Bramwell’s Lunch Beat: «Cadillac Tax», Dems Light on Tax Reform, EY w sądzie

âCadillac tax» będzie miał początkowo ograniczony wpływ

Podatek akcyzowy na wysokie koszty planów zdrowotnych, znany jako podatek âCadillaca,â» początkowo wpłynie na niewielką część pracowników i jeszcze mniejszą część kosztów planu zdrowotnego, według ostatnich szacunków Departamentu Skarbu USA, napisał Paul N. Van de Water w analizie dla Center on Budget and Policy Priorities. Nowe szacunki są znacznie mniejsze niż inne często cytowane dane dotyczące wpływu podatku. Zaledwie 4 proc. osób z pokryciem finansowanym przez pracodawcę zostanie zapisanych do planów, których przewidywane koszty przekroczą progi 10.200 dolarów dla osób fizycznych i 27.500 dolarów dla rodzin, począwszy od 2018 roku, według szacunków Biura Analiz Podatkowych Departamentu Skarbu. Nawet ta liczba zawyża jednak efekt podatku, ponieważ podatek dotyczy tylko tej części kosztów planu, która przekracza progi. To tylko 1 procent kosztów planu w 2018 roku, stwierdza Skarb Państwa. Te szacunki są mniejsze niż w czasie, gdy Kongres rozważał podatek akcyzowy w 2009 i 2010 roku.

Przeczytaj więcej

Demokraci nie oferują zbyt wiele na temat reformy podatkowej

Jeremy Scott z Tax Analysts napisał, że to, czego brakowało w pierwszej demokratycznej debacie prezydenckiej we wtorek wieczorem, to nacisk na podatki lub reformę podatkową, pokazując ponownie, że wszelkie nadzieje na rewizję kodeksu opierają się na zwycięstwie republikanów w 2016 roku. Podczas gdy demokratycznym wyborcom zależy na podatkach – chcą karzących podatków od korporacji, które się odwrócą i chcą, aby kodeks podatkowy przestał faworyzować dochody zagraniczne – to, co ich tak naprawdę nie interesuje, to tradycyjna reforma podatkowa, powiedział Scott. âWtorek pokazał nam, że demokratyczny prezydent prawie na pewno nie uczyni kompleksowej propozycji podatkowej głównym elementem swoich pierwszych 100 dni,â» dodał. â™ Nie ma znaczenia, czy to Clinton czy Sanders (czy nawet O’Malley, Webb czy Chafee). Podobnie jak w innych kwestiach, jest to polarne przeciwieństwo prawdopodobnego zwycięzcy GOP. Byłoby szokiem, gdyby prezydent republikański â nieważne, kto to jest â nie zrobił planu reformy podatkowej główną częścią agendy pierwszego roku.â»

Przeczytaj więcej

Starbucks, decyzje w sprawie Fiata widziane w pierwszej fali spraw podatkowych UE

Starbucks Corp. i jednostka Fiat Chrysler Automobiles NV mają być pierwszymi w linii ognia, ponieważ organy regulacyjne Unii Europejskiej (UE) wydają szereg orzeczeń w sprawie ulg podatkowych dla firm globalnych, w tym Apple Inc., napisały Stephanie Bodoni i Gaspard Sebag z Bloomberg . UE może wydać decyzje przeciwko Starbucksowi i Fiatowi już w przyszłym tygodniu po dwuletnim badaniu, w jaki sposób firmy te mogły uzyskać niesprawiedliwe traktowanie podatkowe od władz holenderskich i luksemburskich. Decyzje o tym, czy firma Apple i Amazon.com Inc. otrzymały od władz irlandzkich i luksemburskich ukochane transakcje podatkowe, są spodziewane w późniejszym terminie. Powszechny charakter unikania zobowiązań podatkowych w Luksemburgu został podkreślony pod koniec 2014 roku, kiedy to tysiące stron tajnych transakcji podatkowych, które maleńki kraj zawarł z firmami z całego świata, w tym z PepsiCo Inc. i Walt Disney Co., zostały ujawnione przez międzynarodowe konsorcjum dziennikarzy.

Przeczytaj więcej

Inwestor chce pociągnąć Ernst & Young do odpowiedzialności za straty Madoffa

Ernst & Young nie służył jako strażnik waszyngtońskiej firmy inwestycyjnej, która zatopiła miliony dolarów w firmie inwestycyjnej Bernarda Madoffa i powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za jego straty, prawnik firmy powiedział ławie przysięgłych w środę, napisała Jacqueline Palank z Wall Street Journal . âI’m going to prove to you that Ernst & Young had a job. Udowodnię wam, że Ernst & Young nie wykonał swojej pracy, â» powiedział Steven Thomas, prawnik reprezentujący FutureSelect Portfolio Management Inc. Dokumenty sądowe pokazują, że FutureSelect zainwestował prawie 200 milionów dolarów w fundusze zasilające, które połączyły środki pieniężne inwestorów i przetarły drogę Madoffowi, aż do momentu, gdy jego aresztowanie w 2008 roku ujawniło masowy system Ponzi, w którym inwestorzy stracili około 17 miliardów dolarów. James Bennett, adwokat Ernst & Young, powiedział ławie przysięgłych, że firma audytorska wykonała swoją pracę, dodając: «Współczujemy każdemu, kto stracił pieniądze w wyniku tego oszustwa. Ale Ernst & Young nie jest powodem tych strat.â»

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

  • MetLife zmniejsza się po błędzie rachunkowym związanym z rentami (Bloomberg)
  • Nadchodzący podatek od wysokiej klasy planów zdrowotnych przyciąga silny pożar (NPR)
  • Don’t repeal the âCadillac tax» â modify it (The Hill)
  • Mylan CEO Heather Bresch: Potrzebowaliśmy inwersji podatkowej, aby rosnąć (fortuna)
  • 52 grupy naciskają na Senat, aby zamknąć lukę w podatku od niesionych odsetek (ThinkAdvisor)
  • Analitycy mówią, że plan trąbki może zachwycić, a nie menedżerów funduszy irk (Analitycy podatkowi)
  • Szczegóły i analiza planu podatkowego senatora Ricka Santoruma (Fundacja Podatkowa)
  • Santorum 20/20 płaski podatek może być trudny dla wielu małych firm (Forbes)
  • Przepraszam, Demokraci: Obniżki podatków Busha uczyniły podatki dochodowe bardziej progresywnymi (Washington Examiner)
  • Trzy zasady poruszania się w globalnym labiryncie podatkowym (CFO)