App Watch na Wolters Kluwer, DocuSign i FloQast

Jeśli za nami tęskniłeś, to naprawdę niewiele ponad tydzień minął od ostatniej kolumny App Watch, ale wiele się wydarzyło w tym krótkim czasie.

Po pierwsze, mieliśmy kolejne duże nabycie, tym razem przez Woltersa Kluwera; nowe wydanie na wiosnę od DocuSign; oraz dodatkowe funkcje zawarte w FloQast.

Jak zawsze, kolumna ta ma na celu umożliwienie Ci podejmowania świadomych decyzji o produktach dla Twojej firmy i/lub klientów w sposób niepromocyjny, nigdy nieopłacalny. Dajemy Państwu krótki klip z wiadomościami i oferujemy nasze przysłowiowe dwa centy na to, co to oznacza, lub może oznaczać, w wielkim planie rzeczy. Rozumiesz?

Aktualności: Wolters Kluwer zgadza się kupić Tagetik

Wolters Kluwer Tax & Accounting osiągnął porozumienie w sprawie zakupu Tagetik, globalnego dostawcy oprogramowania i usług do zarządzania wydajnością korporacyjną dla średnich i dużych korporacji, za 300 milionów euro (około 317 milionów dolarów) w gotówce. Przejęcie to skutecznie rozszerza istniejący portfel rozwiązań w zakresie zgodności z przepisami podatkowymi i audytu wewnętrznego Wolters Kluwer.

Oferta Tagetik wspiera przepływ pracy w biurze Dyrektora Finansowego, w tym budżetowanie i planowanie finansowe i operacyjne, konsolidację i ścisły proces, modelowanie finansowe, analitykę i sprawozdawczość.

Przejęcie podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia. Po jego zakończeniu Wolters Kluwer Tax & Accounting połączy swoją ofertę korporacyjną, w tym rozwiązanie z zakresu audytu wewnętrznego, TeamMate, z Tagetik w celu stworzenia nowej jednostki biznesowej – Corporate Performance Solutions. Tagetik zatrudnia około 450 pracowników i ma siedzibę główną w Lucca we Włoszech, a północnoamerykańska siedziba główna znajduje się w Stamford, Connecticut.

Widoki: Z tym wszystkim, co powiedział, wynik końcowy w tej transakcji jest to, że – podejrzewam – dla zdecydowanej większości naszej publiczności nie będzie to naprawdę będzie miał duży wpływ na Ciebie lub świat klientów. Tagetik jest produktem bardziej up-marketowym, i jeśli nie macie dużych korporacji jako klientów, to prawdopodobnie najlepiej będzie umieścić go w kolumnie “that’s nice to know” i zająć się swoim dniem.

Ale dla tych z Was, którzy rzeczywiście używają produktów podatkowych i księgowych Wolters Kluwer i mają klientów z dyrektorami finansowymi lub prowadzicie pracę na poziomie CFO, to jest coś w rodzaju wielkiej sprawy i powinniście mieć kontrolę nad tym, jak działają integracje i jak Wolters Kluwer wchodzi na rynek z produktami Tagetik, co przy tych dużych zakupach może zająć trochę czasu. I nie na darmo, jeśli zamierzasz wydać tyle na firmę, to pomyślałbyś, że robią coś dobrze.

Aktualności: DocuSign zwiększa funkcjonalność dzięki Spring ’17 Release

DocuSign, globalny producent produktów z dziedziny eSignature and Digital Transaction Management (DTM), udostępnił swoją wersję DocuSign Spring ’17. Wydanie zawiera ulepszenia i aktualizacje rozwiązania eSignature oraz szerszej platformy DTM – najważniejsze z nich to głębsza integracja z Google Docs oraz dostępność funkcji eNotary w ośmiu stanach USA. Dodatek DocuSign for Google Docs umożliwia użytkownikom podpisywanie, wysyłanie i zarządzanie dokumentami bezpośrednio z Google Docs. Obejmuje to automatyczne zapisywanie podpisanych dokumentów na dysku Google Drive, a także integrację z usługą Gmail do ich wysyłania.

DocuSign stworzył również funkcję eNotary, dzięki której nadawcy mogą żądać elektronicznych aktów notarialnych, a notariusze mogą organizować sesje osobistego podpisywania. Wszystkie czynności notarialne mogą być teraz wykonywane w ramach platformy DocuSign, włącznie z nałożeniem pieczęci i eksportem dziennika notarialnego. Te osobiste eNotaryfikacje mogą być dokonywane za pośrednictwem DocuSign w Idaho, Indianie, Florydzie, Kentucky, New Jersey, Nowym Jorku i Waszyngtonie (poza Karoliną Północną, która jest dostępna od 2014 roku).

