Avalara CEO mówi o “Power of Orange”.

Podczas konferencji, która odbyła się 12 lat temu, ludzie w Avalarze postanowili założyć pomarańczowy. Chodziło o to, by wyróżniać się i być innym od tłumu.

“Pomarańczowy jest teraz całkiem popularnym kolorem, ale wtedy nie był. W rzeczywistości było to trochę dziwne”, powiedział prezes firmy Avalara Scott McFarlane podczas inauguracyjnej konferencji Avalara CRUSH w Nowym Orleanie 11 maja. “Będziemy na chodniku w pomarańczowym kolorze, a ludzie idący w naszym kierunku będą przechodzić przez ulicę”. Myślę, że ludzie myśleli, że to była ucieczka z więzienia.”

Ale to, co zrobił pomarańczowy, to połączyło firmę i jej pracowników, dodał.

“Siła pomarańczy jest dla nas naprawdę czymś wyjątkowym”, powiedział McFarlane. “Jesteśmy dumni, że możemy nosić ten kolor. Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią Avalary. Jesteśmy dumni z tego, że robimy to, co robimy. Pomarańczowy to nasza flaga. To nasz mundur. To jest to, kim jesteśmy.” To jest to, kim jesteśmy.

Ta strategia działa, ponieważ Avalara, która dostarcza rozwiązania w zakresie podatku od sprzedaży w chmurze i zgodności z przepisami, posiada obecnie 15 biur na całym świecie i obsługuje około 20.000 klientów. Zatrudnia również prawie 1100 “Avalarian”.

“Prowadzimy podwójne życie – będąc firmą programistyczną i będąc ekspertami w tej dziedzinie”, powiedział McFarlane. “Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm software’owych. I jesteśmy cholernie dobrzy w robieniu podatku od sprzedaży i podatku transakcyjnego. Z dnia na dzień robimy rzeczy, które inni mogą nazwać prozaicznymi.”

Kiedy firma rozpoczęła działalność w 2004 roku, Avalara wiedziała, że koncepcja ręcznego podatku od sprzedaży i procesów manualnych wokół zgodności w cyfrowym świecie “jest absurdalna”, powiedział McFarlane.

“Ludzie nie zamierzali robić czegoś, co jest ustawowo dozwolone w sposób manualny. To po prostu nie miało się wydarzyć”, kontynuował. “Nasz kraj opierał się na sporze o podatek od sprzedaży/akcyzę, prawda? Ludzie od zawsze starali się rozwiązać ten problem. Istniejemy tylko dzięki partnerom tworzącym faktury. Albo robicie certyfikaty zwolnienia z podatku. Albo robicie wszystkie różne podatki akcyzowe. Istniejemy w tym świecie i w tym momencie, gdy tworzona jest faktura. I to musi się dziać w czasie rzeczywistym, naprawdę szybko, 24/7. Wiedzieliśmy, że możemy to połączyć i zbudować platformę chmury SaaS dla zgodności z przepisami. To właśnie robimy. Staramy się pomóc klientom i naszym partnerom rozwiązać ich problemy.”

W zeszłym roku Avalara “dokonała około 5 miliardów transakcji, a my mamy 505 gotowych połączeń partnerskich na całym świecie”, powiedział McFarlane.Firma “złożyła ponad milion zwrotów, robiąc wiele i wiele certyfikatów zwolnienia, jak również”, dodał. Avalara dokonała również pięciu przejęć w zeszłym roku.

“Chcemy wziąć najlepsze firmy i zebrać je razem, i dostarczyć te treści i usługi do was wszystkich”, powiedział McFarlane. “Będziemy to robić na całym świecie. Zrobimy to w Brazylii, zrobimy to w Indiach, zrobimy to w Chinach. Będziemy nadal rozwijać nasz biznes – zarówno krajowy, jak i międzynarodowy.”

Kiedy zapytano go, dlaczego Avalara istnieje, McFarlane powiedział, że uważa, iż firma zmienia sposób, w jaki ludzie robią interesy.

“Pomagamy firmom robić to, co robią, by mogły się rozwijać. Nie muszą się martwić o sprawy wewnętrzne”, powiedział. “Sposób, w jaki rozmawiam z każdym w firmie jest taki, że istniejemy, ponieważ tworzymy wartość dla naszych klientów”. Tworzymy wartość dla naszych pracowników. Tworzymy wartość dla naszych partnerów. I tworzymy wartość dla naszych inwestorów.”