Bramwell’s Lunch Beat: Audyty CFTC, naruszenie danych podatkowych, «gładki» dzień otwarcia

KPMG wycofuje opinie z audytu CFTC dotyczące błędu księgowego
.
Sarah N. Lynch i Lisa Lambert z Reutersa napisały, że amerykański organ regulacyjny, który zajmuje się polityką na złożonych rynkach instrumentów pochodnych, ma problemy z utrzymaniem porządku we własnych księgach rachunkowych i popełnił istotny błąd, który jego audytor uznał za tak istotny, że wycofał się z prawie dekady swoich opinii finansowych. Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) zaniżyła zobowiązania o 194 mln USD w roku obrotowym 2014 i o 212 mln USD w roku następnym, audytor agencji KPMG oszacował w dokumentach widzianych przez Reuters . Chodzi o to, jak agencja rozliczała koszty związane z wynajmem powierzchni biurowej. W swoim rocznym sprawozdaniu finansowym regulator rozliczał tylko wartość rocznego czynszu â, a nie całkowity koszt najmu w czasie. Kierownictwo CFTC stwierdziło, że bada, czy zasady rachunkowości zostały złamane. Dodało, że nie zgadza się z ustaleniami KPMG i nadal oczekuje na wyniki oficjalnego audytu rządowego.

Przeczytaj więcej

Firma zajmująca się przygotowaniem podatkowym ujawnia naruszenie danych

Przestępcy mogli ukraść dane osobowe i informacje o zeznaniach podatkowych od około 450 klientów TaxAct, trzeciego co do wielkości dostawcy oprogramowania dla osób fizycznych, które przygotowują własne zeznania podatkowe, według firmy, napisała Laura Saunders z Wall Street Journal . TaxAct zamroził również konta kolejnych 9.000 klientów z powodu podejrzanej działalności – powiedziała rzeczniczka firmy. Rzeczniczka powiedziała, że firma nie ma dowodów na to, że jakikolwiek system TaxAct został naruszony.â» Zamiast tego, powiedziała, firma uważa, że złodzieje uzyskali nazwy i hasła klientów gdzie indziej, być może z powodu innych naruszeń danych. Nieautoryzowany dostęp miał miejsce między 10 listopada a 4 grudnia 2015 roku. Firma twierdzi, że zaoferowała tym klientom usługi w zakresie monitorowania i odzyskiwania kredytów. Ofiary mogą również zwrócić się do IRS o specjalny numer ochrony tożsamości, który gwarantuje, że nikt inny nie będzie mógł złożyć zwrotu w ich imieniu.

Przeczytaj więcej

Tyco zajmuje się IRS w sporze podatkowym

Firma Tyco International PLC ujawniła we wtorek, że doszła do potencjalnego porozumienia w długotrwałym sporze podatkowym z IRS, którego wynikiem byłyby płatności do 525 milionów dolarów, napisała Chelsey Dulaney z Wall Street Journal . Ugoda, która musi jeszcze zostać sfinalizowana, odnosi się do umów o podziale podatku ustanowionych przez firmę Tyco w 2007 r., kiedy to oddzieliła ona TE Connectivity Ltd. i Covidien PLC. W umowach tych dokonano podziału odpowiedzialności za zobowiązania z tytułu podatku dochodowego pomiędzy spółki. IRS podniósł kwestię traktowania przez firmę Tyco w latach 1997-2000 niektórych transakcji dotyczących zadłużenia pomiędzy spółkami. W 2013 roku IRS stwierdziła, że byłe amerykańskie spółki zależne firmy Tyco są winne około 1 mld USD dodatkowych podatków i kar. Firma Tyco spodziewa się dokonać płatności w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Przeczytaj więcej

IRS, raport tax preparationrs report âsmooth opening’ on first day of tax season

The IRS said it had a âsmooth openingâ» to the 2016 tax season on Tuesday, and by mid-day, the agency reported receipt of several thousand tax returns and no real filing issues, wrote Kelly Phillips Erb of Forbes . âMoi koledzy wydawali się być echem tego sentymentu, a większość z nich zgłosiła dość łatwy dzień,â» napisała. âJeden z moich kolegów specjalistów podatkowych zgłosił dotarcie do IRS trzy razy telefonicznie wczoraj, ze średnimi czasami oczekiwania wynoszącymi około 10 minut każdy â daleko od czasów oczekiwania na godzinę plus w zeszłym roku.â» W 2015 roku IRS otrzymał 150,927,000 indywidualnych zeznań podatkowych i spodziewa się otrzymać podobną liczbę w tym roku. Podobnie jak w zeszłym roku, IRS spodziewa się również wydania zwrotu podatku dla ponad 70 procent podatników. W 2015 roku, IRS wydał 109 milionów zwrotów, ze średnim zwrotem w wysokości $2,797.

[ Specjaliści podatkowi: Czy musiał pan wczoraj zadzwonić do IRS? Jeśli tak, to jaki był czas oczekiwania na ciebie? Jaka była obsługa? Czy w ciągu ostatniego roku obie usługi poprawiły się? Zostaw nam poniżej komentarz na temat swoich doświadczeń].

Przeczytaj więcej

Quick Links:

  • Deficyt budżetowy, który ma wzrosnąć dzięki transakcji podatkowej na koniec roku (Washington Post)
  • Sezon podatkowy rozpoczyna się ostrzeżeniem o oszustwie telefonicznym IRS (CBS News)
  • Czy jesteś przygotowany na nowe formularze podatkowe Obamacare? (USA Today)
  • Wysadzenie w powietrze kodu podatkowego niebezpiecznego (Boston Herald)
  • Bernie Sanders proponuje naprawdę duże podwyżki podatków (TaxVox)
  • Dobre praktyki rządowe w świecie podatków (Analitycy podatkowi)
  • Podatnicy nazywają siebie przedsiębiorcami jak flounders planu podatkowego Kansas (Bloomberg)
  • Badanie: State sales tax on groceries a loss, lose, lose proposition (NBC News)
  • Karolina Południowa w celu opóźnienia zwrotu podatku w ramach walki z oszustwami (Charleston Post i Courier)