Bramwell’s Lunch Beat: Boeing Accounting, Overhaul vs. Piecemeal, IRS Security

Szef Boeinga broni praktyki księgowej

Boeing Co.Chief Executive Dennis Muilenburg w środę bronił praktyk księgowych firmy lotniczej i strategii korporacyjnej w obliczu tygodni niestabilnych ruchów akcji, napisał Jon Ostrower z Wall Street Journal . W zeszłym tygodniu, raport medialny powiedział, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd sondowała prognozy finansowe Boeinga. Muilenburg bronił długoletniego stosowania przez firmę systemu zwanego księgowością programową i potwierdził oczekiwanie, że zapewni on rentowność i przepływy pieniężne, które obiecał inwestorom na swoim flagowym 787 Dreamlinerze. Nie potwierdził ani nie zaprzeczył istnieniu żadnego dochodzenia, lecz dążył do uspokojenia obaw inwestorów. Boeing stosuje rachunkowość programową w celu rozłożenia swoich wysokich kosztów początkowych na duży blok dostaw, a metoda ta jest zgodna z US GAAP. «Jest to bardzo zdyscyplinowany, rygorystyczny proces księgowy, który dobrze rozumiemy. A sposób, w jaki stosujemy ją na 787, jest taki sam, jak na wszystkich naszych komercyjnych liniach lotniczych», powiedział.

Przeczytaj więcej

Business Roundtable Chief: System podatku dochodowego od osób prawnych wymaga remontu, a nie częściowych napraw

System podatkowy dla przedsiębiorstw jest zepsuty, a problemy te można rozwiązać tylko kompleksowo, powiedział Doug Oberhelman, nowy przewodniczący Business Roundtable, napisał Richard Rubin z Wall Street Journal . «Nie sądzę, abyście mogli traktować je fragmentarycznie» – powiedział w środę Oberhelman, dyrektor generalny Caterpillar Inc. w biurze stowarzyszenia CEO w Waszyngtonie dziennikarzom. «Musisz mieć dochód na stole. Musisz mieć niższe stawki podatkowe na stole, uproszczenie. A ty bawisz się tym wszystkim jednocześnie, aby uzyskać coś, co będzie kompromisem dla wszystkich.» Republikanie House’a rozważają fragmentaryczne podejście do tego, co uważają za pilne problemy w międzynarodowym systemie podatkowym, włącznie z inwersjami korporacyjnymi i zagranicznymi przejęciami firm amerykańskich. Ich szersze plany, odłożone do 2017 r., wymagałyby obniżenia indywidualnych stawek podatku dochodowego, które mają zastosowanie do zysków wielu mniejszych firm.

Przeczytaj więcej

Bezpieczeństwo IRS w sieci pogarsza się, nie poprawia, prawodawcy się obawiają

Joseph Marks of Politico napisał, że wraz z rozpoczęciem sezonu składania deklaracji podatkowych w 2016 roku, IRS musi jeszcze naprawić cyfrowe luki, które pozwoliły złodziejom tożsamości w zeszłym roku na kradzież dokumentacji podatkowej należącej do ponad 330.000 Amerykanów. Twórcy prawa, którzy obawiają się powtórki tego epizodu, twierdzą, że IRS nie jest w stanie odróżnić podatników od oszustów, którzy próbują podszyć się pod nich online w celu uzyskania nielegalnego zwrotu podatku. «Na czarnym rynku jest dziś więcej danych podatników niż kiedykolwiek wcześniej i nie powinniśmy myśleć przez chwilę, że to się zmieni», powiedział przewodniczący Senackiej Komisji Finansów Orrin Hatch (R-UT). «Musimy gruntownie przemyśleć sposób, w jaki uwierzytelniamy podatników i przetwarzamy zeznania podatkowe. I ta zmiana będzie musiała zacząć się od IRS.» Administracja Obamy poszukuje 62 milionów dolarów w budżecie fiskalnym na 2017, aby wzmocnić ochronę sieci IRS. W zeszłym roku Biały Dom złożył w połowie roku wniosek o 242 miliony dolarów na wsparcie bezpieczeństwa informacji IRS.

Przeczytaj więcej

Trump: Kościoły nie powinny tracić statusu zwolnionych z podatku za udział w życiu politycznym

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump uważa, że kościoły nie powinny tracić statusu zwolnionych z podatku za angażowanie się w działalność polityczną, mówiąc Christian Broadcasting Network, że jego zdaniem więcej liderów wiary poparłoby go, gdyby nie czuł się zagrożony, napisał Jose A. DelReal z Washington Post . «Widzę kościoły, w których boją się mówić otwarcie, ponieważ nie chcą stracić statusu zwolnionego z podatku i zdaję sobie sprawę, że to jeden z problemów», powiedział. «Chcę oddać władzę Kościołowi, ponieważ Kościół musi mieć więcej władzy. Chrześcijaństwo jest naprawdę porąbane; stopniowo jest odbierane». Trump mocno zabiegał o chrześcijańskich ewangelików i socjalistycznych konserwatystów w sezonie wyborczym.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Jak udało mi się zdać REG w środku pracowitego sezonu (Going Concern)
 • Zahaczony przy uruchamianiu (CFO)
 • Małe przedsiębiorstwa nadal walczące o środki pieniężne przejęte przez IRS (CNBC)
 • Zawiadomienie głównego radcy prawnego IRS podkreśla zmiany w postępowaniu przed sądem podatkowym wynikające z ustawy o PATH (Forbes)
 • Kim Kardashian i Kanye West składają podatki osobno, prawda? (Forbes)
 • Oksymorony w prawie podatkowym nie mogą być ustalone za pomocą sprytnych pomysłów (Forbes)
 • Jak ważna jest dynamiczna ocena punktowa Tax Foundation? (Forbes)
 • 4 podstępne podwyżki podatków w budżecie Obamy (Forbes)
 • Szaleństwo Utah w zakresie podatku od sprzedaży internetowej (Forbes)
 • Jak były prezydent Waszyngton poradził sobie z pierwszym rzeczywistym kryzysem podatkowym w Ameryce (Forbes)
 • Ted Cruz radykalnie zreformowałby podatki, ale również spowodowałby eksplozję długu (CNN)
 • .

 • Oto lepszy plan podatkowy dla Obamy do rozważenia (New York Post)
 • Podatek od ropy Obamy mógłby ograniczyć nasz rosnący deficyt (Wall Street Daily)
 • Chcesz college’u wolnego od długów? Opodatkuj bogatych. (The Nation)