Boatsman Gillmore’s Make an Impact Foundation Awards $20,000 dla organizacji charytatywnych dla dzieci z Karoliny Północnej

przez Deanna C. White

Większość ludzi fantazjuje i zadaje sobie pytanie: «Gdybym miał wszystkie pieniądze na świecie, co bym z nimi zrobił?» Niektórzy mogliby kupić jacht i podróżować po świecie. Inni mogliby zdobyć swoją ulubioną franczyzę sportową. Prawdopodobnie większość kupiłaby ogromny dom, flotę fantastycznych samochodów i kopnęłaby w tył na całe życie.

Ale kiedy Adam Boatsman i jego szwagier, Dale Gillmore, właściciele firmy doradztwa finansowego z Charlotte, Boatsman Gillmore PLLC, zagrali w grę «co by było, gdyby», wymyślili zupełnie inną odpowiedź. Chcieli pomóc upośledzonym dzieciom.

«Dale i ja nie mieliśmy wszystkich pieniędzy na świecie, ale mieliśmy budżet marketingowy i staraliśmy się dowiedzieć, co z nim zrobić», powiedział Boatsman o genezie fundacji. «Półtora roku temu postanowiliśmy przekazać te pieniądze na rzecz lokalnej organizacji charytatywnej, która pomaga dzieciom.

Ale Boatsman i Gillmore na tym nie poprzestali. «Pomyśleliśmy, że naprawdę nam się to podoba, więc postanowiliśmy stworzyć samowystarczalną fundację, która może pomóc mniejszym lokalnym organizacjom charytatywnym zajmującym się dziećmi, które potrzebują pieniędzy, ale mogą wyślizgnąć się pod obrady», powiedział Boatsman.

I tak narodziła się fundacja Make an Impact.

Make an Impact Foundation, organizacja zwolniona z podatku 501(c)(3), jest poświęcona promocji edukacji i dobra dzieci w Charlotte i okolicy oraz wpływaniu na ich życie poprzez działania i darowizny.

Boatsman powiedział, że nie był pewien, jaki rodzaj odpowiedzi wygeneruje wezwanie do wpisów, kiedy firma ogłosiła kampanię w lokalnej gazecie i w e-mailu do swoich klientów, ale był mile zaskoczony wynikami. «Byłem zdumiony liczbą i różnorodnością nominacji oraz zróżnicowaniem geograficznym, jakie reprezentowały one w całym regionie Charlotte», powiedział.

Ostatecznie jednak fundacja musiała wybrać tylko trzech finalistów: Refugee Children’s Relief, Little Smiles, i lokalne dziecko z zespołem Downa.

Podczas inauguracyjnej kampanii «Nominuj projekt», która rozpoczęła się 24 września, Fundacja Make an Impact przekazała 10 000 USD na rzecz Refugee Children’s Relief oraz 10 000 USD na rzecz Little Smiles.

Ponadto, 6,300 dolarów w postaci darowizn klientów i lokalnych firm zebranych podczas imprezy zostało przekazanych rodzinie dziecka z zespołem Downa, aby mogła ona przekształcić swój dom w dom zgodny z normami ADA, dostępny dla osób na wózkach inwalidzkich.

Według Boatsman, Refugee Children’s Relief z siedzibą w Davidson, w Północnej Karolinie, jest lokalną organizacją kościelną, która oferuje program pomocy wietnamskim dzieciom i ich rodzinom, które przeniosły się do Stanów Zjednoczonych. Ich specjalnym projektem było zabezpieczenie autobusu do przewozu dzieci na zajęcia.

Margi Kyle, założycielka Little Smiles, mówi, że Little Smiles jest mniejszą, lokalną wersją Make-A-Wish Foundation. Celem Little Smiles jest zapewnienie «wszystkiego i wszystkiego, co potrzebne, aby uśmiechnąć się na twarzy dziecka, niezależnie od tego, czy jest ono w szpitalu, schronisku, czy hospicjum», powiedział Kyle.

Kyle powiedział, że była «absolutnie zdruzgotana», kiedy dowiedziała się, że kapituła z Charlotte otrzyma grant w wysokości 10.000 dolarów, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ta organizacja charytatywna istnieje dopiero od dwóch lat. Little Smiles jest wyjątkowy, ponieważ współpracuje z pielęgniarkami, aby zaspokoić potrzeby dzieci w szpitalu, hospicjum lub schronisku, aby ich pobyt był «mniej straszny» i bardziej przyjemny.

Little Smiles ma nadzieję przeznaczyć dużą część dotacji na zakup laptopów dla dzieci w szpitalach i schroniskach – co jest niezwykle ważne, aby pomóc im pozostać w szkole. «To da nam swobodę zakupu tych komputerów bez obawy o to, ile pieniędzy mamy w banku», powiedział Kyle.

Dodała, że dotacja jest szczególnym bogiem w tej trudnej gospodarce, kiedy wiele osób i organizacji nie jest w stanie przekazać środków na cele charytatywne. «To 10.000 dolarów potencjalnie postawi nas na mapie drogowej», powiedziała. «Daje nam to szansę na zrobienie dla dzieci całkiem dużych rzeczy, których wcześniej nie mogliśmy zrobić.»

«Jesteśmy bardzo podekscytowani tą możliwością oddania czegoś społeczności, oprócz uczestnictwa, które otrzymaliśmy od naszych klientów i przyjaciół», powiedział Boatsman. «Cała firma z niecierpliwością oczekuje na dalsze zmiany w życiu niektórych bardzo zasłużonych ludzi w naszej lokalnej społeczności».

Boatsman Gillmore PLLC świadczy usługi w zakresie doradztwa biznesowego i certyfikowanych usług księgowości publicznej w celu wspierania rozwoju ściśle powiązanych przedsiębiorstw i osób fizycznych. Firma obsługuje klientów z różnych branż, w tym budownictwa, sportu/rozrywki, produkcji, technologii, hotelarstwa i usług profesjonalnych. Boatsman Gillmore posiada dwa biura, jedno w Charlotte Center City i jedno w Huntersville. Zleceniodawcy i współpracownicy firmy mają wspólną misję, aby płacić za siebie poprzez usługi, które mają wpływ na przepływy pieniężne, rentowność i długoterminową wartość firm i klientów, którym służą.