BKD przejmuje Waco, firmę księgową TX Parrish, Moody i Fikes.

Springfield, BKD, LLP z siedzibą w MO, jedna z 10 największych firm doradczych i CPA w USA, przejęła 1 lipca 2011 r. Waco, firmę księgową z siedzibą w TX, Parrish, Moody & Fikes, P.C. (PMF), powiedział Dyrektor Generalny BKD Neal D. Spencer.

“Chcemy kontynuować naszą strategię rozwoju dominującej praktyki w zakresie opieki zdrowotnej w Teksasie, a czas na dołączenie PMF do naszej firmy był odpowiedni”, powiedział Spencer. “Ich zaangażowanie w doskonałość i obsługę klienta, a także ich doświadczenie w branży opieki zdrowotnej sprawiają, że firma jest odpowiednim dodatkiem do BKD”.

Koncentrując się na branży opieki zdrowotnej, PMF ma długą historię obsługi szpitali komunalnych: audytorzy firmy, doradcy Medicare i Medicaid współpracują z ponad 80 szpitalami. W PMF pracuje około 50 członków zespołu, w tym Partner Michael Oatman, w BKD. Oprócz pomocy dostawcom usług medycznych, PMF świadczy usługi w zakresie planowania podatkowego, wyceny biznesowej, technologii i wsparcia procesowego dla firm z różnych branż.

Ta ekspansja pozwoli BKD na zwiększenie swojej obecności na szybko rozwijającym się rynku w Teksasie, ponieważ obsługuje klientów z biur w Houston, San Antonio, Dallas i Waco. Larry King, partner zarządzający z Dallas, oraz Tom Watson, asystent partnera zarządzającego z Dallas, będą prowadzić biuro Waco, które będzie powiązane z praktyką BKD w Dallas.

“Fuzja BKD i PMF to zmieniacz gier dla teksańskiej służby zdrowia”, powiedział Watson. “Nasze biura w Teksasie obsługują teraz prawie 25 procent teksańskich szpitali. Doświadczeni specjaliści PMF są mile widzianym dodatkiem do naszej rozwijającej się teksańskiej praktyki w zakresie opieki zdrowotnej. Posiadają oni solidną praktykę konsultingową, która wzbogaci i tak już imponującą wiedzę branżową w ramach BKD National Health Care Group”.

Oatman powiedział, że dawni klienci PMF mają teraz dostęp do głębokiej sieci zasobów BKD, w tym do firm zależnych BKD Wealth Advisors, LLC, niezależnej firmy zarządzającej majątkiem, oraz BKD Corporate Finance, LLC, która świadczy usługi w zakresie finansowania przedsiębiorstw związane z fuzjami, przejęciami, sprzedażą i planowaniem sukcesji.

“BKD szczyci się tym, że stawia ludzi na pierwszym miejscu, a to zaangażowanie wykracza poza pracowników na rzecz klientów”, powiedział.

BKD jest dziesiątą co do wielkości firmą doradczą i CPA w kraju z rocznymi przychodami w wysokości około 404 mln USD. Firma świadczy usługi doradcze, podatkowe, asekuracyjne, outsourcingu księgowości, informatyczne, inwestycyjne oraz z zakresu finansów przedsiębiorstw, a także specjalistyczne doradztwo dla branży technologicznej, ochrony zdrowia, instytucji finansowych, produkcyjnej, dystrybucyjnej, budowlanej, nieruchomości, nienastawionej na zysk i rządowej.

Firma PMF została założona ponad 60 lat temu i mieści się przy 7901 Woodway Drive, Suite 100 w Waco. Biuro pozostanie w tym miejscu.