Bezpłatny Program Poszukiwania Kariery dla Studentów Mniejszości Ohio

Przez personel KsięgowościWEB

Ohio Society of CPAs (OSCPA) i Ohio CPA Foundation, we współpracy z oddziałami Ohio National Association of Black Accountants (NABA), poszukują uczniów szkół średnich z mniejszości Ohio do udziału w uznanym w kraju Programie Wiedzy o Karierze Księgowej (ACAP-Ohio). Rada ds. Księgowych w Ohio zapewnia znaczne środki finansowe na realizację programu w ramach swojej inicjatywy mającej na celu promowanie różnorodności w zawodzie księgowego. Obecnie, w siedemnastym roku istnienia, wydarzenie to odbędzie się w dniach 17-22 czerwca 2012 roku w Ohio State University Fisher College of Business w Columbus. Termin składania wniosków upływa 6 kwietnia.

Ten opłacany w całości program rezydencji studenckiej będzie gościć 45 najlepszych uczniów szkół średnich, którzy będą odkrywać kariery zawodowe w biznesie i księgowości oraz konkurować o stypendia studenckie. Tydzień obejmuje interaktywne warsztaty, wycieczki po lokalnych przedsiębiorstwach oraz sesje mentorskie z czołowymi specjalistami w dziedzinie biznesu mniejszościowego.

«ACAP-Ohio daje studentom wyjątkową możliwość poznania księgowości i biznesu w klasie i w środowisku rzeczywistym, w którym pracują CPA i inni profesjonaliści biznesowi», powiedział Edwin Jones, współprzewodniczący ACAP-Ohio 2012. «Te praktyczne doświadczenia pomagają uczniom dowiedzieć się o ekscytujących możliwościach kariery, których w innym przypadku nigdy nie rozważali».

ACAP-Ohio jest możliwe dzięki wsparciu sponsorów korporacyjnych i dotacji. Zainteresowani uczniowie muszą złożyć wniosek, 200-słowny esej, jeden list referencyjny i oficjalny zapis licealny do 6 kwietnia. Wnioski można wypełniać online na stronie www.FutureCPA.com. Aby uzyskać więcej informacji na temat ACAP-Ohio, skontaktuj się z Emily Bice, Asystentką Kierownika Inicjatyw Studenckich, pod adresem [e-mail protected] lub (800) 686-2727 wewn. 952.

OSCPA, założona w 1908 roku, reprezentuje ponad 22.000 CPA w biznesie, edukacji, rządzie i rachunkowości publicznej. Członkowie stowarzyszenia nie tylko spełniają wymogi ustawowe i regulacyjne jako CPA, ale także przyjmują najwyższe standardy zawodowe i etyczne. Osiąga się to dzięki ciągłemu kształceniu zawodowemu, wszechstronnemu przeglądowi jakości i przestrzeganiu surowego kodeksu postępowania zawodowego.

Posmakujcie ACAP-Ohio w tym filmie.

Artykuły pokrewne:

  • Zadzwoń do wszystkich przyszłych CPA! Strona internetowa AICPA ‘Start Here, Go Places’
  • Ernst & Young Hosts Events to Enhance Diversity and Inclusiveness