Badanie CFPB Podkreślono zapotrzebowanie na kompetencje w zakresie finansów

Przez Deannę C. White, korespondentkę

Nowy raport wydany przez Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) sugeruje, że ilość pieniędzy wydawanych na marketing finansowy znacznie przewyższa ilość pieniędzy wydawanych na edukację finansową – trend, który może zabłysnąć jeszcze bardziej dla konsumentów próbujących znaleźć bezstronne informacje finansowe potrzebne do podejmowania inteligentnych decyzji finansowych.

Zgodnie z raportem, Nawigacja po rynku: Porównanie wydatków na edukację finansową i marketing finansowy , za każdego dolara wydanego na edukację finansową, 25 dolarów jest wydawane na marketing finansowy, co może jeszcze bardziej utrudnić konsumentom znalezienie bezstronnych informacji finansowych do podejmowania świadomych decyzji finansowych.

“Kiedy konsumenci otrzymują zdecydowaną większość swoich informacji finansowych od firm, które starają się promować wizerunek lub sprzedawać produkty, konsumenci mają bardzo mało bezstronnych informacji”, powiedział dyrektor CFPB Richard Cordray. “Dzisiejsze badania jeszcze bardziej wzmacniają pilną potrzebę większej i lepszej edukacji finansowej w tym kraju”.

CFPB powiedział, że raport oferuje “roczny obraz finansowy” wydatków na edukację finansową w Stanach Zjednoczonych.

Według raportu, branża usług finansowych wydaje około 17 miliardów dolarów rocznie na marketing produktów i usług finansowych dla konsumentów, podczas gdy około 670 milionów dolarów wydaje się rocznie na zapewnienie edukacji finansowej konsumentów.

Więc jak te liczby przesiewają się na osobę? Zgodnie z raportem, każdego roku instytucje finansowe wydają około 54 dolarów na osobę na marketing finansowy, podczas gdy tylko 2 dolary są wydawane na ich edukację. Według CFPB”, liczby te podkreślają potrzebę dostępu konsumentów do bezstronnych informacji o produktach i usługach finansowych”.

Kilka umów o partnerstwie gospodarczym oraz liderzy branżowych inicjatyw w zakresie znajomości zagadnień finansowych twierdzą, że choć ustalenia dotyczące kwot wydawanych na marketing finansowy niekoniecznie są zaskakujące, w sprawozdaniu po raz kolejny podkreślono krytyczną potrzebę zwiększenia edukacji finansowej – w szczególności w odniesieniu do dzieci w wieku szkolnym i młodych dorosłych.

Jonathan Kraftchick, CPA, członek North Carolina Association of CPAs (NCACPA) , powiedział, że nie jest niczym niezwykłym znaleźć marketingowe dolary dla produktów finansowych przewyższające pieniądze wydane na edukację finansową, ponieważ “nierówny stosunek marketingu do edukacji może być prawdziwy w prawie każdej branży konsumenckiej”.

“W związku z tym badanie dobrze się spisuje, pokazując, jak ważne jest, aby ludzie byli odpowiednio przygotowani do rozeznawania się między wyborem właściwego produktu finansowego a słuchaniem oferty handlowej”, powiedział Kraftchick.

Kraftchick powiedział, że większość konsumentów ma naturalne zaufanie profesjonalistów w dziedzinie finansów, nie zdając sobie sprawy, że każdy “produkt finansowy jest zaprojektowany z myślą o osiągnięciu zysku”. Niektóre z tych produktów mogą być bardzo pomocne, powiedział Kraftchick, a niektóre mogą nie być.

“Osiąganie zysków nie jest złe, ale kiedy motyw zysku sprawia, że za zarabianiem pieniędzy kryje się najlepszy interes konsumenta, to właśnie tam można nadużywać tego zaufania”, powiedział Kraftchick. “To właśnie tutaj umowy CPA i inni profesjonaliści z branży finansowej mogą naprawdę coś zmienić, wykorzystując to zaufanie i zapewniając ludziom narzędzia do podejmowania najlepszych decyzji w ich sytuacji”.

Kraftchick powiedział, że różnica między wydatkami na edukację a wydatkami na marketing jest taka sama jak w każdej branży, ale świadomość istnienia tej różnicy powinna “dać nam wszystkim motywację do zrobienia więcej”.

