Bierzesz rachunki na dzisiaj czy na jutro?

Chociaż wiele napisano o korzyściach płynących z wyceny wartości lub rozliczania stałych opłat, wielu praktyków wciąż próbuje owinąć sobie głowy tym, co ma największy sens dla nich i ich klientów. Nie jest to przełącznik światła, który można obrócić i każdy jest szczęśliwszy niż robił to po staremu, wycena usług i sposób wystawiania rachunków klientom wymaga czasu i zastanowienia.

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, gdy rozważa się nawet przejście od rozliczeń godzinowych, co dla niektórych klientów zawsze będzie miało największy sens. Poniżej, praktyk, właściciel firmy i Xero Ambasador Liz Mason daje jej podstawowe i praktyczne spojrzenie na rachunki klientów w nadziei, że pracując dzisiaj i w przyszłości będziecie mieli lepsze zrozumienie, jaki schemat cenowy jest najlepszy dla waszej firmy.

Fale zmian uderzyły w branżę księgową właśnie w naszych fakturach. Tradycyjnie skupiamy się na godzinie rozliczeniowej.

Technologia pozwoliła, aby praktyki stały się niezwykle wydajne w pracy, zmniejszając tym samym liczbę płatnych godzin wymaganych do przygotowania pracy. Mniejsza liczba godzin rozliczeniowych wymaga dodawania klientów, aby uzyskać taki sam przychód.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Wszyscy jednak wiemy, że po pewnej liczbie klientów doświadczamy dysharmonii skali, gdzie komunikacja staje się obciążeniem, a koszt na klienta wzrasta. Jak więc rozwiązać ten problem zmniejszonej marży zysku? Rachunek za naszą wartość!

Przejrzyjmy trzy standardowe modele rozliczeń, które widzimy w firmach:

1. Wartość Cena

2. Opłata stała

3. Godzina

Wartość Wycena

Moim ulubionym sposobem pobierania opłat za usługi jest ustalanie cen, ale zdecydowanie najtrudniej jest to zrobić. Tak więc, oczywiście jest to to, do czego się przyzwyczaiłam (po co to sobie ułatwiać?).

Fakturowanie wartości jest połączeniem zrozumienia, które usługi zapewniają większą wartość dla Twoich klientów i ustalania cen z wyższą marżą zysku na tych usługach. Na przykład, mogę naliczyć 500 dolarów za miesięczną księgowość i 2000 dolarów za miesięczny outsourcing frakcyjny CFO, mimo że obie zajmują mi 1,5 godziny tygodniowo.

Postrzegana wartość pracy jest bardzo różna. Wycena wartości daje również możliwość elastycznego reagowania na różne zawiłości, kiedy Twoje usługi byłyby bardziej potrzebne, gdyby komunikacja trwała długo, a także na wszelkie inne czynniki wpływające na zaangażowanie i odpowiednią cenę.

Opłaty stałe

Fixed fee billing jest miejscem, w którym pobierasz określoną cenę za konkretną usługę. Generalnie widzimy opcje typu menu z powiązanymi cenami.

Przykładem stałych opłat w firmach świadczących usługi księgowe dla klientów są strony z cenami, które mówią “250 dolarów miesięcznie za dwa rachunki bankowe i bez zapasów” lub tym podobne. Stałe ceny opłat pozostawiają niewiele miejsca na elastyczność.

Tworzy to również uśrednianie klientów, gdzie możesz być opłacalny na garstkę i nie opłacalny na resztę, lub na odwrót. Oznacza to, że niektórzy klienci w rzeczywistości płaciliby za pracę innych klientów. Jest to zasadniczo socjalistyczne podejście do uczciwego ustalania cen usług.

Rachunek godzinowy

Rozliczenia godzinowe są zawsze najłatwiejsze (jeśli jesteś wystarczająco skoncentrowany, aby faktycznie śledzić swój czas dokładnie), ale przychodzi z kilkoma negatywami. Z rozliczeniami godzinowymi nie można korzystać z efektywności budynku. Jeśli wykonasz pracę szybciej, dostaniesz mniej pieniędzy.

Po drugie, Twoi klienci będą bardziej niechętni do telefonowania, jeśli za każdym razem wyślesz im rachunek, tworząc nieco przeciwną relację. Jest też kilka pozytywów: Tak długo, jak masz wystarczająco dużo pracy, zawsze będziesz miał zyskowny czas spędzony na kliencie, ponieważ możesz kontrolować marżę zysku na poziomie mikro.

Więc co jest najlepsze?

Jako, że zawód ten staje się coraz bardziej technologicznie zorientowany w swojej pracy, uważam, że ustalanie cen w oparciu o wartość działa najlepiej. Dlaczego? Ponieważ można regulować ceny bez względu na czas potrzebny do wykonania projektu. Ustalanie cen w oparciu o wartość usług daje dużą motywację do bycia jak najbardziej efektywnym. Im lepszy jest Twój zintegrowany stos aplikacji, tym większy zysk zobaczysz.

Zbadaliśmy minusy rozliczeń godzinowych w efektywnym środowisku technologicznym, omówiliśmy stabilność opłat stałych i pokazaliśmy korzyści płynące z wyceny wartości. Jakkolwiek chcesz rozliczać swoje przychody, pamiętaj tylko, że przyszłość jest efektywna.

Powiązane artykuły

Czy nadszedł czas, aby wrócić do rozliczeń godzinowych?

Oto jak powiedzieć “tak” do wyceny wartości