Automatyzacja programów emerytalnych może zwiększyć oszczędność, retencję

Ulepszenie programów 401(k) z funkcjami automatycznymi może wygenerować podwójny sukces inwestycyjny, umożliwiając pracownikom zaoszczędzenie więcej na emeryturze, a pracodawcom lepszą rekrutację i utrzymanie tych pracowników.

To kluczowe ustalenie znajduje się w nowym sprawozdaniu zleconym przez AARP, «Enhancing 401(k) Value and Participation: Taking the Automatic Approach», wydanym w tym tygodniu przez AARP i przygotowanym przez globalną firmę usług profesjonalnych Towers Perrin.

«AARP uważa, że pracownicy powinni mieć dostęp do efektywnych planów emerytalnych, a automatyczne programy emerytalne są podwójnym sukcesem inwestycyjnym», zauważył Jon Dauphine, dyrektor AARP ds. strategii bezpieczeństwa ekonomicznego. «Auto 401(k)s to potężny, efektywny kosztowo sposób dla firm, aby dać swoim pracownikom impuls do oszczędności, a jednocześnie plany te mogą zapewnić pracodawcy ważne narzędzie rekrutacji i utrzymania pracowników».

Zgodnie z raportem Towers Perrin, konkurencyjne świadczenia emerytalne, w tym plan 401(k), są jednymi z dziesięciu najważniejszych czynników branych pod uwagę przez dzisiejszych pracowników przy wyborze pracodawcy i są jeszcze ważniejsze dla pracowników w wieku 50 lat i starszych. Usprawnienia programu 401(k) mogą prowadzić do większego zaangażowania pracowników, co z kolei może przynieść znaczne korzyści ekonomiczne dla firmy.

W szerokim spektrum analiz w różnych branżach badania sugerują, że wkłady pracodawców i zwiększenie do 401(k) zazwyczaj oferują większy, dodatni zwrot z inwestycji (ROI), który czasami może przekraczać ROI w przypadku wydatków na inne kluczowe elementy nagrody, takie jak płace i premie. Ten wysoki zwrot z inwestycji jest prawdopodobnie spowodowany rosnącą koncentracją pracowników na oszczędnościach emerytalnych i bezpieczeństwie w czasach, gdy odpowiedzialność coraz bardziej przesuwa się z pracodawcy na osobę.

«Ludzie martwią się o to, by mieć wystarczająco dużo pieniędzy na emeryturę i naprawdę cenią sobie pracę w firmie, która stara się zapewnić nowatorski plan emerytalny, który działa na rzecz prawdziwych ludzi», wyjaśnił Dauphine. «Auto 401(k)s są tak ważne, ponieważ są zaprojektowane tak, aby podejmować «właściwe» decyzje dla pracowników, którzy mogą być zbyt zajęci, aby samodzielnie poznawać i monitorować ten plan». Auto 401(k)s automatycznie zapisuje każdego nowego pracownika, a wiele z tych planów zwiększa jego wkład każdego roku o niewielką kwotę i umieszcza go w rozsądnej opcji inwestycyjnej, takiej jak fundusz cyklu życia, jeśli pracownik nie wybierze własnej inwestycji».

«AARP współpracuje z przedsiębiorstwami, aby pomóc im zautomatyzować ich plany 401(k), tak aby więcej pracowników uczestniczyło w ich planach i miało większy wkład w ich realizację z czasem», powiedział Dauphine. «Oczywiście, ludzie mogą zrezygnować z tych auto-401(k), ale badania pokazują, że większość z nich tego nie robi, a konsumenci lubią je, ponieważ mogą one prowadzić do tak pozytywnych wyników oszczędności».

Ed Schwartz, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Parsons Brinckerhoff, międzynarodowej firmie inżynieryjno-budowlanej z siedzibą w Nowym Jorku, zgadza się z tym. Od czasu automatyzacji planu 401(k) firmy w 2001 roku, udział 5.000 pracowników wzrósł do 92%. «Chcieliśmy pomóc pracownikom PB w ratowaniu i wiedzieliśmy, że nasz plan 401(k) może być krytycznym elementem ich bezpieczeństwa finansowego», powiedział Schwartz. «Sześć lat później pracownicy dziękują nam za nasz program auto-rollment».

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, Towers Perrin przeprowadził wywiady z dwunastoma wiodącymi pracodawcami na temat kwestii związanych z maksymalizacją wartości 40l(k). Wśród ośmiu z tych organizacji, które wdrożyły automatyczną rekrutację:

  • Praktycznie wszyscy zauważyli, że ich wskaźniki uczestnictwa na poziomie 401(k) wzrosły w sposób wymierny
  • .

  • Większość z nich odnotowała wzrost poziomu składek swoich pracowników w wysokości 401(k)
  • Większość z nich zgłasza poprawę w zakresie zdolności do rekrutacji i zatrzymywania potrzebnych talentów.

Około połowa organizacji, z którymi przeprowadzono wywiady, stwierdziła, że funkcje planów automatycznych poprawiły ich zdolność do zdawania testów 401(k) bez dyskryminacji, które zawierają szereg zasad zapewniających, że wystarczająca liczba pracowników na wszystkich poziomach dochodów korzysta z planów 401(k).

Niektórzy ankietowani zaobserwowali spadek obrotów, obniżenie poziomu kredytów 40l(k) oraz wzrost średnich sald rachunków 40l(k). W rzeczywistości jeden z pracodawców zauważył, że po wprowadzeniu ulepszeń do swojego planu 40l(k), w tym automatycznej rejestracji, dobrowolne obroty wzrosły z 18% do 2%.

Powiązane badanie przeprowadzone przez Harris Interactive na zlecenie AARP wśród pracodawców zatrudniających od 500 do 5000 pracowników wykazało, że najważniejszymi powodami automatycznej rejestracji są 221 pracodawców, którzy ją posiadają:

  • Pracownicy oszczędzają więcej na emeryturze (82 procent)
  • Pokazuje to, że firma jest organizacją odpowiedzialną społecznie (49 procent)
  • Łatwiej jest przejść test bez dyskryminacji (44 procent)
  • .

  • Pomaga utrzymać pracowników (30 procent)

AARP jest niekomercyjną, bezstronną organizacją członkowską, która pomaga osobom w wieku 50+ uzyskać niezależność, wybór i kontrolę w sposób, który jest korzystny i dostępny dla nich i dla całego społeczeństwa.