App Watch na ScanSnap, iManage, TaxAct i OCREX

Witamy ponownie App Watchers, wracamy po kolejną pracowitą rundę ogłoszeń i punktów widzenia na temat najnowszych aplikacji i usług zorientowanych na księgowego.

Jak zawsze, kolumna ta ma na celu poinformowanie i dostarczenie pewnych analiz, choć nie ostatecznych, na temat wyżej wymienionych wiadomości. Nigdy nie będzie ona miała charakteru promocyjnego, płatnego lub innego i jest zawsze otwarta na komentarze i interpretacje.

W ciągu mniej więcej ostatniego tygodnia otrzymaliśmy nowe ogłoszenia od firmy Fujitsu, a w szczególności od jej produktu ScanSnap; iManage; oraz kilka stosunkowo mniej znanych TaxAct i OCREX. Przejdźmy więc do rzeczy, jest wiele do omówienia:

Aktualności: Fujitsu dodaje Hubdoc do ScanSnap Cloud

Firma Fujitsu posiada teraz partnerską integrację z firmą Hubdoc w zakresie funkcji ScanSnap Cloud. Właściciele firm i księgowi mogą teraz skanować paragony, rachunki i inne dokumenty finansowe bezpośrednio ze swoich skanerów ScanSnap iX500 i iX100 do systemu Hubdoc.

ScanSnap Cloud to bezpłatna funkcja, która umożliwia klientom ScanSnap dostarczanie zeskanowanych danych bezpośrednio do preferowanej usługi w chmurze bez konieczności korzystania z komputera lub urządzenia przenośnego. ScanSnap Cloud digitalizuje rekordy w postaci cyfrowej i tworzy wysokiej jakości pliki PDF lub JPEG, które są automatycznie wysyłane do Hubdoc, wybierając odpowiedni folder w dedykowanej aplikacji ScanSnap Cloud. Następnie można je znaleźć w Hubdoc za pomocą niebieskiego przycisku ScanSnap.

Integracja ta umożliwia użytkownikom: szybką digitalizację rachunków, wyciągów i innych dokumentów finansowych po ich otrzymaniu; wyodrębnienie krytycznych danych przy użyciu technologii OCR; automatyczne pobieranie dokumentów i wyciąganie wyciągów w celu przeglądania i udostępniania plików bez konieczności wielokrotnego logowania się; synchronizację i zarządzanie kontami w jednym bezpiecznym koncentratorze; oraz synchronizację kluczowych dokumentów z rozwiązaniami księgowości i przechowywania w chmurze.

Widoki: Dla ScanSnap, jest to kolejny w rosnącej linii integracji z innymi produktami do zarządzania dokumentami i wydatkami oraz produktywnością, których możesz już używać, w tym Dropbox, Evernote, Expensify, Google, OneDrive, Box, Shoeboxed, LedgerDocs i Rocket Matter (OK, nie wiem wiele o tym ostatnim, ale tak czy inaczej …). Jak już dawno wspomniałem, kiedy jesteś w grze w chmurze, sposób, w jaki naprawdę wygrywasz, zależy od ilości i poziomu naprawdę płynnej integracji, którą masz. Problemy z tymi proponowanymi powiązaniami będą tylko szkodzić lojalności twojej marki. Mimo to, wszyscy macie do czynienia z dokumentami każdego dnia i wiem, że wielu z was nadal trzyma się jakiejś formy ręcznego zarządzania dokumentami. Powodzenia z tym, tymczasem Fujitsu’s i Hubdoc’s na całym świecie będą nadal łączyć się ze sobą, więc praca w ten sposób będzie miała coraz mniej sensu.

News: iManage Release iManage Work 10 for Product Management

iManage udostępnił iManage Work 10, kompletną przebudowę swojej aplikacji do zarządzania dokumentami i pocztą elektroniczną. W połączeniu z iManage Work 10 iManage udoskonalił swoje usługi iManage Cloud, aby zapewnić znacznie większą skalę, wydajność i niezawodność. iManage Work 10 został zaprojektowany przy udziale setek profesjonalnych usług. Został on wzbogacony o inteligentne funkcje oparte na sztucznej inteligencji, których zadaniem jest zwiększenie wydajności. iManage Work 10 jest realizowany za pomocą elastycznych usług w chmurze lub jako wdrożenie na miejscu. Kilka przykładów ostatnich ulepszeń to m.in: Pojedynczy, mobilny interfejs użytkownika; prosty interfejs wyszukiwania z opcjami filtrowania, umożliwiający łatwą nawigację po dużych zestawach wyników i spersonalizowanych wynikach w oparciu o zachowanie każdego użytkownika w przeszłości; SI, uczenie się maszynowe i analiza dużych danych, które pomagają wyeliminować tradycyjne punkty tarcia w typowych zadaniach oraz przewidywanie potrzeb użytkownika na podstawie danych historycznych; Inteligentne listy robocze automatycznie śledzą i zapewniają dostęp jednym kliknięciem do wszystkich ostatnich klientów, spraw lub zobowiązań, e-maili i dokumentów; inteligentne listy czasowe, aby szybko uzyskać dostęp do wcześniejszych wersji i zrozumieć, jak dokument ewoluował i kto go zmienił lub oglądał; inteligentne podglądy do przeglądania dużych dokumentów na urządzeniach przenośnych; oraz inteligentne zarządzanie pocztą elektroniczną, aby automatycznie śledzić i grupować wątki wiadomości e-mail. Oczekuje się, że iManage Work 10 będzie dostępny do pobrania przez klienta od 10 lutego 2017 roku.

