Bramwell’s Lunch Beat: Cadillac Tax, Transit Tax Break, FATCA Suit Update

Dwustronni senatorowie podnoszą nacisk na podatek Obamacare âCadillac”

Nowy, dwustronny wysiłek mający na celu anulowanie tzw. podatku âCadillaca Obamacare’a,â”, 40-procentowej składki na drogie plany ubezpieczeń zdrowotnych, dodaje zmarszczki do nieuchronnej walki w Kongresie, napisał Richard Rubin z Bloomberg . Uchylony w czwartek w Senacie przez dziekana Hellera (R-NV) i Martina Heinricha (D-NM) projekt ustawy ma niewielkie szanse na stanie się wkrótce prawem, zwłaszcza z Barackiem Obamą w Białym Domu. Pokazuje to jednak frustrację prawodawców z powodu podatku, który wchodzi w życie w 2018 roku. âI have not seen a piece of legislation that brings more sides together,â” Heller said, invoking a coalition of business groups and unions opposed to the tax. âI think we’re going to see a breakthrough.â” The tax applies to family healthcare coverage exceeding $27,500 and individual coverage exceeding $10,200, with low inflation adjustments intended to capture more people over time.

Przeczytaj więcej

FedEx mówi, że pilotażowa umowa związkowa ma klauzulę “podatku Kadillaca”
.
FedEx Corp. ma plan dostosowania swojego nowego kontraktu związkowego dla pilotów, jeśli “âCadillac taxâ” wejdzie w życie podczas sześcioletniego kontraktu, napisała Emily Chasan z CFO Journal . Firma twierdzi, że uzgodniła z pilotami, że będzie miała proces, który będzie stosowany pomiędzy firmą a związkiem”, jeśli podatek Cadillaca będzie miał wpływ na umowę, radca prawny FedExu Christine Richards powiedziała w środę podczas rozmowy o zarobkach firmy w pierwszym kwartale. âI expect there to be a lot of conversations and a lot of discussion about what’s actually going to happen before the tax goes into effect in 2018, and this agreement specifically allows the flexibility for FedEx and the pilots to take advantage of whatever benefit might come from those larger national discussions,â” Richards said. Związek pilotażowy FedExu zatwierdził wstępne porozumienie umowne w zeszłym miesiącu po latach negocjacji, które zwiększyły stawki godzinowe.

Przeczytaj więcej

Panel domowy rozlicza ulgi podatkowe

Komisja ds. Sposobów i Środków Lokalnych (House Ways and Means Committee) w czwartek załatwiła siedem odrębnych projektów ustaw, aby albo trwale przywrócić tymczasowe ulgi podatkowe, albo podrasować Obamacare’a, większość głosowań partyjnych, napisał Bernie Becker z The Hill . Pięć ulg podatkowych obejmuje bodźce zachęcające firmy do szybszego odpisywania inwestycji, preferencje dla międzynarodowych korporacji w zakresie pewnych dochodów z zagranicy oraz odliczenie dla nauczycieli, którzy używają własnych pieniędzy na artykuły szkolne. Wszystkie pięć zachęt wygasa z końcem 2015 r. i znajdują się wśród ponad 50 tymczasowych ulg podatkowych znanych w okolicach Waszyngtonu jako “extenders”. Wydłużenie tych pięciu ulg na stałe spowodowałoby zwiększenie długu federalnego o ponad 410 miliardów dolarów. Ponad dwie trzecie tej sumy, około 280 miliardów dolarów, pochodzi z rezerwy znanej jako amortyzacja premii, która pozwala firmom na natychmiastowe odpisanie połowy niektórych zakupów.

Przeczytaj więcej

Reps naciskają, aby zwiększyć ulgę tranzytową
.
Dwustronna grupa 52 członków Izby naciska, aby podwoić kwotę pieniędzy, którą jeźdźcy w tranzycie publicznym mogą odłożyć od swoich czeków na wypłatę ulgi podatkowej na ich dojazdy do pracy każdego miesiąca, napisał Keith Laing z The Hill . Ustawodawcy powiedzieli, że ulga podatkowa z tytułu tranzytu, obniżona przez Kongres z 245 do 130 dolarów w zeszłym roku, powinna być równa 250 dolarom, które amerykańscy kierowcy mogą obecnie odłożyć przed opodatkowaniem na opłaty parkingowe. Jako że Kongres dąży do poprawy naszej gospodarki i tworzenia miejsc pracy, pomoc ludziom w dostępie do pracy musi być priorytetem,â” prawodawcy, na czele z Reprezentantami. Dan Lipiński (D-IL) i Pete King (R-NY), napisali w liście do liderów House Ways and Means Committee. Redukcja świadczeń przed opodatkowaniem nastąpiła na początku 2014 r. w związku ze sprzeciwem zwolenników transportu publicznego, którzy argumentowali, że podobna ulga podatkowa dla kierowców parkujących w garażach została pozostawiona bez zmian. Kongres przywrócił ulgę tranzytową do pierwotnego poziomu w trakcie sesji lame-duckowej po wyborach w listopadzie ubiegłego roku, ale tylko przez kilka tygodni, które pozostały w 2014 roku.

Przeczytaj więcej

Sąd kanadyjski odrzuca pozew podatkowy przeciwko rządowi

Kanadyjski Sąd Federalny oddalił pozew wniesiony przeciwko rządowi kanadyjskiemu za rolę, jaką odegrał we wprowadzeniu w życie amerykańskiej ustawy Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA), ustawy mającej na celu walkę z uchylaniem się od płacenia podatków, napisała Rita Trichur z Wall Street Journal . Pozew, który został złożony przez dwóch amerykańskich emigrantów w Vancouver w ubiegłym roku, miał na celu zakwestionowanie konstytucyjności kanadyjskiej umowy międzyrządowej między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, która zmusza kanadyjskie banki do przestrzegania FATCA. W swoim pierwotnym pozwie skarżący zarzucali, że umowa międzyrządowa między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi narusza niektóre przepisy ustawy konstytucyjnej z 1867 r. oraz kanadyjskiej Karty Praw i Swobód z 1982 r. Jednak Sąd Federalny orzekł w środę, że zbieranie i ujawnianie przez władze kanadyjskie danych osobowych i informacji o posiadaczach rachunków nie było niezgodne z prawem.

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

  • CFO ważą się na decyzji Rezerwy Federalnej o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie (Dziennik CFO)
  • Przerwa w podatku od odsetek przeniesionych ponownie dzieli się, po tym jak Trump ożywi emisję (New York Times)
  • Jeb Bush i podatek: Dobre pomysły przychodzą z bagażem znajomym (The Economist)
  • Czas opodatkowania Yahoo! i jego akcji Alibaba (Bloomberg)
  • Włoscy podatnicy ukrywający się w szwajcarskiej luce podatkowej (Bloomberg)
  • Podwyżki podatków od działalności gospodarczej w Portoryko spowodują erozję zysków (Reuters)
  • UE rozszerza dochodzenie w sprawie podatku od osób prawnych (Wall Street Journal)