App Watch na Sageworks, Xero, i Finagraph

Witamy ponownie w naszej cotygodniowej rundzie aplikacyjnej związanej z księgowością. W tym tygodniu przyjrzymy się nowej integracji pomiędzy Sageworks i QBO, nowej funkcji wielozadaniowości dzielonego ekranu Xero, a Finagraph jest teraz bezpłatny dla księgowych.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jest to cotygodniowa kolumna, w której nie mamy zamiaru rozgłaszać nowinek w świecie technologii – ponieważ dotyczy to Ciebie – ale raczej informować Cię na bieżąco i, w stosownych przypadkach, proponować nasze podejście. Jeszcze raz, oto jak robimy App Watch…

Aktualności : Integracja z QuickBooks Online

Firma Sageworks posiada integracje pomiędzy dwoma kluczowymi produktami – platformą analizy finansowej ProfitCents i rozwiązaniem Sageworks Valuation Solution – oraz QuickBooks Online. Zasadniczo, księgowi korzystający z ProfitCents lub Sageworks Valuation Solution będą mogli przesyłać dane klientów bezpośrednio z QuickBooks Online bez konieczności ręcznego wprowadzania danych.Klienci będą się logować do ProfitCents lub Sageworks Valuation Solution, a w ramach platformy Sageworks, użytkownicy będą mieli możliwość zalogowania się do QuickBooks Online i wybrania, które dane klientów mają być wgrane do platformy.W tym momencie będą mogli uruchomić raporty z analizy narracyjnej tego biznesu, porównać go z innymi firmami z tej samej branży, lub dokonać wyceny tego biznesu, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych. Dodatkowo, użytkownicy Sageworks będą mieli możliwość stworzenia automatycznego raportu narracyjnego dla wszystkich swoich klientów, którzy korzystają z QuickBooks online; raport ten będzie wysyłany co miesiąc automatycznie pocztą elektroniczną do użytkownika Sageworks, który następnie będzie mógł podzielić się wglądem i analizą ze swoim klientem biznesowym.

Poglądy : Mity i realia integracji to cała inna dyskusja, którą należy pogłębić, ale którą należy zdecydowanie rozważyć, gdy tylko zobaczy się takie ogłoszenie. U podstaw integracje działają najlepiej, gdy możesz pozostać w programie lub usłudze, której aktualnie używasz i mieć ją zsynchronizowaną z tym, z czym chcesz się zintegrować. Ponadto, wszelkie dane, których potrzebujesz w ramach integracji, powinny być automatycznie dostępne. W rzeczywistości, nie powinno być zbyt wiele wysiłku z Twojej strony, ani żadnego działu IT, aby to zrobić. Kiedy zaczynasz mieć do czynienia z wieloma ekranami, logowaniami lub wieloma punktami wejścia, nawet jeśli istnieje połączenie pomiędzy programami lub platformami, wtedy pojawia się problem. Nie mówię, że tak jest w tym przypadku, w rzeczywistości z opisu wynika, że wszystko, czego potrzebujesz w takiej integracji, powinno być tam i mile widziane. W świecie QBO, a tak naprawdę w każdym produkcie chmury, integracja – prawdziwa integracja, tak jak ja to opisałem – jest głównym czynnikiem przyspieszającym absorpcję.

Nowości : Xero oferuje funkcję wielozadaniowości typu «split-screen»

Platforma finansowo-księgowa Xero oferuje teraz użytkownikom możliwość korzystania z dzielonych ekranów, w szczególności w celu zwiększenia wydajności pracy mobilnej dla użytkowników korzystających z iOS9 na iPadach Air lub iPadach Pro. Ta nowa funkcja została opracowana, aby umożliwić użytkownikom iPada korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie; przeglądanie zamówienia od klienta, które zostało złożone w formie wiadomości e-mail obok tworzonej w odpowiedzi faktury; składanie wniosku o zwrot kosztów za pomocą wiadomości e-mail lub pliku PDF otwartego obok aplikacji Xero; oraz korzystanie z wiadomości online z klientami lub klientami w ramach aplikacji. Xero zaktualizowało także obsługę 3D Touch na urządzeniach iPhone 6s, dzięki czemu użytkownicy mogą przeglądać i przeglądać faktury, paragony i kontakty, a także korzystać z istniejącej obsługi szybkich akcji tworzenia faktur i paragonów.

Poglądy : Co mogę powiedzieć, jeśli używasz Xero ze swoimi klientami i jesteś użytkownikiem iPada lub iPhone’a to powinna być całkiem przyjemna wiadomość. Jasne, są inne aplikacje, które pomogą Ci zrobić funkcję dzielonego ekranu, ale posiadanie go w samym produkcie, dzięki czemu można przejść przez wszystko obok siebie, jak chciałbyś robić i tak jest całkiem miła rzecz do posiadania. Xero i inni gracze w chmurze i na urządzeniach przenośnych zrobią wszystko, aby mieć oko na to, jak użytkownicy pracują, lub chcą pracować i powinni trzymać swoich programistów na oku. Platformy to teraz nazwa gry i choć aby wygrać tę grę, dobrze działające aplikacje innych firm są nadal kluczem, to nie oznacza to, że programiści mogą odpocząć i rozwijanie użytecznych funkcji w ten sposób, szczególnie w przypadku zestawu mobilnego, jest koniecznym posunięciem.

Aktualności : Punkt końcowy usuwa barierę cenową dla wywiadu finansowego

Finagraph udostępnia bezpłatnie swoje narzędzie analityki biznesowej księgowym i właścicielom firm. Finagraph ma na celu natychmiastowe określenie, gdzie firma jest silna i gdzie może się poprawić. Wśród prezentowanych danych znajdują się wskaźniki ryzyka, trendy sprzedaży i średnie branżowe, które pomagają przedsiębiorstwom zrozumieć ich finanse i przełożyć je na działania. W oparciu o opinie księgowych, Finagraph dodał również nową funkcję drukowania, która ułatwia księgowym drukowanie przydatnych podsumowań, którymi mogą podzielić się z klientami.

Poglądy : OK, więc z bramy trzeba się zastanawiać dlaczego jakikolwiek produkt nagle staje się wolny. Czy są one w tarapatach, czy były jakieś problemy z absorpcją lub świadomości, czy po prostu czuje się szczególnie hojny? Wszystkie ważne pytania, ale fakt pozostaje faktem, że po prostu nie wiemy. Teraz możesz przejść do słów ich CEO, który mówi: «Finagraph pozostaje pasjonatem wykorzystywania technologii do wspierania rozwoju firm. Wierzymy, że dzięki przełożeniu danych na łatwe do zrozumienia i użyteczne informacje, przedsiębiorstwa odniosą większy sukces». Możesz też wykorzystać to jako okazję do sprawdzenia produktu dla swoich klientów, o którym być może nigdy nie słyszałeś lub myślałeś, że cena narzędzi analityki biznesowej jest poza Twoim zasięgiem. Nie można pójść źle w obu kierunkach, prawda? Oh i to działa z QuickBooks, więc dane finansowe klientów powinny płynąć dość łatwo i można tworzyć raporty, które chcesz.

Do przyszłego tygodnia i jak zawsze daj nam znać, czy ta kolumna jest dla Ciebie użyteczna lub czy masz jakieś uwagi. Dzięki!