App Watch na Sage, Zoho Books, i Fourlane

Witamy ponownie w kolejnym wydaniu App Watch, cotygodniowej rubryce, która daje Ci – profesjonalistom w dziedzinie podatków i księgowości – migawkę z najnowszymi i istotnymi wiadomościami dotyczącymi aplikacji i dostawców usług. I jako dodatkowy bonus (niektórzy ludzie tak uważają) staramy się zaoferować odrobinę szczerości, co ta wiadomość oznacza, lub może oznaczać dla Ciebie i ewentualnie Twoich klientów.

W tym tygodniu mamy wiadomości o bocie z Sage, narzędziach business intelligence w Zoho Books oraz stronie internetowej dla użytkowników QuickBooks z Fourlane. Jak zawsze, kolumna ta nie jest w żaden sposób, kształtem ani formą wsparcia – płatnego lub nie – wyżej wymienionych produktów i usług.Jest to, jak wcześniej stwierdzono, jedynie sposób na poinformowanie użytkownika o kilku kluczowych wydarzeniach w przestrzeni aplikacji i dostawcy usług, aby pomóc w podjęciu bardziej świadomej decyzji o nich.

Więc, zanurkujmy, dobrze?

Aktualności: Sage and Gupshup Partner do uruchomienia bota księgowego

Sage założył strategiczne partnerstwo z platformą botów Gupshup, aby uruchomić Pegg, nowy bot czatu Sage do księgowości. Pegg umożliwia użytkownikom rejestrowanie wydatków, sprawdzanie faktur, śledzenie płatności i wiele więcej, po prostu rozmawiając z nim. Bot został zaprojektowany tak, aby ułatwić użytkownikom natychmiastowe wprowadzanie i śledzenie ważnych informacji finansowych, takich jak wypełnianie wydatków, śledzenie sald kont i rejestrowanie wpływów i przychodów. Pegg zawiera naturalne umiejętności przetwarzania w języku, które pozwalają użytkownikom na mówienie rzeczy w więcej niż jeden sposób. Pegg jest obecnie połączony z rozwiązaniem księgowym Sage One, z planami integracji z innymi produktami Sage. Pegg może być obecnie używany na Facebook Messanger i Slack messenger apps, ale będzie dostępny na innych platformach wiadomości w najbliższych tygodniach.

Poglądy : Jak wspomniałem w mojej relacji z wydarzenia Sage Summit, gdzie Pegg został po raz pierwszy ujawniony w formie beta, jeśli lubisz i pracować z aplikacjami w chmurze pokochasz boty. I odwrotnie, jeśli nadal będziesz się bał aplikacji w chmurze i aplikacji mobilnych, boty wyślą cię krzycząc na wzgórza. Muszę zobaczyć demo Pegga na żywo i to jest w zasadzie jak pisanie smsów z Siri lub nawet na internetowym/automatycznym «help desk». Jest ona zaprogramowana tak, by odpowiadała w sposób zrozumiały na najprostsze i najbardziej potoczne pytania, takie jak «czy w tym miesiącu wysłałam za dużo?» lub «czy mój klient będzie w stanie zapłacić rachunki w przyszłym tygodniu?». Dzisiejsza technologia zależy od twojego poziomu komfortu i dla każdego, kto używa najbardziej aktualnych produktów Sage, musisz przyznać, że są one rzeczywiście innowacyjne. Możliwość korzystania z prostej funkcji czatu w celu uzyskania dostępu do danych z plików prawdopodobnie stanie się bardziej normą dla chmury i osób myślących mobilnie, które są przyzwyczajone do wygody i chcą informacji szybko. Wielu z Państwa może już teraz czuć się komfortowo, szukając restauracji lub lokalizacji biura, korzystając z funkcji głosowej w Google. Tak jakby to było, ale znowu z tekstem, a nie głosem… na razie.Jeśli chodzi o ogólną akceptację rynku dla botów, to jury jest nadal nieobecne. Aplikacje są niedostępne od lat i dopiero zyskują szerszą akceptację na rynku księgowości i biznesu, więc zobaczmy, jak boty radzą sobie na targach.

