Bramwell’s Lunch Beat: «Cadillac Tax», «Tax Extenders», BEPS Hearings

Lawmakers seek late deal to scale back âCadillac tax»

Ustawodawcy późno naciskają, aby uchylić lub przeskalować Obamacare’s âCadillac taxâ» do końca roku, zwracając uwagę na włączenie zmian do szerszego pakietu podatkowego, napisał Peter Sullivan z The Hill . Ale ustawodawcy obu stron twierdzą, że brakujący fragment jest słyszany w Białym Domu, ponieważ nie jest jasne, czy prezydent Obama zawetuje cały pakiet, zagrażając innym ulgom podatkowym, które ustawodawcy są chętni uchwalić. Sen. Dick Durbin (D-IL), demokrata nr 2 w Senacie, powiedział we wtorek, że ma nadzieję na wprowadzenie zmian w podatku, a zmiany te mogłyby zostać włączone do pakietu ulg podatkowych na koniec roku, znanych jako przedłużenia podatkowe. âI hope we can work out something and I don’t know what it might be, â» Durbin said. Biały Dom dał jasno do zrozumienia, że chce utrzymać podatek, ale presja ze strony Kongresu buduje pewien rodzaj kompromisu.

Przeczytaj więcej

A âtax extenders’ bill that could make fiscal matters worse

Redakcja Washington Post napisała, że oczekujące na podpisanie dwustronne porozumienie w sprawie Capitol Hill, mające na celu uczynienie niektórych przepisów podatkowych trwałymi, zwiększy przyszły deficyt. Ale ta utrata dochodów na papierze odzwierciedla sztuczne zasady âscoringâ», a nie rzeczywistość fiskalną. âYou could argueue this aspect of the emerging deal helps ensure a future tax reform effort proceeds from more honest budget assumptions,â» the Post wrote. âJednym z problemów jest jednak to, że ustawodawcy mogą uczynić niektóre ulgi podatkowe bardziej hojnymi, podczas gdy uznają ich trwałość. Jeśli umowa zawiera plus rozmiar kredytu na badania i rozwój, który przeszedł kontrolowany przez Republikanów Dom, dług publiczny wzrośnie o 70 miliardów dolarów więcej (w ciągu 10 lat), niż gdyby umowa po prostu uczynić obecną wersję kredytu trwałe. Odpowiedzialność fiskalna wymagałaby zapłaty za każdy rachunek, który wychodzi â jeśli nie za całość, to przynajmniej za koszty takiej ekspansji. W chwili obecnej jednak nawet ten minimalny poziom odpowiedzialności nie znajduje się w tabeli.â»

Przeczytaj więcej

Capitol Hill świeżym spojrzeniem na zmianę zysku

Emily Chasan z CFO Journal napisała, że Senacka Komisja Finansowa oraz podkomisja House Ways and Means Committee ds. polityki podatkowej przeprowadziły we wtorek przesłuchania w celu zbadania nowych propozycji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) dotyczących erozji podstawy opodatkowania i przenoszenia zysków (BEPS). Przesłuchania odbywały się w kontekście planowanej fuzji firmy Pfizer Inc. z Allergan PLC o wartości 150 miliardów USD, która zmieniłaby narkotykowy behemoth w irlandzką firmę o największej w historii inwersji podatkowej. âOdwrócenia takie jak te są jednymi z najbardziej klarownych przykładów erozji podstawy i są w dużej mierze motywowane względami podatkowymi, ponieważ amerykańskie firmy określają, że mogą zmniejszyć swoje ogólne koszty operacyjne, jeśli staną się korporacjami zagranicznymi,â» powiedział przewodniczący Senackiej Komisji Finansów Orrin Hatch (R-UT). Hatch dodał, że ma nadzieję, że administracja Obamy będzie współpracować z Kongresem w negocjacjach wynikających z umowy BEPS.

Przeczytaj więcej

McDonald’s powiedział, że stanie przed sondażem UE w sprawie transakcji podatkowych w Luksemburgu

McDonald’s Corp. stoi w obliczu dochodzenia Unii Europejskiej (UE) w sprawie swoich ustaleń podatkowych z Luksemburgiem, tygodnie po tym jak organy regulacyjne nakazały Starbucks Corp. i jednostce Fiat Chrysler Automobiles NV spłacić miliony euro nieuczciwych dotacji podatkowych, napisali Aoife White i Gaspard Sebag z Bloomberga . Komisja Europejska jest gotowa wszcząć formalne dochodzenie już w czwartek, aby stwierdzić, czy Luksemburg naruszył przepisy dotyczące pomocy państwa. Posunięcie to przyczyniłoby się do eskalacji sondaży w sprawie ukochanych transakcji podatkowych dla firm w całej UE, które są również uwikłane w Apple Inc. i Amazon.com Inc. Sprawy podatkowe firmy McDonald zostały zbadane w kontekście globalnej walki z unikaniem płacenia podatków od osób prawnych, ponieważ rządy walczą o zwiększenie dochodów i zmniejszenie deficytów. Francuskie biura firmy zostały skontrolowane przez władze podatkowe kraju w 2013 r., a UE zapytała o podatki McDonald’s w Luksemburgu.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Gdy małe firmy księgowe łączą się z innymi firmami księgowymi (Forbes)
 • Dlaczego małe firmy księgowe tracą możliwość zarządzania majątkiem (Forbes)
 • Rok 2016 będzie trudniejszy dla małych firm księgowych niż rok 2015 (Forbes)
 • IRS w celu zawetowania paszportów (Forbes)
 • How Jeb Bush’s tax plan would help millennials rise (Forbes)
 • 2016 childdie tax rates, rules and ways around it (Forbes)
 • Plany o zdefiniowanych korzyściach zapewniają ogromne ulgi podatkowe, ale wymagają pracy na nogach (Forbes)
 • Duchy poprzednich schronów podatkowych i zwrot wymienionych transakcji (Forbes)
 • Wesley Snipes pozywa IRS o nadużywanie 17,5 miliona dolarów rachunku podatkowego, fałszywą obietnicę nowego startu (Forbes)
 • Zakończenie tymczasowej szarady zwolnień podatkowych (US News and World Report)
 • Why John Kasich concerns the GOP’s âfantasy tax plans» will allow Hillary Clinton to win (Washington Post)
 • Proste rozwiązanie dla dużych pieniędzy w polityce: Wydatki na kampanię podatkową (Washington Post)
 • Planujesz wyjechać za granicę, żeby pokonać podatnika? Lepiej jedź już teraz. (Washington Post)
 • Wezwanie krzesła do działania w sprawie podatków (The Hill)
 • Badania i rozwój, miejsca pracy ponoszą ciężar podatku od ustawy o opiece zdrowotnej (The Hill)
 • Kongres powinien przyjąć międzynarodowy konsensus w sprawie zwalczania unikania opodatkowania osób prawnych (Blog Sprawiedliwości Podatkowej)