Bramwell’s Lunch Beat: Dewey Deal, Trump’s Tax Pledge, Belgium’s Illegal Tax Break

Deal oznacza no fraud retrial for ex-chairman of Dewey & LeBoeuf
.
Steven Davis, były prezes Dewey & LeBoeuf, nie stanie przed kolejnym procesem karnym w związku z zarzutami o oszustwa księgowe w potężnej niegdyś nowojorskiej kancelarii, ale pozostanie w prawnej otchłani przez następne pięć lat, napisał Matthew Goldstein z New York Timesa . W umowie z prokuratorami z Manhattanu, która została formalnie zatwierdzona 8 stycznia, Davis zgodził się nie praktykować prawa w Nowym Jorku przez pięć lat w ramach umowy o odroczeniu ścigania. Umowa ta była w toku prac przez kilka tygodni i była omawiana w sądzie otwartym w zeszłym miesiącu. Negocjacje rozpoczęły się wkrótce po sześciomiesięcznym procesie Davisa, a dwóch współoskarżonych zakończyło się w wiszącej ławie przysięgłych w październiku 2015 r., po zablokowaniu panelu w związku z dziesiątkami zarzutów. Prokuratorzy podtrzymują swoje zobowiązanie do ponownego przesłuchania współoskarżonych Davisa – byłego dyrektora wykonawczego Stephena DiCarmine’a i byłego dyrektora finansowego Joela Sandersa – po tym jak obaj mężczyźni odrzucili zarzuty. Nowy proces jest wstępnie zaplanowany na wrzesień.

Przeczytaj więcej

âTax Wall Street,” Trump pledges after worst market week since 2011

Przywódca republikańskiego prezydenta Donald Trump zobowiązał się do nałożenia podatku na Wall Streetâ”, ponieważ podczas wiecu wyborczego 9 stycznia w Ottumwie w stanie Iowa starał się wykorzystać surową sprzedaż giełdową do zasiania nowych nasion strachu wśród wyborców, napisał John McCormick z Bloomberg . âThere’s a bubble,â” Trump powiedział swoim widzom w południowo-wschodniej Iowa, zwracając uwagę na wysoki poziom zadłużenia narodu. Widzisz, rynek akcji zaczyna się, wiesz, widzieć co się dzieje. Zaczyna mieć kilka bardzo złych tygodni i kilka bardzo złych liczb. â” Trump powiedział, że jego doświadczenie finansowe było właściwe dla tak niespokojnych czasów.âI’m really good at that stuff, â” He said in Iowa. âI know Wall Street. Znam ludzi z Wall Street. Będziemy mieć najlepszych negocjatorów na świecie, ale jednocześnie nie pozwolę, by Wall Street uszło to na sucho z morderstwem. Wall Street spowodowała dla nas ogromne problemy. Zamierzamy opodatkować Wall Street.â”

Przeczytaj więcej

Zwrot podatku od sprzedaży online

Naomi Jagoda z The Hill napisała, że prawodawcy i grupy branżowe, które popierają internetowe przepisy podatkowe dotyczące sprzedaży, mają nadzieję, że uda im się je uchwalić pomimo niepowodzeń w Kongresie. Zwolennicy środka dotyczącego podatku od sprzedaży chcieli powiązać go z zakazem opodatkowania dostępu do Internetu. Ale ustawodawcy zamiast tego sporządzili raport z konferencji na temat projektu ustawy celnej, która przedłużyłaby zakaz opodatkowania dostępu do Internetu na czas nieokreślony, ale nie zrobiła nic w kwestii podatku od sprzedaży. Zwolennicy chcą, aby Senat usunął język podatku od dostępu do Internetu z raportu z konferencji, ale wydaje się, że wysiłek, jaki wkłada się w to, aby podnieść się do góry â raporty z konferencji na ogół nie mogą być zmieniane na podłodze. Jeden z senatorów mógłby złożyć wniosek w sprawie przestrzegania Regulaminu, aby zakaz podatku od dostępu do Internetu nie stał się bezprzedmiotowy, co w przypadku powodzenia odesłałoby sprawozdanie z powrotem do Izby bez moratorium. Wniosek w sprawie przestrzegania Regulaminu może zostać odrzucony 60 głosami. Pomocnik senatora Dicka Durbina (D-IL) powiedział w zeszłym miesiącu, że senator dysponuje głosami, które pozwolą mu pokonać taki wysiłek.

