AutoEntry staje się częścią szałwii

Przeprowadzka Sage’a jest następstwem przejęcia Hubdoc przez Xero w zeszłym roku. Receipt Bank, który zbudował dominującą pozycję w profesjonalnym kanale rachunkowości dla tej rozwijającej się kategorii oprogramowania, pozostaje niezależną organizacją po otrzymaniu 50 mln dolarów w serii B wsparcia z Insight Capital w 2017 roku. Ale komentatorzy już pytają, czy Intuit jest prawdopodobne, aby pójść na zakupy dla narzędzia do przechwytywania wydatków własnych.

Podobnie jak Receipt Bank i Hubdoc, AutoEntry stosuje sztuczną inteligencję i optyczne rozpoznawanie znaków do skanowania obrazów dokumentów i zdjęć ze smartfonów w celu importowania danych transakcji do ksiąg rachunkowych.

Poza przyspieszeniem wprowadzania danych, automatyzacja zmniejsza ilość błędów związanych z ręcznym wprowadzaniem danych. Ponad 3 000 praktyk księgowych i księgowych korzysta z AutoEntry, obsługując ponad 150 000 firm.

Wiceprezes Sage ds. produktu – księgowa Lisa Ewens powiedziała AccountingWEB, że po zapoznaniu się przez Sage z opcjami budowy lub zakupu takich możliwości, poszukiwania zawęziły się do AutoEntry: “Uważamy, że był to najlepszy produkt pod względem głębi funkcjonalności i różnych przypadków użycia, z wydatkami i ekstrakcją pozycji na fakturach oraz chęcią współpracy z nami nad tym, jak możemy zintegrować się z naszymi połączonymi produktami chmury”.

Dzięki możliwości integracji z produktami Sage “connected cloud” (aka desktop) i Sage Business Cloud Accounting, AutoEntry daje użytkownikom możliwość natychmiastowego zautomatyzowania przechwytywania danych i skorzystania z narzędzi do nauki maszynowej produktu, które mogą stosować zasady kategoryzacji wydatków lub działać na poszczególnych pozycjach linii faktury, gdy trafiają do systemu księgowego.

AutoEntry, z siedzibą w Irlandii, miało dobre stosunki robocze z Sage. W wyniku tej transakcji AutoEntry zyska kanał do klientów Sage na całym świecie. Dyrektor generalny i założyciel firmy AutoEntry, Brendan Woods, podkreślił potencjał integracji z takimi produktami jak Sage Intacct, ale podkreślił, że AutoEntry nie jest przykręceniem do żadnego konkretnego produktu.

“Od samego początku bardzo zależało mi na tym, aby Sage była po tej samej stronie co ja w zrozumieniu wartości AutoEntry jako rozwiązania praktycznego. Jest to rozwiązanie, które naprawdę działa tylko wtedy, gdy działa ze wszystkim”, powiedział AccoutingWEB.

“Zawsze wierzyliśmy, że jeśli zaangażujemy się w budowę najlepszego produktu, zapewnimy najlepszą obsługę klienta, z uczciwą i przejrzystą wyceną, wszystko inne znajdzie się na swoim miejscu. To była nasza mantra i teraz to się nie zmieni. Jesteśmy tu po to, aby dostarczyć najlepsze rozwiązanie wszystkim księgowym, księgowym i właścicielom firm, niezależnie od tego, jakich produktów księgowych mogą używać.

“Pozostanie jako swój własny produkt. Upewnimy się, że wzmocnimy to, co mamy z Sage, ale nie zaniedbujemy klientów QuickBooks i Xero.”

Woods poświęcił kilka chwil na rozważenie gwałtownie zmieniającego się krajobrazu na potrzeby przechwytywania danych księgowych. Zamiast wymyślać nową terminologię do opisania tej kategorii oprogramowania, powiedział: “Po prostu lubię nazywać to automatyzacją. Stanie się ona bardziej holistycznym doświadczeniem”. Pobierasz dokumenty, a w niektórych przypadkach AutoEntry umieści to bezpośrednio w swoim oprogramowaniu. Nie powinno się mieć poczucia, że podejmuje się duże, rozczłonkowane kroki. Jeśli tak się czuje, uważam, że nie jest to dobre doświadczenie dla użytkownika.

“Są inne wejścia do systemów księgowych, jak np. kanały bankowe”. Twój system nie zaczyna się od oprogramowania księgowego – to jest to, co zajmuje Ci od początku do końca, tworzenie raportów finansowych, kont zarządczych oraz narzędzi zgodności i narzędzi podatkowych. To jest cały Twój system. Nie myśl o [systemie] jako o poszczególnych produktach, bo jeśli tak, to nie używasz ich właściwie”.

Powiązane artykuły

Wykonywanie prawa do zarządzania wydatkami w erze cyfrowej

Mędrzec jest (ponownie) na skrzyżowaniu z księgowymi