App Watch na Wolters Kluwer, Fujitsu i FloQast

Witam ponownie i przepraszam za czas, jaki upłynął od ostatniego postu App Watch; w większości przypadków było to połączenie braku istotnych wiadomości i innych projektów/treści mających pierwszeństwo.

Mimo to, wracamy z najnowszą, niepromocyjną, nigdy nie płatną kolumną o tym, co nowego w ofercie produktów i usług związanych z podatkami i księgowością. W tym tygodniu skupiamy się na nowej usłudze Wolters Kluwer Tax & Accounting, funkcji chmury z Fujitsu ScanSnap oraz rozwiązaniu analitycznym z FloQast.

Tu jest więcej na ten temat…

Aktualności: Wolters Kluwer Tax & Accounting wprowadza CCH AnswerConnect

Wolters Kluwer Tax & Accounting uruchomił CCH AnswerConnect, zorientowany na odpowiedzi serwis informacji podatkowej, stworzony zarówno dla praktyków, jak i profesjonalistów z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, którzy przy doradzaniu swoim klientom polegają na wysokiej jakości treści podatkowej. CCH AnswerConnect obejmuje pełne spektrum tematów podatkowych, napisanych przez Wolters Kluwer i ekspertów branżowych. Ma on na celu wspieranie użytkowników za pomocą inteligentnych funkcji wyszukiwania, szerokiego wyboru narzędzi i pomocy praktycznych oraz innowacyjnej i intuicyjnej konstrukcji, która łączy wszystkie istotne informacje. Funkcje te obejmują pełen zakres treści podatkowych Wolters Kluwer.

CCH AnswerConnect obejmuje wszystkie obszary federalnego i stanowego prawa podatkowego, z międzynarodowymi treściami w przygotowaniu do przyszłego wydania. W dziale Federalnego Kodeksu Podatkowego użytkownicy będą mieli dostęp do całego Wewnętrznego Kodeksu Podatkowego w nowym, 360-stopniowym widoku, który zawiera pełny tekst ustawy, historię, przepisy, nowo napisane wyjaśnienia, powiązane sprawy, formularze, narzędzia i inne. Każdy federalny temat podatkowy zawiera przegląd, który zawiera analizę, praktyczne zastosowania prawa, wiadomości, przykłady, szare obszary, infografie i filmy wideo. Tematyka podatków stanowych zapewnia szerokie omówienie danego zagadnienia wraz z odnośnikami do konkretnych sposobów traktowania w poszczególnych stanach, jak również dostęp do CCH State Tax SmartCharts – wysokiej klasy mapy traktowania podatkowego w poszczególnych stanach, z dostępem do większej ilości szczegółów w razie potrzeby.

Widoki: Co prawda dopiero niedawno został przeszkolony na temat tego, jak bardzo skomplikowany stał się kodeks podatkowy, muszę powiedzieć, że każde narzędzie, które pomoże tobie i twoim klientom z zgodności i związane z tym pytania w danym stanie jest dobrą rzeczą. Wolters Kluwer, który od dawna znany jest ze swoich narzędzi do badań podatkowych, teraz pakuje to, co wydaje się być najlepsze z ich najlepszych, od formularzy po tematy, historię, scenariusze i niezależnie od moich odczuć na infografach… ma to także dla tych, którzy je preferują.

Aktualności: Fujitsu ogłasza nowe możliwości skanowania

Fujitsu ma teraz nowe możliwości w zakresie funkcji ScanSnap Cloud dla modeli serii iX. ScanSnap Cloud, wprowadzona po raz pierwszy w czerwcu 2016 roku, to bezpłatna aplikacja, która dostarcza zeskanowane dane bezpośrednio do preferowanych usług w chmurze, bez konieczności korzystania z komputera lub urządzenia przenośnego.

Nowe aktualizacje umożliwiają użytkownikom tworzenie plików PDF z możliwością wyszukiwania zeskanowanych dokumentów i wysyłanie ich do wybranego repozytorium; umożliwiają klientom ScanSnap «skanowanie» ważnych dokumentów na ich smartfonach; oraz dodatkowe integracje, w tym QuickBooks Online i Concur Expense.

Widoki: Nie ma tu ani jednej tony do powiedzenia. Jeśli jesteś zaznajomiony z ScanSnap i używać go do tworzenia i ostatecznie wysyłania / przechowywania dokumentów cyfrowych dla Ciebie i Twoich klientów, to skutecznie rozszerza ich możliwości oparte na chmurze. I, hej, te proponowane integracje również nie brzmią jak zły interes.

Aktualności: FloQast oferuje nowe rozwiązanie w zakresie ścisłej analizy, ulepszone kontrole wewnętrzne

FloQast Inc., dostawca oprogramowania do zarządzania zamknięciem zorientowanego na księgowego, opublikował nowe rozwiązanie Close Analytics, osobno licencjonowany moduł, który pomaga organizacjom księgowym odkryć wąskie gardła w ich zamykaniu pod koniec miesiąca i określić trendy w celu usprawnienia i lepszego zarządzania procesem.Close Analytics analizuje wiele wskaźników z końca miesiąca, aby pomóc organizacjom lepiej zrozumieć historyczne wyniki ich bliskiego procesu.Pomaga zidentyfikować luki w procesie, takie jak: które terminy są stale niedotrzymywane, które pozycje są zgłaszane z opóźnieniem i przez kogo, a także ocenić trendy w średnim czasie potrzebnym do ich zamknięcia.

Oprócz zaprezentowania nowego rozwiązania Close Analytics, FloQast ogłosiła nowe role użytkowników i uprawnienia dla swojego flagowego oprogramowania do zarządzania bliskiego, które pomaga organizacjom w egzekwowaniu i zarządzaniu kontrolą wewnętrzną w celu spełnienia wymagań zgodności, takich jak Sarbanes-Oxley. Nowe role Administratora, Kierownika, Użytkownika i Audytora Systemu uzupełniają istniejące role Administratora i Użytkownika. Zapewniają one granularne przywileje dostępu, umożliwiając w ten sposób organizacjom egzekwowanie ścisłego podziału obowiązków pomiędzy osobami zaangażowanymi w ścisły proces, niezależnie od tego, czy są to osoby z departamentów, takich jak finanse i księgowość lub IT, czy też organizacje zewnętrzne, takie jak audytorzy.Funkcja Close Analytics jest ogólnie dostępna i licencjonowana oddzielnie dla każdego użytkownika.

Widoki: Tak naprawdę, chyba że jesteś zaangażowany w jakimkolwiek stopniu ścisłego zarządzania, nie będzie to prawdopodobnie mieć żadnego zainteresowania lub wpływu na Ciebie lub Twoich klientów. Ale, wielu księgowych i działów księgowości są rzeczywiście i jest to bardzo szczegółowy i potencjalnie uciążliwy i podatny na błędy proces. Wszystko, co FloQast stara się tutaj zrobić, to odciążyć, pozwolić na więcej ról i uprawnień, tak aby Ty i Twoi klienci oraz działy u Twoich klientów mogli nad tym pracować… miejmy nadzieję, że proces ten będzie o wiele bardziej płynny i dokładny.