Bramwell’s Lunch Beat: Dewey & LeBoeuf Fraud Trial Winds Down

Były przewodniczący Dewey’a & LeBoeufa chce oddalenia zarzutów oszustwa

Elkan Abramowitz, obrońca byłego prezesa kancelarii Dewey & LeBoeuf LLP, wezwał sędziego do wycofania oskarżenia o oszustwa finansowe przeciwko swojemu klientowi, mówiąc, że prokuratorzy nie zrobili nic więcej niż zaoferowali âscant and ambiguousâ” dowody, które stanowią ârank spekulacji,â” napisała Sara Randazzo z Wall Street Journal . Wniosek, złożony w sądzie w czwartek, pojawia się po trzech miesiącach procesu, w którym prokuratorzy starali się przekonać sędziów, że były przewodniczący, Steven Davis, i dwóch innych byłych przywódców nadzorowało spór o manipulowanie książkami Deweya, aby utrzymać firmę na powierzchni przed jej upadkiem w 2012 roku. Zeznania około 40 świadków obejmowały kolorowe anegdoty na temat wewnętrznych sporów firmowych oraz sekcje złożonych dokumentów księgowych. Prawnicy obrony dla dwóch pozostałych byłych kierowników na procesie â były dyrektor finansowy Joel Sanders i były dyrektor wykonawczy Stephen DiCarmine â prosząc sędziego do odwołania sprawy. Wszyscy trzej zaprzeczyli, że popełnili wykroczenie.

Przeczytaj więcej

Trump: âI’m the king of the tax code’

Biznesmen miliarderowy Donald Trump, lider Białego Domu GOP 2016, powiedział w piątek, że jest bardziej zaznajomiony z amerykańskim kodeksem podatkowym niż ktokolwiek inny, napisał Jesse Byrnes z The Hill . âNikt nie zna kodeksu podatkowego lepiej niż ja, â” Trump powiedział na MSNBC Morning Joe . âI’m the king of the tax code.â” The real-estate tycoon reiterated Friday reiterated that âhedge fund guys have to pay upâ” to get to their share of the tax burden. Trump powiedział, że w przyszłym miesiącu wprowadzi swoje własne pomysły podatkowe i że będą one zawierały uproszczenia w celu wyeliminowania z biznesu bloku H&R” i pozbycia się niektórych odliczeń.

Przeczytaj więcej

Środek dotyczący Kolorado ma na celu przyznanie stypendiów uniwersyteckich finansowanych z podatku od marihuany
.
Sal Pace, komisarz hrabstwa Pueblo w Kolorado, proponuje głosowanie w sprawie programu finansowania stypendiów studenckich poprzez podatek akcyzowy od marihuany, napisał Jesse Paul z Denver Post . Pace powiedział, że ma nadzieję, że środek ten da dzieciom Pueblo boostâ” i pomoże walczyć z zadłużeniem w college’u. Komisja okręgowa ma głosować w poniedziałek nad tym, czy umieścić wniosek na listopadowych kartach do głosowania. Według biura Pace’a, podatek będzie pobierany, gdy marihuana zostanie przeniesiona z uprawy do sklepu.

Przeczytaj więcej

Polowanie na podatnika neutralizuje szwajcarską tajemnicę bankową, mówi USA

Szwajcarska tajemnica bankowa nie jest już możliwa do zachowania, ponieważ amerykański Departament Sprawiedliwości zamyka umowy z większością instytucji, które mogły pomóc Amerykanom w uchylaniu się od płacenia podatków, jak napisał najlepszy amerykański dyplomata w Szwajcarii Andy Hoffman i Hugo Miller z Bloomberga . Negocjacje z około jedną trzecią szwajcarskich kredytodawców, znanych jako banki kategorii 2, w celu sfinalizowania ich umów o niepodejmowaniu egzekucji są âalmost doneâ” i powinny zostać zakończone do końca tego roku, Suzi LeVine, ambasador USA w Szwajcarii, powiedział w środę. Trzydzieści jeden banków zawarło do 20 sierpnia umowy z większością płacących grzywien, pozostawiając kolejne 50 do 60 w rozmowach, według szacunków prawników. â “Program zadziałał, â” powiedział LeVine, były szef Microsoft Corp. â” Ogólnie rzecz biorąc, tajemnica bankowa nie jest propozycją wartości w szwajcarskim przemyśle bankowym.â”

Przeczytaj więcej

GASB publikuje nowy autorytatywny przewodnik wdrażania
.
Rządowa Rada Standardów Rachunkowości (GASB) opublikowała w czwartek dokument, który zawiera szczegółowe, autorytatywne wytyczne dotyczące wdrażania, zatwierdzone przez radę, dla władz państwowych i lokalnych. Wytyczne implementacyjne nr 2015-1 zawierają zmiany wynikające z informacji zwrotnych otrzymanych w ciągu roku od społeczeństwa na temat wcześniej wydanych wytycznych implementacyjnych, które zostały wykonane w powiązaniu z odpowiednim procesem prowadzącym do wydania oświadczenia GASB nr 76, Hierarchia ogólnie przyjętych zasad rachunkowości dla władz państwowych i lokalnych . W przyszłości wszystkie nowe wytyczne dotyczące wdrażania GASB, ze względu na ich podwyższony autorytatywny status, będą ujawniane przez okres poprzedzający ich wydanie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych oświadczeń GASB. Wymogi zawarte w wytycznych dotyczących wdrażania 2015-1 obowiązują w odniesieniu do okresów sprawozdawczych rozpoczynających się po dniu 15 czerwca 2015 r. Wszystkie nowe wytyczne dotyczące wdrażania GASB, ze względu na ich podwyższony status autorytatywny, będą eksponowane przez okres zgłaszania uwag przez opinię publiczną, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych oświadczeń GASB.

Przeczytaj więcej

AICPA ogłasza pytania i odpowiedzi dotyczące wymaganych informacji uzupełniających
.
The American Institute of CPA (AICPA) has issued Question and Answer (Q&A) Section 9180.01 ( AICPA Technical Questions and Answers ).Zawiera ona nieautorytatywne wytyczne dla biegłych rewidentów, gdy wymagane informacje uzupełniające (RSI) są dołączane do sprawozdań finansowych będących przedmiotem badania, a takie RSI obejmują historyczne okresy wcześniejsze (okresy wcześniejsze), w których biegły rewident nie wykonywał zlecenia, które wymagało niezależności. W wytycznych stwierdza się, że od biegłego rewidenta nie wymaga się, dla celów zachowania zgodności z AU-C Section 730, Required Supplementary Information (AICPA, Professional Standards ), aby był niezależny od jednostki w okresach historycznych, o ile opinia biegłego rewidenta nie obejmuje MSRF.

Przeczytaj więcej