Bramwell’s Lunch Beat: Clintons zapłacił 44 miliony dolarów podatku w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Hillary i Bill Clinton zarobili 139 milionów dolarów w ciągu ośmiu lat

Hillary i Bill Clinton zarobili 139,1 mln dolarów w ciągu ostatnich ośmiu lat, zarabiając na swojej sławie i powiązaniach, aby postawić się w szeregach najwyżej opłacanych Amerykanów, według zeznań podatkowych wydanych 31 lipca przez byłego sekretarza stanu kampanii prezydenckiej, napisali Richard Rubin i Jennifer Epstein z Bloomberg . Mówiąc o opłatach płaconych obu Clintonom, wraz z lukratywnymi umowami konsultacyjnymi byłego prezydenta Billa Clintona, stawiają tę parę blisko samego, bardzo wysokiego szczytu amerykańskiej skali gospodarczej. Ich skorygowany dochód brutto za 2012 rok w wysokości 19,7 mln dolarów umieścił ich w czołówce 0,01 proc. w tym roku, czyli na poziomie osiągniętym przez mniej niż 14 000 gospodarstw domowych. W ciągu tych ośmiu lat Clintonowie zapłacili łącznie 43,9 mln dolarów podatków federalnych, a ich średnia stawka podatkowa wynosi 31,6 proc. Jest to głównie funkcja źródła ich dochodów: wysoko opodatkowana mowa i dochód z działalności gospodarczej, a nie inwestycji.

Przeczytaj więcej

Sam Adams mógł zmienić Benedykta Arnolda z powodu podatków

Brooke Sutherland z Bloomberg napisała, że Boston Beer Co., producent piwa Samuel Adams i twardego cydru Angry Orchard, byłby wart więcej dla zagranicznego właściciela nieobciążonego amerykańską strukturą podatkową, założyciel Jim Koch powiedział 30 lipca Stałej Podkomisji Senatu ds. W związku z tym Koch mówi, że regularnie dostaje oferty od bankierów inwestycyjnych, którzy chcą dokonać sprzedaży. Na razie je odrzuca. â Nie mamy nic przeciwko płaceniu podatków tutaj w Stanach Zjednoczonych w podzięce za możliwości, które istnieją w tym kraju i które na pewno mi się podobały â ale nie pomylcie tego z dobrymi decyzjami finansowymi, â” Koch powiedział. âBecause of our broken corporate tax system, I can honestly predict that I will likely be the last American owner of Boston Beer Co. â” Koch says the US corporate tax systems puts companies at a disadvantage to foreign rivals that can spend more for acquisitions and keep more of their earnings.

Przeczytaj więcej

EY Japan arm launches internal probe of Toshiba audit
.
Japoński oddział Ernst & Young LLP rozpoczął wewnętrzne dochodzenie w sprawie audytu firmy Toshiba Corp. w następstwie skandalu księgowego producenta sprzętu elektronicznego o wartości 1,2 miliarda dolarów, napisał Nathan Layne z Reuters . Firma Ernst & Young ShinNihon LLC powołała zespół składający się z około 20 członków kadry kierowniczej, który ma zbadać, czy nie ma żadnych problemów z przeprowadzeniem audytu firmy Toshiba. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w gazecie Nikkei. W zeszłym miesiącu zewnętrzny zespół prawników i księgowych wynajętych do zbadania kont Toshiby stwierdził, że firma zawyżyła zyski o 152 mld jenów (1,23 mld dolarów) w ciągu siedmiu lat, odkładając na później realizację strat i innych programów. Skandal ten zalicza się do największych w Japonii, obok oszustw księgowych z 2011 roku w firmie Olympus Corp., która była również klientem Ernst & Young ShinNihon.

Przeczytaj więcej

Chicago alderman wskrzesza pomysł opodatkowania napojów alkoholowych

Fran Spielman z Chicago Sun-Times napisał, że chicagowski konsument napojów gazowanych, energetycznych i innych słodkich napojów będzie opodatkowany â w wysokości grosza za uncję â w celu ograniczenia gwałtownie rosnących stawek otyłości, bankrollu szkolnych programów fitness i chip away na 30 miliardów dolarów kryzysu emerytalnego w mieście i szkołach publicznych, w ramach planu proponowanego 29 lipca. Trzy lata po wprowadzeniu bezsilnej rezolucji i przeprowadzeniu publicznego przesłuchania w sprawie tzw. podatku od cukru, Chicago Alderman George Cardenas, przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Miasta, wskrzesza pomysł â tym razem, w formie rozporządzenia. Cardenas oszacował, że podatek ten mógłby generować 134 miliony dolarów rocznie dla miasta, nie licząc redukcji kosztów leczenia problemów zdrowotnych związanych z otyłością. Cardenas zauważył, że 37 organizacji zatwierdziło podatek od cukru.