Widoki: Whew! OK, że to było dużo dla dokumentu i produktu do zarządzania pocztą elektroniczną, ale, najwyraźniej uh, włożyli dużo pracy w tej nowej wersji. Czy potrzebujesz wszystkie dzwonki i gwizdki tutaj? Prawdopodobnie nie, ale ponieważ podstawowe funkcje są rzeczywiście niezbędne do codziennej pracy w biurze i u klienta, to wydaje się, że warto przeprowadzić jazdę próbną. Jeśli nie ma nic innego, zobacz, jak działają funkcje SI, ponieważ tego typu funkcje «uczenia się maszynowego» staną się bardziej powszechne, niż wiesz w prawie każdym biznesowym i osobistym produkcie, którego używasz.

Aktualności: TaxAct oferuje nowe funkcje dla FY16 Filing

TaxAct wprowadził na rynek swoje produkty TaxAct Professional TY16 TaxAct. Produkty te mają na celu usprawnienie procesu składania deklaracji podatkowych oraz pomoc w zabezpieczeniu informacji o klientach i ich praktyce.

Nowe funkcje produktu obejmują ulepszone uprawnienia, które umożliwiają właścicielom gabinetów większą kontrolę nad danymi i zeznaniami klientów dostępnymi dla innych specjalistów podatkowych w gabinecie; tylko przygotowujący z odpowiednimi uprawnieniami mogą przeglądać i modyfikować zeznania; użytkownicy mogą teraz wejść online i zalogować się do produktu, aby zostać uwierzytelnionym jako użytkownik. Po pomyślnym zakończeniu procesu, profesjonalista podatkowy może uzyskać dostęp do zeznań klientów w ramach oprogramowania TaxAct Professional. Ponadto, produkt posiada również kreator importu, asystenta tematów, ulepszone organizery klienckie 1040 i więcej 1041 wydań stanowych.

Widoki: Nie myślałeś, że przejdziemy przez styczeń nie wspominając o aktualizacjach produktów podatkowych jakiegoś rodzaju, prawda? Cóż, wielu z was prawdopodobnie nie słyszeli o TaxAct przed i dostaję, że chyba że jesteś szczególnie niezadowolony z tego, co ty i twoi klienci są obecnie używane jest gruba szansa spróbujesz coś nowego, przynajmniej nie w tym sezonie. Ale jeśli nie masz szansy, że chcesz spróbować czegoś innego, wydaje się, że ma to przynajmniej podstawy.

Aktualności: OCREX wydaje aplikację AutoEntry Mobile App

OCREX, który tworzy rozwiązania automatycznego wprowadzania danych dla księgowych i księgowych, wydał swoje rozwiązanie AutoEntry na iOS w App Store oraz w Google Play dla urządzeń z systemem Android.

Funkcja AutoEntry została zaprojektowana w celu znacznego skrócenia czasu i obniżenia kosztów przetwarzania dokumentów papierowych. Aplikacja automatyzuje wprowadzanie danych poprzez dokładne przechwytywanie, analizowanie i księgowanie faktur, paragonów i wyciągów w istniejącym oprogramowaniu księgowym użytkownika; integracja z rozwiązaniami księgowymi, takimi jak Xero, Sage i QuickBooks. AutoEntry pozwala również użytkownikom na przechwytywanie kluczowych informacji o fakturach, w tym podsumowań podatkowych i pełnych informacji o pozycji na żądanie. Aplikacja AutoEntry jest kompatybilna z wszystkimi urządzeniami z systemem Android w wersji 4.1 w górę, a także z systemem iOS 8.0. Użytkownicy będą mieli dostęp do szeregu zintegrowanych funkcji mobilnych, w tym do przechwytywania i wysyłania wielostronicowych faktur, spersonalizowanych kategorii śledzenia i kodów kosztów; a także możliwość monitorowania postępu pozycji w czasie rzeczywistym. Jest on obecnie dostępny do pobrania w App Store i Google Play Store, a także oferuje opcję pay-as-you-go.

Widoki: OK, dostaję to, znowu z produktami do zarządzania dokumentami. Ale spójrz, jak powiedziałem wcześniej, wszyscy macie do czynienia z mnóstwem dokumentów, papieru lub w inny sposób, więc im więcej wyborów masz do pomocy w zarządzaniu nimi, tym lepiej, prawda? Dla tych facetów, to prawdopodobnie pomaga być wygodnym w świecie mobilnym i, cóż, korzystać z księgowości w chmurze, jak również.