Badanie znajduje bezpieczeństwo i integrację wśród najważniejszych problemów technologicznych

Według nowych badań przeprowadzonych przez Family Office Exchange (FOX), globalną sieć właścicieli majątku i ich doradców, bezpieczeństwo systemów i znalezienie rozwiązania integrującego dane finansowe z wieloma funkcjami jest jednym z najważniejszych problemów technologicznych biur rodzinnych.

Badanie, 2013 FOX Family Office Benchmarking: Technologia w Family Office , badał jedno- i wielorodzinne biura na temat ich praktyk technologicznych, w tym doboru oprogramowania, bezpieczeństwa, budżetowania, personelu i wykorzystania Cloud computing.

Uczestnicy badania określili bezpieczeństwo jako jedno z dwóch najważniejszych wyzwań technologicznych. Ich wrażliwość na bezpieczeństwo dotyczy zarówno samych danych, jak i ich przekazywania, przy czym większość uczestników (71%) zdecydowała się nie wysyłać informacji finansowych na urządzenia mobilne klientów. Pomimo tych obaw, 56 procent respondentów wyraziło zaufanie do swoich praktyk w zakresie bezpieczeństwa.

Badanie wykazało również, że pragnienie stworzenia rozwiązania sprawozdawczego, które zagregowałoby dane dotyczące takich kluczowych funkcji jak inwestycje, podatki, księgowość i filantropia, pozostaje kluczowym wyzwaniem dla biur rodzinnych. Większość z nich (88%) nadal korzysta z programu Excel jako pomostu pomiędzy pakietami oprogramowania.

«Integracja pozostaje świętym graalem dla biur rodzinnych», mówi Jane Flanagan, starsza konsultantka FOX. «Potrzeba jednego rozwiązania programowego, które może agregować dane z zakresu inwestycji, podatków, księgowości i fundacji rodzinnej jest wyzwaniem, które konsekwentnie słyszymy w naszych benchmarkingach od lat. Tegoroczne badania pokazują, że bezpieczeństwo danych stało się głównym priorytetem technologicznym dla rodzinnych biur».

Inne kluczowe ustalenia:

  • Pomimo obaw o bezpieczeństwo, 46 procent biur rodzinnych korzysta obecnie z technologii Cloud.
  • W następstwie huraganu Sandy 97 procent z nich ma lub jest w trakcie opracowywania procesu przywracania sprawności operacyjnej po katastrofie i/lub ciągłości działania.
  • Zaledwie 21 procent uczestników biur rodzinnych posiada dedykowanego specjalistę IT w swoim personelu.
  • Technologia pochłania 5 procent średniego budżetu rodzinnego biura.

O badaniach:

Technology in the Family Office jest drugim z serii badań benchmarkingowych, które FOX prowadzi w tym roku. Jest to następstwo opublikowanego w kwietniu badania inwestycji w 2013 r. . Trzecie badanie na temat Family Office Compensation and Benefits ma zostać opublikowane jesienią.

Artykuły pokrewne:

  • Plan zapasowy: Technologia chmury bezcennej w przypadku wystąpienia katastrofy
  • Czy urządzenia mobilne przyczyniają się do powstania przepaści cyfrowej w miejscu pracy?
  • Wykorzystanie technologii do poprawy obsługi klienta

Źródło: Wymiana biura rodzinnego