Przeczytaj więcej

Podwyżka podatku gazowego o 7 centów w stanie Waszyngton

Podwyżka podatku gazowego w stanie Waszyngton o 7 centów za galon weszła w życie 1 sierpnia, zgłoszono Associated Press . Wzrost ten jest pierwszym z dwustopniowego skoku w płaceniu za projekty transportowe w całym stanie. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowy podatek gazowy wynosi obecnie do 44,5 centa za galon, dodając do obecnego federalnego podatku gazowego 18,4 centa, całkowity podatek gazowy w Waszyngtonie wynosi obecnie 62,9 centa za galon. Wzrost stanu był częścią 16 miliardów dolarów, 16-letniego pakietu dochodów z transportu zatwierdzonego przez stanową legislaturę i podpisanego przez gubernatora tego lata. Latem przyszłego roku podatek ten zwiększy się o dodatkowe 4,9 centa za galon, co według American Petroleum Institute oznacza, że całkowity podatek stanowy wyniesie 49,4 centa, co na podstawie obecnych stawek uczyniłoby go drugim co do wysokości podatkiem od gazu w kraju za Pensylwanią.

Przeczytaj więcej

Rundka wytycznych technicznych IRS (tydzień 27 lipca)

W ubiegłym tygodniu IRS wydał następujące wytyczne techniczne:

Procedura dochodowa 2015-39 stanowi bezpieczną przystań dla podatników stosujących metodę memoriałową, którzy mogą traktować wyniki gospodarcze jako występujące bezterminowo w przypadku umów, które regularnie świadczą usługi. Innymi słowy, w ramach “bezpiecznej przystani” podatnik może w sposób wiarygodny ponosić koszty regularnych i rutynowych usług w miarę ich świadczenia na podstawie umowy. Umowy o regularne usługi sprzątania lub utrzymania krajobrazu są typowymi przykładami usług umownych, które mogą kwalifikować się do “bezpiecznej przystani”. Umowa o świadczenie usług, która przewiduje dostarczenie podatnikowi pojedynczego produktu, np. ocena oddziaływania na środowisko, nie będzie spełniać wymogów definicji umowy o świadczenie usług podlegającej ratyfikacji, ponieważ umowa nie przewiduje regularnego świadczenia usług. Procedura dotycząca przychodów definiuje umowę o świadczenie usług podlegającą opodatkowaniu i przedstawia przykłady umów, które będą i nie będą spełniać wymogów definicji.

Procedura przychodów obejmuje również przykłady umów o świadczenie usług w pakiecie, które przewidują zarówno usługi regularne, jak i jednorazowe. To, czy część umowy pakietowej kwalifikuje się jako podlegająca ratyfikacji umowa o świadczenie usług, zależy od tego, czy strony oddzielnie wyceniły usługi określone w umowie.

Zawiadomienie 2015-52 jest drugim zawiadomieniem dotyczącym § 4980I i ma na celu uzupełnienie zawiadomienia 2015-16 dotyczącego § 4980I, wydanego 23 lutego 2015 roku. Zawiadomienie 2015-52 dotyczy dodatkowych kwestii wymienionych w § 4980I, w tym identyfikacji podatnika, który może podlegać opodatkowaniu akcyzą od wysokokosztowych planów zdrowotnych, kumulacji pracodawców, wyłączenia z kosztów obowiązujących kwot ubezpieczenia związanych z podatkiem akcyzowym, dostosowania wieku i płci do limitu dolarowego, podziału podatku pomiędzy odpowiednich podatników oraz płatności odpowiedniego podatku. W niniejszym obwieszczeniu Skarb Państwa i MRS zapraszają do zgłaszania uwag na temat kwestii poruszonych w niniejszym obwieszczeniu oraz na temat wszelkich innych kwestii wymienionych w § 4980I. Po rozpatrzeniu uwag do obu zawiadomień, Skarb Państwa i MRS zamierzają wydać proponowane regulacje zgodnie z § 4980I. § 4980I został dodany do Kodeksu Skarbowego na mocy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ma zastosowanie do lat podatkowych rozpoczynających się po 31 grudnia 2017 r. § 4980I.

Zawiadomienie 2015-53 zawiera tabele śmiertelności dla planów emerytalnych o zdefiniowanym świadczeniu na rok 2016.