznanie nowego szefa i współpracowników: 20 procent
 • Uczenie się jak korzystać z nowych technologii i narzędzi: 12 procent
 • Wpisanie się w kulturę korporacyjną: 7 procent
 • Inny/nie zna/nie zna odpowiedzi: 1 procent

“Pierwsze kilka dni i tygodni pracy mogą być zarówno ekscytujące jak i przytłaczające, gdy nowi pracownicy zapoznają się ze środowiskiem pracy i zasadami firmy, w tym z niepisanymi zasadami”, powiedział Max Messmer, prezes Accountemps i autorem Human Resources Kit for Dummies , 3rd Edition. “Pełne wykorzystanie wydarzeń orientacyjnych i możliwości spotkań i interakcji z kolegami może pomóc w płynnym przejściu”.

Messmer dodał”, Większość firm zapewnia szkolenia, dzięki którym pracownicy mogą przyspieszyć formalne procedury. Jednakże, często trudniej jest poznać niuanse kulturowe firmy, w tym sposób, w jaki ludzie wolą się komunikować i współpracować”.

Accountemps przedstawia siedem wskazówek dla pracowników rozpoczynających nową pracę w 2013 roku:

 1. Wyjaśnij oczekiwania. Stwórz wraz z przełożonym listę celów i obowiązków oraz ustal linię czasową ich realizacji. Poproś o informację zwrotną, aby upewnić się, że jesteś na właściwej drodze.
 2. Znajdź wzór do naśladowania. Doświadczony członek zespołu może dostarczyć nowicjuszom wgląd w protokół biurowy i oczekiwania dotyczące wydajności.
 3. Patrz, słuchaj i ucz się. Każda organizacja ma swoje własne, niepisane zasady. Obserwuj, jak top performer podchodzi do problemów i staraj się naśladować jego lub jej zachowanie.
 4. Wyjdź na kawę lub lunch. Poznaj swoich kolegów i koleżanki w mniej formalnych warunkach, aby zbudować dobry kontakt.
 5. Podróże w różnych kręgach. Używać kursów orientacyjnych i szkoleniowych do nawiązywania kontaktów ze współpracownikami w innych działach. Nauczysz się żargonu firmowego, praktyk operacyjnych i wartości.
 6. Zadaj pytania. Nie zadawanie wystarczającej ilości pytań jest największym błędem popełnianym przez nowych pracowników przy rozpoczynaniu pracy. W razie wątpliwości należy szukać wyjaśnień.
 7. Uderz w równowagę. Wychodząc z założenia, ale nie sądzę, że to wszystko wiedzą. Weź wszystkie informacje przed zasugerowaniem alternatyw dla obecnych praktyk.

O badaniu:

Wspólne badania pracowników i kadry kierowniczej wyższego szczebla zostały opracowane przez Accountemps, pierwszą i największą na świecie specjalistyczną usługę kadrową dla tymczasowych księgowych, finansowych i księgowych. Badanie zostało przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą. Ankiety zawierają odpowiedzi od 420 pracujących osób dorosłych w wieku od osiemnastu lat i zatrudnionych w środowisku biurowym oraz 1 014 starszych menedżerów w firmach amerykańskich zatrudniających dwudziestu lub więcej pracowników.

O Accountemps:

Accountemps posiada ponad 350 biur na całym świecie i oferuje usługi wyszukiwania pracy online. Śledź Accountemps na twitter.com/accountemps i zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat księgowości i finansów, zatrudniania i trendów płacowych. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Michaelem Weissem pod numerem (650) 234-6383 lub [chronione pocztą elektroniczną].

SOURCE: Accountemps