Przeczytaj więcej

Nakazy UE nakazuje Belgii odzyskać niezapłacone podatki od 35 firm
.
Około 35 międzynarodowych koncernów, w tym browar Anheuser-Busch InBev NV, będzie musiało zapłacić około 700 milionów â¬700 milionów (764,50 milionów dolarów) dodatkowych podatków w Belgii po tym, jak organy regulacyjne Unii Europejskiej (UE) orzekły, że skorzystały z nielegalnej ulgi podatkowej – napisał Tom Fairless z Wall Street Journal . Decyzja Komisji Europejskiej, najwyższego organu regulacyjnego ds. ochrony konkurencji w bloku, jest najnowszym krokiem w szeroko zakrojonym dochodzeniu w sprawie rzekomych nieuczciwych transakcji podatkowych, które już zniewoliły co najmniej cztery amerykańskie korporacje międzynarodowe, w tym Apple Inc., Amazon.com Inc., McDonald’s Corp. i Starbucks Corp. Komisja stwierdziła w poniedziałek, że belgijski plan rabatu podatkowego dostępny tylko dla niektórych międzynarodowych grup âreprezentuje bardzo poważne zakłócenie konkurencji w ramach jednolitego rynku UE, â” i nakazała Belgii odzyskać niezapłacone podatki. Komisarz ds. ochrony konkurencji Margethe Vestager powiedziała, że system ten umożliwił podwójne nieopodatkowanie niektórych przedsiębiorstw wielonarodowych w ramach programu “Carte blanche”.

Przeczytaj więcej

Rundka wytycznych technicznych IRS (tydzień 4 stycznia)

W ubiegłym tygodniu IRS wydał następujące wytyczne techniczne:

Ogłoszenie 2016-03 zawiera informację, że IRS nie będzie nakładał kar zgodnie z sekcją 6721 lub 6722 na kwalifikujące się instytucje edukacyjne zobowiązane do wypełnienia formularzy 1098-T, Tuition Statement , na rok kalendarzowy 2015, wyłącznie z powodu nieumieszczenia poprawnego numeru identyfikacyjnego podatnika na formularzu 1098-T.

Zawiadomienie 2016-03 przewiduje, że Departament Skarbu USA i IRS wydadzą wytyczne dotyczące wyborów w cyklu A przeprowadzonych przez grupy kontrolowane i stowarzyszone grupy usługowe; daty wygaśnięcia pism określających, wydanych przed 4 stycznia 2016 r.; oraz przedłużenie terminu dla niektórych pracodawców na przyjęcie uprzednio zatwierdzonego planu określonej składki i złożenie wniosku, jeśli będzie to dopuszczalne, o wydanie pisma określającego z obecnym cyklem sześcioletnim.

Quick Links:

 • Powerball take-home zależy w dużej mierze od podatków w miejscu zamieszkania (Associated Press)
 • Rozwiązywanie narzędzia rachunkowego i antycznej tajemnicy Inków (New York Times)
 • Jak opodatkowujecie Bitcoin? (łupek)
 • Wielki podział podatku Clinton-Sanders (Atlantyk)
 • The Ben Carson flat tax: Recepta na prowzrostowy system podatkowy (Daily Caller)
 • Szersza podstawa opodatkowania w ramach planu podatkowego Bena Carsona (Fundacja Podatkowa)
 • Czego można się spodziewać po projekcie BEPS w 2016 r. (Fundacja Podatkowa)
 • Biznesy kochają Teksas, z wyjątkiem tego jednego podatku, który powstrzymuje stan (Fundacja Podatkowa)
 • Obniżenie podatku w Maryland o 400 milionów dolarów wydaje się ogromne, ale nie idzie zbyt daleko (Washington Post)
 • Emanuel chce 6 milionów dolarów podatku od wyrobów tytoniowych na programy szkolne (Chicago Sun-Times)
 • Sukces Meksyku w opodatkowaniu sody (widok Bloomberga)
 • Hiszpańska księżniczka Cristina stoi przed sądem w sprawie opłat za oszustwa podatkowe (Reuters)