App Watch na Xero, Intuit i Fujitsu

Witamy ponownie w naszej cotygodniowej rundzie aplikacyjnej związanej z księgowością. W tym tygodniu znajdziemy mobilną aplikację podatkową Xero, Intuit posiada szablon budżetowania dla Google Sheets, a Fujitsu zaprezentowało nową platformę przetwarzania dokumentów.

Jak regularnie wyjaśniamy, jest to cotygodniowa kolumna, w której nie mamy zamiaru przedstawiać nowości w świecie technologii – jak to ma miejsce w przypadku Ciebie – ale raczej informować Cię na bieżąco i, w stosownych przypadkach, proponować nasze podejście do tego, co wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia. Jeszcze raz, oto jak robimy App Watch…

News : Xero do Offer Tax App dla freelancerów

Producent aplikacji finansowo-księgowych w chmurze Xero udostępnił TaxTouch, aplikację mobilną skierowaną przede wszystkim do freelancerów i niezależnych kontrahentów, ułatwiającą śledzenie dochodów i zobowiązań podatkowych.

Aplikacja Xero TaxTouch pozwala użytkownikowi na automatyczne pobieranie transakcji bankowych i kart kredytowych z głównych banków amerykańskich i kart kredytowych. Aplikacja generuje raport wyszczególniający dane z Harmonogramu C i pozwala użytkownikom oddzielić wydatki służbowe od osobistych, przesuwając palcem w prawo dla celów służbowych lub w lewo dla celów osobistych. Xero TaxTouch nieustannie śledzi zyski związane z działalnością biznesową i może kategoryzować wydatki zgodnie z zatwierdzonymi przez IRS kategoriami odliczeń biznesowych. Aplikacja kosztuje $5.99/miesiąc lub $29.99 za pierwszy rok i będzie dostępna do pobrania na iOS w App Store 8 marca 2016. Podobno wkrótce pojawi się również aplikacja dla systemu Android.

Poglądy : Przez lata śledziłem Xero zastanawiałem się, czy lub kiedy wyjdą z produktem podatkowym, a może nawiążą relację z osobą trzecią z producentem aplikacji podatkowych lub dostawcą usług. Cóż, oni poszli i zrobili to sami – nie, że nadal nie będą mieli umowy ze stroną trzecią dla innych procesów związanych z podatkami. Co więcej, oferta ta jest bardzo prosta i skierowana do niezależnego pracownika, który jest prawdopodobnie najbardziej prawdopodobnym kandydatem do pomocy w kategoryzacji wydatków na potencjalne odliczenia. Czy to eliminuje potrzebę zatrudnienia księgowego? Wręcz przeciwnie, Xero chce włączyć partnerów księgowych do TaxTouch, pozwalając im w ramach aplikacji Xero sprawdzić co ich klienci wprowadzili do TaxTouch i zweryfikować wpisy. Wydaje się, że celem w tym przypadku, jako że dotyczy to księgowych, jest również prowadzenie otwartej rozmowy z ich klientami będącymi niezależnymi pracownikami, a nie prowadzenie całego scenariusza pudełka na buty lub raz do roku (lub raz na kwartał) rozmowy o tym, co mogą być im winni lub co wydali. Nie jest to zły pomysł, zwłaszcza w takim coraz bardziej mobilnym i połączonym świecie. Jeśli chodzi o czas wprowadzenia tego produktu na rynek w środku pracowitego sezonu, trzeba by porozmawiać o tym z Xero, ale znowu z myślą o tym, że jest to produkt, który ma być używany przez cały rok, szczególnie w przypadku tych kwartalnych szacunków, czas nie jest chyba aż tak dużym problemem.

