Beanie Sigel: «Al Capone of Rappers 2012»?

przez Teresę Ambord

«Byłem Al Capone», Beanie Sigel powiedziała swojej publiczności na RapFix Live w sierpniu. «Nie możesz mnie w to wciągnąć, nie możesz mnie w to wciągnąć, nie możesz mnie w to wciągnąć, więc znasz historię Al Capone’a – podatki.»

Kilka tygodni później trzydziestoośmioletni raper (prawdziwe nazwisko Dwight Grant) zgłosił się do więzienia, aby rozpocząć karę dwóch lat za uchylanie się od płacenia podatków. Sigel nie jest obcy, by łamać prawo. Oskarżenia o posiadanie broni i narkotyków trzymały go za kratkami przez część czasu, kiedy walczył również z problemami podatkowymi. Jego kartoteka karna mogła przyspieszyć jego skazanie za uchylanie się od płacenia podatków, co pomaga wyjaśnić, dlaczego uważa się za współczesnego Al Capone’a.

Tu jest zaplecze.

W 2010 r. Sigel otrzymał dokumenty potwierdzające, że w latach 2003-2005 nie składał deklaracji podatkowych ani nie płacił podatków. Ale otrzymał1099s z wielu źródeł, w tym ASCAP, Hitco Music Publishing, State Property Licensing, Sony BMG, UMG Recordings, Warner i Tommy Hilfiger. Otrzymał również dochody W-2 z 20th Century Fox, WB Television, Universal City Studios i innych. 1099s złożone w IRS, jak również dokumenty sądowe i fakty wykorzystane w jego sprawie, noszą pewne rozbieżności.

Lata 1099, które otrzymał, były następujące:

  • $250,000 za 2003 r.
  • 138.000 dolarów za rok 2004
  • 465.000 dolarów za rok 2005

Chociaż dokumenty sądowe użyte w jego skazaniu wskazują na mniejsze kwoty:

  • 87.000 dolarów w 2003 r.
  • 145.000 dolarów w 2004 roku
  • 394.000 dolarów w 2005 roku

Sprawa przeciwko Sigelowi koncentrowała się na jego dochodach w latach 2003-2005, ale z dokumentów sądowych wynika, że nie płacił on żadnych podatków, ani nie składał deklaracji podatkowych od 1999 r., kiedy to rozpoczął karierę rapera.

Dlaczego nie złożył zeznań i nie zapłacił podatków? To pytanie, które wiele osób zadaje o gwiazdy i innych artystów, z których większość ma dużo zdrowsze dochody niż reszta z nas.

Powiedział to Chuck Creekmur, CEO i współzałożyciel AllHipHop.com:

«Nie do końca znam przesłanki Beanie’ego do składania podatków lub tak sporadycznie jak on, ale myślę, że ludzie są naprawdę ignorantami procesu tak prostego jak składanie podatków. Zwłaszcza z powodu gotówkowego stylu życia. Plus, Beanie jest po prostu niesławną ulicą. Jako dorosłemu człowiekowi ciężko jest wyobrazić sobie kogoś, kto zarabia pieniądze, a Beanie zarabiał wtedy kilka milionów, by nie płacić podatków.»

Adwokat podatkowy i upadłościowy Nicole Clarke uznał to za mniej zagadkowe. W swojej praktyce w New Jersey, zajmuje się przede wszystkim klientami, którzy są opłacani głównie do 1099 roku. Wielu z jej poprzednich klientów było artystami i hiphopowymi potęgami.

«Myślę, że sprowadza się to do tego, że to problem z ludźmi, którzy mają 1099 lat», wyjaśniła. «Kiedy jesteś pracownikiem W-2, twój pracodawca zatrzymuje podatki i albo płacisz niewielką ich część, albo otrzymujesz zwrot, kiedy składasz swoje podatki. Kiedy jesteś pracownikiem 1099, płacisz wszystko z góry, a od Ciebie zależy, czy płacisz kwartalnie, czy odkładasz pieniądze na wypłatę w kwietniu.

«Z wieloma ludźmi, kiedy masz pieniądze w ręku, ciężko jest to zrobić. Zwłaszcza w takich czasach jak te, kiedy ludzie żyją z ręki do ręki. I nawet dla ludzi, którzy pozornie zarabiają dobre pieniądze, jak Beanie Sigel, to i tak jest większa ręka do większej gęby.»

Zwróciła uwagę, że Sigel mógł uniknąć kary dwóch lat więzienia, po prostu składając swoje zeznania. «Uchylanie się od płacenia podatków to nie składanie zeznań podatkowych. Jeśli po prostu nie możesz zapłacić, nie możesz iść do więzienia. W naszym kraju nie ma więzienia dla dłużników.»

Pogorszenie sytuacji pogorszyło istniejącą kartotekę kryminalną Sigela, wraz z czasem spędzonym w więzieniu, oraz jego odmowę zgody na kontrolę domu przez urząd skarbowy.

Clarke dodał, że sprawa Sigela jest niefortunna, ponieważ nie musiała kończyć się wyrokiem więzienia. Odnosił sukcesy jako animator, ale zaniedbując standardowe praktyki biznesowe. Po zwolnieniu, powiedział Clarke, że nadal będzie musiał płacić te podatki plus kary i odsetki.

«Najważniejsze jest to, że cię złapią», powiedział dziennikarzom Clarke. «Wszyscy muszą zapłacić wujkowi Samowi na koniec dnia.»

Do głównych sukcesów Sigela należy zaliczyć certyfikowany złoty album The Truth , a później single takie jak Rock the Mic i Feel It in the Air .

Artykuły pokrewne:

  • Rapper Lil’ Kim Owes IRS Big Bucks
  • Angel Albert Pujols Mieszkający w piekle podatkowym