Widoki: Jak w przypadku każdej większej nowości, jest dużo więcej niż wymieniają w komunikacie prasowym, więc pomyślałem, że po prostu skupić się na tych, które będą najbardziej istotne dla Ciebie. I, oczywiście, jeśli chcesz wiedzieć więcej, można łatwo odwiedzić stronę internetową firmy. Co mogę powiedzieć, w związku ze zwiększoną akceptacją podpisów elektronicznych, DocuSign naprawdę wygląda na to, że pozostaje do przodu i ma na uwadze zawód księgowego.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was nie jest w “Googleverse” i dlatego najbardziej “seksowne” z najnowszych dodatków do DocuSign wymaga, abyście byli. Mówiąc z doświadczenia, jest to świetne miejsce do bycia. Podobnie jak praca produkcyjna, którą wykonujesz w świecie Microsoft Office, bycie połączonym z Gmail, Google Docs, Drive itp. naprawdę otwiera przed Tobą i Twoimi klientami wspaniały, płynnie połączony świat, który jest zarówno bezpieczny, jak i wygodny.

Oczywiście, jak w przypadku wszystkiego co nowe, być może będziesz musiał zaoferować swoim klientom przekonywujący poziom, ale kiedy już będziesz pracował w ten sposób i będziesz gotowy do współpracy z DocuSign (lub, naprawdę, z każdą inną usługą eSign), znajdziesz świat wygody, szczególnie w tak pracowitym czasie jak teraz, kiedy potrzebujesz podpisów na wiele rzeczy. Co do funkcji notarialnej, którą dodali, widzę ją jako bonus szczególnie dla tych z Państwa, którzy mają klientów w dziedzinie nieruchomości, którzy często wymagają notarialnego poświadczenia pewnych dokumentów. Fakt, że można to zrobić elektronicznie teraz jest dość szczególny.

Aktualności: Floqast prezentuje nowe rozwiązania w zakresie przechowywania w chmurze i zabezpieczeń

FloQast Inc., dostawca oprogramowania do ścisłego zarządzania stworzonego dla księgowych w celu szybszego i dokładniejszego zamykania ksiąg, posiada nowe integracje z dostawcami pamięci masowych w chmurze Microsoft OneDrive i Egnyte, a także rozwiązania cloud Single Sign-On(SSO) z Google i Okta.

Integracje te zostały zaprojektowane w celu uproszczenia konfiguracji i przyjęcia oprogramowania FloQast do ścisłego zarządzania, przy jednoczesnym wzmocnieniu bezpieczeństwa poprzez zapewnienie bezpiecznego dostępu przez SSO. Dzięki nowym integracjom Microsoft OneDrive i Egnyte, oprogramowanie do zarządzania zamkniętego FloQast może uzyskać bezpośredni i bezpieczny dostęp do danych finansowych znajdujących się w podręcznikach Excel umieszczonych w tych aplikacjach do przechowywania danych w chmurze. FloQast uzyskuje bezpieczny dostęp do danych finansowych klientów z uzgadniania kont w oparciu o Excel, aby mieć pewność, że wszystkie konta są automatycznie powiązane z systemem księgi głównej.

Integracje z Okta i Google SSO dodatkowo wzmacniają bezpieczeństwo poprzez obsługę złożoności haseł i wieloczynnikowego uwierzytelniania. Integracja z rozwiązaniami do zarządzania tożsamością pomaga zapewnić dostęp do oprogramowania FloQast do zarządzania zamkniętego tylko autoryzowanym użytkownikom, co wzmacnia zarządzanie i bezpieczeństwo. Te nowe integracje są uzupełnieniem istniejącej współpracy FloQast z firmami Box, Dropbox i Google Drive.

Widok: Nie zamierzam cię okłamywać, nie wiemy zbyt wiele na temat FloQast, ponieważ są one głównie w dziedzinie księgowości korporacyjnej i działu finansowego, a nie tak bardzo z praktykami CPA i księgowymi z małymi klientami biznesowymi. Mogę się mylić, ale właśnie tam ich widziałem.

Jeśli jednak w ogóle zajmujesz się ścisłym zarządzaniem, to z punktu widzenia automatyzacji i łatwości obsługi wydaje się ono dość solidne. Dodanie bardziej bezpiecznych integracji pamięci masowej w chmurze, takich jak te, które wymieniono powyżej, nie zaszkodzi im ani trochę. Będziemy mieć na nie oko i zobaczymy, czy są one aktywne, czy też działają na zewnątrz, bardziej przyciągając uwagę firm niż działów.