Aktualności : Intuit Adds Budget Template for Google Sheets

Intuit zaoferuje teraz szablon rocznego budżetu biznesowego w Google Sheets, dając właścicielom małych firm i księgowym szybki dostęp do danych w celu lepszego zrozumienia biznesu.Szablon rocznego budżetu biznesowego Intuit jest rozszerzeniem zbioru szablonów Google, który został uruchomiony we wrześniu 2015 roku. Zespół QuickBooks Online pracował nad stworzeniem szablonu dokumentów Google Docs, aby pomóc właścicielom małych firm i księgowym zautomatyzować budżetowanie, raporty podatkowe i listy płac. Wszystkie szablony są dostępne w Internecie oraz na systemach Android i iOS.

Poglądy : Przyznaję, Google Docs i praca w Google-wersie nie jest dla wszystkich, ale po wielu latach, mogę powiedzieć, że jest jak wszystko nowe, kiedy już się do tego przyzwyczaisz, nie możesz sobie wyobrazić pracy w inny sposób. Tak więc, dla tych, którzy pracują ze swoimi klientami w Google-wersie, lub myślą o tym powiedzieć … post busy sezon, jest to kolejne narzędzie masz do swojej dyspozycji. Pozostawanie w kontakcie z klientami tak często, jak to możliwe, tam gdzie ma to sens, czy nazwa gry w dzisiejszych czasach jest taka, że wszystko, co ułatwi Ci robienie tego, co robisz, nie może być złe, prawda? Pomyśl o tym w ten sposób, czy jesteś w stanie zautomatyzować pozycje takie jak budżet, raporty podatkowe i listy płac teraz, czy może sposób, w jaki to robisz teraz może stać się lepszy? Tylko coś do myślenia, znowu nie to, że Google apps są odpowiedzią, ale jest coraz więcej powodów, aby rozważyć to … ta wiadomość mimo.

Aktualności : Fujitsu udostępnia nową platformę do przetwarzania dokumentów

Firma Fujitsu udostępniła PaperStream Server, internetową platformę do przetwarzania dokumentów, która umożliwia organizacjom gromadzenie, ulepszanie, przetwarzanie, indeksowanie i kierowanie treści o znaczeniu krytycznym dla biznesu do systemów zarządzania treścią (LOB) lub zarządzania treścią przedsiębiorstwa (ECM).PaperStream Server został zaprojektowany tak, aby umożliwić każdej organizacji dostosowanie własnych procesów i łatwą integrację z istniejącymi aplikacjami przechwytywania dokumentów lub ECM. Użytkownicy mogą importować lub połykać zarówno zeskanowane obrazy jak i dokumenty cyfrowe z wielu źródeł, przetwarzać te dokumenty, a następnie szybko wysyłać je do biznesowych przepływów pracy. Oprócz przetwarzania wsadowego, oprogramowanie może pobierać istniejące dokumenty cyfrowe z oglądanych folderów, wiadomości e-mail, plików .CSV, .XML lub innych aplikacji klienckich, takich jak PaperStream Capture Pro. Ponadto, wbudowane indeksowanie internetowe umożliwia szybkie przetwarzanie dokumentów.

Poglądy : Miło jest zobaczyć Fujitsu z powrotem w wiadomościach dotyczących zarządzania dokumentami. Zrobili wielki plusk w świecie rachunkowości kilka lat temu, z całego programu księgowego ukierunkowanego wokół ich linii produktów ScanSnap. Oczywiście Fujitsu nadal oferuje rozwiązania w zakresie zarządzania dokumentami, a ten na papierze (bez użycia kalamburów) wydaje się być dość potężny. Zawsze jesteś ostrożny, gdy pojawia się termin “integracja”, więc właściwe testowanie i zadawanie pytań o to, jak to będzie działać z tym, co trzeba to rozumie się samo przez się. Darmowe oceny są również oferowane, więc wydaje się, że warto.

To była kolejna edycja App Watch, zapraszamy do zapoznania się z punktami widzenia lub, jeśli zdarzy się, że masz aplikację lub ofertę produktową interesującą księgowych, to oczywiście daj mi znać. Do przyszłego tygodnia!