Bramwell’s Lunch Beat: Dewey Fraud Trial, «Cadillac Tax,» Kasich Tax Plan

Sędzia odmawia unieważnienia procesu karnego w Dewey & LeBoeuf
.
Sędzia prowadzący sprawę oszustw finansowych Dewey & LeBoeuf na Manhattanie odmówił w czwartek unieważnienia procesu, napisał Brendan Pierson z Reuters . Andrew Frisch, adwokat reprezentujący byłego dyrektora finansowego nieistniejącej kancelarii Joela Sandersa, ponowił swoje wezwanie do unieważnienia procesu, mówiąc, że obawia się, że ława przysięgłych odczuwa presję, aby skazać po 20 dniach obrad. Prokuratorzy i adwokaci pozostałych dwóch oskarżonych – byłego prezesa Deweya Stevena Davisa i dyrektora wykonawczego Stephena DiCarmine’a – nie przyłączyli się do wezwania o unieważnienie procesu. Sędzia Robert Stolz powiedział, że ława przysięgłych była bardzo zaangażowana w ten procesâ» i rozwinęła więź ze sobą i z sądem. â…i nie chciałbym lekceważyć tej decyzji, â» powiedział sędzia. Najpoważniejszy zarzut, jaki stoi przed trzema kierownikami, wielka kradzież, niesie ze sobą wyrok do 25 lat więzienia.

Przeczytaj więcej

Obamacare’s âCadillac tax» mógłby użyć tuneupu

Redakcja Los Angeles Times ważyła się na kontrowersyjnym podatku âCadillac,â» mówiąc, że 40 procentowy podatek akcyzowy od planów zdrowotnych, który ma wejść w życie w 2018 roku, może po prostu przyjąć niewłaściwe podejście do robienia tego, co słuszne. âCongress nie powinien po prostu rezygnować z podatku Cadillaca, â» napisała redakcja. âInstead, powinien zmienić spust tak, aby podatek spadał tylko na plany, które nakładają znikome koszty z kieszeni, a nie na plany warte więcej niż konkretny dolar. Nie przyniesie to Obamacare’owi tak dużych dochodów, jak pierwotny podatek Cadillaca, ale nie powinien to być główny cel. Chodzi raczej o to, by usunąć jedną z perwersyjnych zachęt w opiece zdrowotnej, która utrudnia obniżenie kosztów. To cel, który powinny wspierać obie strony korytarza politycznego.

Przeczytaj więcej

âCadillac tax’ niezbędny do obniżenia kosztów zdrowotnych, mówi szef ekonomiczny Białego Domu

Pomimo wielokrotnych apeli o zniesienie podatku âCadillaca, â» główny doradca ekonomiczny Białego Domu mówi, że podatek jest niezbędny do obniżenia kosztów opieki zdrowotnej, napisała Sara Hansard z Bloomberg BNA. â» Jason Furman, przewodniczący Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu, powiedział podczas ostatniego forum Brookings Institution. âMedicare naciska, a podatek da pracodawcom więcej bodźców do korzystania z ich siły rynkowej, aby spowolnić rzeczywisty wzrost kosztów opieki zdrowotnej.â» Uchylenie lub opóźnienie podatku âw byłby głęboko problematyczneâ» w odniesieniu do osiągnięcia celów Affordable Care Act, powiedział.

Przeczytaj więcej

Plan podatkowy Kasicha ma na celu zrównoważenie budżetu USA w ciągu 8 lat

Gubernator Ohio John Kasich w czwartek wezwał do obniżenia podatków dla osób fizycznych i przedsiębiorstw, a jednocześnie do zrównoważenia budżetu federalnego w ciągu ośmiu lat, oferując kompleksowy plan fiskalny, gdy próbuje rozpocząć kampanię prezydencką w zatłoczonym polu GOP 2016, napisała Janet Hook z Wall Street Journal . Plan podatkowy Kasicha â, który obniżyłby najwyższą indywidualną stawkę podatku dochodowego do 28 procent z 39,6 procent i zapewniłby większe ulgi dla osób o niższych dochodach poprzez ulgę w podatku dochodowym â, jest najnowszą propozycją w szeregu obniżek podatków zaproponowanych przez republikańskich kandydatów na prezydenta. Jego plan zakłada również dystrybucję większości federalnych dochodów z podatku gazowego do stanów w celu wykorzystania ich na budowę autostrad i innej infrastruktury.

Przeczytaj więcej

Brak wzrostu kosztów utrzymania dla zabezpieczenia społecznego

Po raz pierwszy od 2011 r., beneficjenci ubezpieczenia społecznego nie zobaczą w przyszłym roku rocznego wzrostu kosztów utrzymania, administracja Obamy ogłosiła w czwartek, napisała Sarah Ferris z The Hill . Po raz trzeci w ciągu 10 lat administracja odrzuca wzrost kosztów utrzymania, powołując się na tendencję spadkową cen konsumpcyjnych, która utrzymuje inflację na niemalże stałym poziomie. Ogłoszenie, które zostało szeroko przepowiedziane, daje również prawie pewność, że miliony ludzi zapisanych do Medicare Part B zobaczą wzrost swoich składek w przyszłym roku. O wzroście kosztów utrzymania decyduje dziesięcioletnia formuła, która od czasu jej wprowadzenia w latach 70-tych XX wieku przyczyniła się do wzrostu średnich świadczeń o 4,1 procent.

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

 • Beware of tax surprises lurking in mutual funds (Wall Street Journal)
 • Donald Trump tweets zdjęcie z deklaracji podatkowych (CNN)
 • Dochód Jeb Busha wyniósł 8 milionów dolarów w 2014 roku: Deklaracja podatkowa (Bloomberg)
 • Americans for Tax Reform analysis of Rick Santorum tax plan (ATR)
 • Dlaczego musimy zreformować i obniżyć podatki (The Hill)
 • Co niesiona luka podatkowa ujawnia o naszym skorumpowanym systemie politycznym (The Hill)
 • Nakłanianie przedsiębiorstw międzynarodowych do płacenia większego podatku (Forbes)
 • Podwyższenie podatku dla bogatych (New York Times)
 • Treasury rozważa plan pomocy dla Puerto Rico (New York Times)
 • Kansas może stanąć w obliczu karty podatkowej o wartości 42 milionów dolarów dla byłego magnata Pizza Hut (Associated Press)
 • .

 • Francja odrzuca zmianę podatku od tamponu (BBC News)
 • Dlaczego, do cholery, tampony są nadal opodatkowane? (Cosmopolitan)