Aktualności: Raporty Zoho Dodane do książek Zoho

Zoho Books ma wbudowany odpowiedni moduł raportowania, ale teraz jest to zaawansowany dodatek analityczny, zasilany przez Zoho Reports, usługę wywiadu biznesowego i raportowania firmy. Dane z Zoho Books mogą być teraz automatycznie synchronizowane z Zoho Books, a użytkownicy mogą analizować swoje dane z Zoho Books. Dodatek zawiera około 75 gotowych raportów i pulpitów, co pozwala użytkownikom na zapoznanie się z ważnymi wskaźnikami finansowymi, takimi jak quick ratio, wskaźnik aktywności, EBIT, zyski brutto/netto, itp. Istnieje również możliwość tworzenia nieograniczonej liczby raportów ad hoc i pulpitów nawigacyjnych za pomocą interfejsu «przeciągnij i upuść». Widzowie raportu mogą stosować filtry, przeglądać dane bazowe, wykonywać przewierty i wiele innych czynności.

Poglądy : Nie jest zaskoczeniem, że wielu użytkowników aplikacji księgowych chce więcej z produktów, z których korzystają na co dzień, w przeciwnym razie arkusze kalkulacyjne i księgi ogólne nadal byłyby normą. Będąc w stanie wiercić w dół, patrzeć na kluczowe wskaźniki wydajności i po prostu podzielić się z klientem więcej niż podstawowe finansowe nie są przyszłością, są one dzisiaj – są one tym, co firmy chcą zobaczyć i wiedzieć na bieżąco. Podsumowując, jeśli Ty lub oprogramowanie księgowe, którego Ty lub oni używacie, nie jesteście w stanie dostarczyć tego poziomu informacji, wartość tego, co płacą (za Ciebie i/lub za ten program) będzie kwestionowana.

Aktualności: Fourlane uruchamia nową stronę szkoleniową dla QB Desktop

Fourlane, dostawca usług związanych z przepływem pracy i doradztwem w zakresie QuickBooks, QuickBooks Point of Sale i QuickBooks Enterprise Solutions, uruchomił niedawno serwis szkoleniowy QuickBooksHelp.com – serwis szkoleniowy przeznaczony dla wszystkich użytkowników QuickBooks od najbardziej podstawowego księgowego do QuickBooks Advanced Certified ProAdvisors.QuickBooksHelp.com jest usługą opartą na subskrypcji, zapewniającą nieograniczony dostęp do ponad 200 filmów, zorganizowanych według zadań o tematyce początkującej, średnio zaawansowanej i zaawansowanej, dzięki czemu użytkownicy mogą krok po kroku przechodzić przez każdy aspekt bardziej efektywnego korzystania z QuickBooków. Miesięczne subskrypcje kosztują 29,95 USD; roczne subskrypcje wynoszą 249,00 USD. Strona będzie również oferować szkolenia na żywo dla certyfikowanych użytkowników QuickBooks Desktop Advanced Certified poprzez nowy program szkoleniowy ACE Intuit. Pierwszy kurs, Konwersja danych: Importowanie Listy Klientów, Listy Sprzedawców i Otwartych Sald Podsumowujących do QuickBooków, odbędzie się 31 sierpnia w godzinach 12:00-14:00 czasu centralnego.

Widoki : OK, więc chodzi o więcej pomocy online dla użytkowników QuickBooksów. Powiedz, co będzie o wzroście produktu online, i innych aplikacji księgowych w chmurze dla tej sprawy, użytkownicy pulpitu QB nie będą ignorowane i nadal wymagają szkolenia. Do dnia, w którym Intuit zdecyduje się ostatecznie zaprzestać wsparcia dla komputerów stacjonarnych (czego obiecuje nie robić, mimo dużych wysiłków, aby popchnąć swoje produkty w chmurze) Fourlane i ich podoba będzie nadal prowadzić działalność gospodarczą, a użytkownicy komputerów stacjonarnych będą nadal potrzebować pomocy w miarę awansowania w rankingach certyfikacji. Tak więc strona internetowa poświęcona pomocy dla użytkowników komputerów stacjonarnych jest, jak sądzę, mile widzianą rzeczą.

Jak zawsze, nie pozwól, aby ta lub jakakolwiek inna kolumna lub artykuł były jednokierunkowym doświadczeniem. Chcielibyśmy usłyszeć twoje myśli.