Autorzy reform podatkowych w Kongresie chcą cię “zaprzyjaźnić”.

przez Ken Berry

Chcesz wiedzieć, skąd bierze się następna duża ustawa o reformie podatkowej? Możesz sprawdzić na Facebooku, Twitterze lub LinkedIn. We wspólnie napisanym utworze op-ed w wydaniu Wall Street Journal z 8 kwietnia , przewodniczący Senackiej Komisji Finansowej Max Baucus (D-MT) i House Committee on Ways and Means Chairman Dave Camp (R-MI) powiedzieli, że poproszą społeczeństwo o propozycje prawa podatkowego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ideą jest zachęcanie do uczciwej i sprawiedliwej reformy podatkowej na otwartym forum.

“Podczas gdy my pochodzimy z różnych partii politycznych, zgadzamy się, że amerykański kodeks podatkowy jest złamany”, powiedzieli dwaj urzędnicy wysokiego szczebla. “Dlatego współpracujemy jako przewodniczący dwóch komitetów podatkowych Kongresu, aby uczynić go bardziej sprawiedliwym dla rodzin i pobudzić bardziej prosperującą gospodarkę”.

Ta pozornie “dziwna para” spotyka się co tydzień, aby omówić kompleksową reformę podatkową. Zauważyli oni, że w ostatnich latach odbyło się ponad pięćdziesiąt przesłuchań komisji w sprawie reformy podatkowej. Komisja “Ways and Means” opublikowała również kilka projektów propozycji reform i utworzyła grupy robocze, podczas gdy Senat Finansów dokonywał przeglądu dokumentów określających stanowiska i zbierał opinie z innych źródeł.

Teraz opinia publiczna będzie miała okazję się wygadać. “W nadchodzących tygodniach, damy wam szansę na przedstawienie waszego wkładu”, napisał Baucus i Camp w redakcji Wall Street Journal . “Nie ma potrzeby podróżować do Waszyngtonu. Poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych, umożliwimy wszystkim bezpośredni udział. Jesteśmy oddani pisaniu rachunków w sposób otwarty i przejrzysty. Żadnych cięć za zamkniętymi drzwiami. Ty masz prawo głosu, pracodawcy mają prawo głosu, a nasi koledzy – twoi przedstawiciele i senatorowie – mają prawo głosu.”

Artykuł ukazał się 7 kwietnia w New York Timesie , w którym stwierdzono, że wielu byłych pracowników Baucusa przeniosło się do pracy, gdzie lobbują na rzecz interesów korporacyjnych. Ale obaj przewodniczący komisji przysięgają, że nadal będą dążyć do usunięcia luk w kodeksie podatkowym, zarówno indywidualnych, jak i korporacyjnych.

Baucus i Camp przytaczają trzy podstawowe zasady w propozycjach reform podatkowych:

  1. Fairness. Mówią, że jednostki nie mają nic przeciwko płaceniu swojej uczciwej części podatków, dopóki ciężar jest dzielony. “Uproszczenie kodeksu oznacza, że regularne rodziny będą miały równe szanse z tymi, których stać na drogich doradców podatkowych”, napisali.
  2. Równe szanse dla amerykańskich pracodawców. Chociaż obecna stawka podatku od osób prawnych w USA jest najwyższa na świecie, niektóre amerykańskie mega-korporacje płacą zerowy podatek w ramach obecnego systemu wybierania “zwycięzców i przegranych”. Napisali: “Reforma podatkowa musi uczynić amerykańskie korporacje bardziej konkurencyjnymi w globalnej gospodarce.”
  3. Parytet zarówno dla małych firm, jak i dużych korporacji. Baucus i Camp chcą zapewnić, że każdy plan reformy podatkowej pomoże właścicielom małych firm stworzyć miejsca pracy i konkurować w taki sam sposób, w jaki może on przynieść korzyści dużym korporacjom.

Wreszcie, ci dwaj wpływowi członkowie po przeciwnych stronach spektrum politycznego przyznają, że sceptycy będą kwestionować perspektywy dwustronnej reformy podatkowej. Wiedzą, że na pewno zmierzą się z “ostrym wiatrem w głowie”. A jednak pokładają nadzieję w reformie podatkowej narodu, narodu, i narodu.

Artykuły pokrewne:

  • Czy to jest Rok Reformy Podatkowej?
  • Najwyższy krajowy rzecznik podatkowy wzywa do reformy podatkowej