“Poruszanie się po drodze przez wiele decyzji finansowych, które wszyscy musimy podejmować, staje się coraz bardziej skomplikowane. Od kredytów hipotecznych o regulowanej stopie procentowej, przez dwudziestostronicowe umowy kart kredytowych, aż po zmienne ubezpieczenie na życie na zasadzie renty dożywotniej … to wszystko wymyka się spod kontroli”, powiedział Kraftchick. “Żyjemy w czasach, w których dwie osoby o podobnych dochodach, oszczędnościach i zadłużeniu mogą mieć bardzo różne wyniki, w zależności od kilku kliknięć w komputer”.

Kraftchick uważa, że wychodząc z recesji, wielu konsumentów w końcu widzi, że ich finanse się stabilizują, ale mają “nerwowość, która sprawia, że doradztwo finansowe jest na wagę złota”.

“Bez odpowiedniego przeszkolenia w zakresie finansów, ludzie ci z pewnością są podatni na podejmowanie bardzo niebezpiecznych decyzji finansowych. Podczas gdy budżety marketingowe wciąż rosną, ważniejsze niż kiedykolwiek jest wyposażenie ludzi, aby mogli podejmować najlepsze możliwe decyzje”, powiedział Kraftchick.

Layne R. McDaniel, CPA, CGMA, członek Society of Louisiana CPAs (LCPA) Financial Literacy Committee Task Force i członek zarządu Louisiana Jump$tart Coalition, uważa, że ustalenia CFPB są nieco oczekiwane, biorąc pod uwagę, że są one “zgodne z ogólnymi praktykami biznesowymi, które stwierdzają, że potrzeba więcej pieniędzy, aby zmienić zachowanie niż to, aby uczyć lub ustalić”.

McDaniel powiedział”, Istnieje większa potrzeba wiarygodnej, bezstronnej edukacji finansowej, szczególnie wśród studentów i młodych dorosłych. Jako CPA, jesteśmy najlepiej przygotowani do zapewnienia tej edukacji, bez wpływu na ich wybór poszczególnych produktów lub usług”.

Illinois CPA Society (ICPAS) jest tylko jednym z wielu stowarzyszeń CPA w całym kraju, które rozwinęły swoje własne inicjatywy w zakresie znajomości zagadnień finansowych lub współpracowały z innymi organizacjami non-profit, aby wypełnić finansową pustkę.

Prezes ICPAS Todd Shapiro powiedział, że wyniki badań utwierdzają w przekonaniu, że bezstronna, specjalistyczna edukacja w zakresie finansów jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, a CPA “dzięki swojemu zaawansowanemu wykształceniu i wiedzy technicznej mają wyjątkowe kwalifikacje, aby pomóc ludziom w każdym wieku w pokonywaniu trudności związanych z zarządzaniem ich pieniędzmi”

.

A CPA nie są jedynymi specjalistami w dziedzinie finansów, którzy twierdzą, że sprawozdanie CFPB podkreśla znaczenie edukacji w zakresie znajomości zagadnień finansowych dla studentów i młodych dorosłych.

Urzędnicy z organizacji usług profesjonalnych Big Four EY, która od dawna angażuje się w edukację finansową poprzez programy takie jak EY Connect Day i College MAP (Mentoring dla dostępu i utrzymania), twierdzą, że solidne umiejętności finansowe są kluczem do sukcesu pracowników przyszłości i firm, które ich zatrudniają.

“Dzięki wsparciu pracowników jutra przez EY, zostaliśmy dostosowani do potrzeb edukacyjnych młodych ludzi i uznajemy znaczenie umiejętności finansowych dla sukcesu następnego pokolenia pracowników”, powiedziała Deborah K Holmes, amerykańska dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej, Ernst & Young LLP . “Nasz szkolny program MAP jest jednym z przykładów na to, jak EY wykorzystuje mentoring zespołowy, aby pomóc uczniom szkół średnich stać się gotowymi na studia i uzyskać dostęp do informacji, które pomogą im odnieść sukces w college’u i w karierze zawodowej – w tym znajomość finansów. Ustalenia Biura Ochrony Finansowej Konsumentów podkreślają potrzebę otrzymywania przez uczniów krytycznych informacji na temat finansów za pośrednictwem bezstronnych kanałów, z którymi normalnie nie mogą się oni zetknąć ani ich szukać”.

Więcej informacji na temat tego raportu można znaleźć na stronie internetowej CFPB.

Powiązany artykuł:

  • Sondaż Znajduje przyjaciół Określić zwyczaje finansowe tysiąclecia