Brakuje ci gotówki? Opcje płatności podatku dochodowego w ostatniej chwili

Urząd Skarbowy chciałby przypomnieć podatnikom, którzy jeszcze nie zapłacili podatku dochodowego za 2010 rok, że w przyszły poniedziałek, 18 kwietnia 2011 r., należy zapłacić podatek dochodowy.

Istnieje kilka opcji płatności dostępnych dla podatników, którzy mają należne saldo.

Płatności mogą być dokonywane przez:

  • Wypłata środków elektronicznych
  • Karta kredytowa lub debetowa
  • Elektroniczny federalny system płatności podatków lub
  • Kontrola lub przekaz pieniężny

Szczegółowe informacje dotyczące każdego z trzech pierwszych typów płatności można znaleźć na stronie głównej IRS.gov Elektroniczne opcje płatności .

Niektórzy podatnicy, którzy wyszczególniają swoje odliczenia, mogą ubiegać się, jako różne wyszczególnione odliczenia, o opłatę manipulacyjną pobieraną przy płaceniu indywidualnego podatku dochodowego za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Podatnicy, którzy płacą czekiem lub przekazem pieniężnym, powinni dokonać wpłaty do “Skarbu Państwa Stanów Zjednoczonych”. Na czeku lub przekazie pieniężnym należy podać rok podatkowy, numer formularza oraz numer ubezpieczenia społecznego. Dla podatników, którzy już złożyli swoje zeznanie podatkowe, ale nadal muszą zapłacić całość lub część należnego salda, czek lub przekaz pieniężny może być wysłany do IRS za pomocą Formularza 1040-V.

W przypadku członków armii i innych osób pełniących służbę w strefach walk, termin składania i płatności jest zazwyczaj przesunięty na co najmniej 180 dni po opuszczeniu strefy walk przez członka służby, a zatem termin składania i płatności nie ma zastosowania do 18 kwietnia. Kwalifikujący się podatnicy otrzymują dodatkowy czas bez konieczności ubiegania się o niego.

Avoid Penalties and Interest

IRS chce przypomnieć podatnikom, że jeśli nie mogą zapłacić całego rachunku na raz, powinni zapłacić jak najwięcej, aby zminimalizować kary i odsetki.

Umowy na raty

Dla tych podatników, którzy nie mogą zapłacić w całości do 18 kwietnia, stosowna może być umowa ratalna. Istnieje kilka możliwości zawarcia umowy w sprawie płatności z IRS:

  • Większość osób może zawrzeć umowę o płatności on-line w ciągu kilku minut. Ci, którzy są winni $25,000 lub mniej w połączonych podatkach, karach i odsetkach, mogą skorzystać z Umowy o Płatnościach Internetowych (OPA).Mogą oni wybrać tę opcję nawet jeśli nie otrzymali jeszcze rachunku lub zawiadomienia od IRS. Szczegółowe informacje znajdują się w Jakich informacji potrzebuję, aby skorzystać z OPA?
  • Plik Formularz 9465 (PDF), Wniosek o umowę na raty. Formularz ten można złożyć elektronicznie wraz ze zwrotem lub pobrać z IRS.gov i wysłać pocztą wraz z papierowym zwrotem. W przypadku podatników, którzy już otrzymali rachunek podatkowy, wypełniony formularz należy przesłać na adres podany na rachunku.
  • Ustalenia można również dokonać telefonicznie, dzwoniąc na numer podany na rachunku lub w zawiadomieniu przesłanym przez IRS.

Pozycje pokrewne:

  • Opcje płatności za późne filtry
  • Termin płatności podatku:File even if you can’t pay