Bramwell’s Lunch Beat: DOJ Zamknięcie sprawy IRS, Valeant’s Accounting, Toshiba Lawsuit

DOJ zamyka dochodzenie w sprawie IRS bez opłat
.
Amerykański Departament Sprawiedliwości powiadomił członków Kongresu w piątek, że zamyka swoje dwuletnie dochodzenie w sprawie tego, czy IRS nieprawidłowo ukierunkował Partię Herbaty i inne konserwatywne grupy, napisał Evan Perez z CNN. Nie będzie żadnych zarzutów przeciwko byłej urzędniczce IRS, Lois Lerner, ani nikomu innemu w agencji, jak powiedział w liście Departament Sprawiedliwości. Sonda znalazła istotne dowody na złe zarządzanie, kiepski osąd i instytucjonalną bezwładność prowadzącą do przekonania wielu zwolnionych z podatku wnioskodawców, że IRS skierował przeciwko nim zarzuty w oparciu o ich poglądy polityczne. Ale złe zarządzanie nie jest przestępstwem, â» powiedział w liście asystent prokuratora generalnego Peter Kadzik. Kadzik powiedział również, że znalazł âno evidenceâ» na poparcie oskarżenia karnego. Nie znaleźliśmy też żadnych dowodów na to, że jakikolwiek urzędnik zajmujący się rozpatrywaniem wniosków o zwolnienie z podatku lub kierownictwo IRS próbowało utrudnić pracę wymiaru sprawiedliwości, â» dodał.

Przeczytaj więcej

Republikanie: DOJ niech Lerner âoff the hook»

Republikanie wysadzają w powietrze Departament Sprawiedliwości za odmowę wniesienia oskarżenia przeciwko Lois Lerner, głównej postaci skandalu IRS Tea Party, napisał Bradford Richardson z The Hill . â Nadużywając władzy rządowej, aby spróbować uciszyć konserwatystów i wypuścić odpowiedzialnych z haka, administracja Obamy scementowała swoje naruszenie zaufania publicznego i pokazała, że nie można na nią liczyć, że sama będzie policja, â» republikański Komitet Narodowy przewodniczący Reince Priebus powiedział w oświadczeniu. â» Konserwatywne grupy szybko zatrzasnęły decyzję i wezwały ustawodawców, aby nie porzucali sprawy. â» Jeśli przyszły mówca, Paul Ryan, chce zyskać poparcie oddolnych działaczy w całym kraju, nie pozwoli Kongresowi spocząć, dopóki nie stanie się zadość sprawiedliwości, â» Herbatka Patriotów Prezydent partii Jenny Beth Martin powiedziała w oświadczeniu.

Przeczytaj więcej

Posiadane przez IRS komórkowe urządzenia nadzorujące Stingray, dokumenty ujawniają
.
IRS jest najnowszym na rosnącej liście amerykańskich agencji federalnych, o których wiadomo, że posiadają zaawansowany sprzęt do przeciągania telefonów komórkowych znany jako Stingray, napisali Nicky Woolf i William Green z Guardian . Faktury uzyskane na podstawie wniosku zgodnie z ustawą o wolności informacji pokazują zakupy dokonane w 2009 i 2012 roku przez agencję podatkową z Harris Corp., jedną z wielu firm, które produkują urządzenia. Zwolennicy prywatności powiedzieli, że ujawnienie â pokazuje szerokie rozpowszechnienie tej bardzo inwazyjnej technologii nadzoru.â» Stingrays są najbardziej znanym przykładem typu urządzenia zwanego IMSI-catcher, znanego również jako âcell-site simulators.â» O wielkości teczki, działają one poprzez udawanie wież komórkowych w celu rozbierania metadanych, a w niektórych przypadkach nawet treści z telefonów, które łączą się z nimi. Pozostaje niejasne, w jaki sposób IRS używał urządzeń Stingray.

Przeczytaj więcej

Valeant CEO zdecydowanie broni księgowości, etyki narkotykowej

Akcje Valeant Pharmaceuticals International Inc. straciły na znaczeniu jako obrona księgowości i etyki producenta leków przez prezesa J. Michaela Pearsona, nie spotkała się z odzewem inwestorów obawiających się o jego związek z apteką pocztową, napisali Doni Bloomfield i Melissa Mittelman z Bloomberga . Krótko-sprzedawca Citron Research powiedział, że Valeant używa Philidor RX Services do przechowywania zapasów i rejestrowania tych transakcji jako sprzedaży. Valeant powiedział te zarzuty są âerroneous,â» dodając, że sprzedaż jest rejestrowana tylko wtedy, gdy leki są wysyłane do pacjentów. Firma prosi amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd o zbadanie działań firmy Citron, powiedział Pearson w poniedziałek. â Prowadzimy naszą działalność w oparciu o najwyższe standardy etyczne i jesteśmy zobowiązani do zachowania przejrzystości,â» powiedział Pearson. â» Firma, o której słyszałem w prasie w zeszłym tygodniu, nie jest taką, którą bym rozpoznał.â»

Przeczytaj więcej

Toshiba chce pozwać byłego najlepszego mosiądzu o rolę w skandalu księgowym
.
Firma Toshiba Corp. planuje złożyć pozew o odszkodowanie przeciwko kilku byłym kierownikom wyższego szczebla w związku z ich rolą w skandalu księgowym firmy, zgłoszonym przez Japan Times . Byli prezesi Hisao Tanaka, Norio Sasaki i Atsutoshi Nishida prawdopodobnie zostaną wymienieni w pozwie, podobnie jak inni. Na początku tego roku panel zewnętrznych ekspertów uznał udział trzech byłych prezydentów w skandalu z zyskiem. Jednak obecny prezes Toshiby, Masashi Muromachi, najprawdopodobniej nie zostanie wymieniony w pozwie po tym, jak panel uznał, że Muromachi nigdy nie był bezpośrednio zaangażowany w próby zawyżania zysków.

Przeczytaj więcej

Przegląd wytycznych technicznych IRS (tydzień 19 października)

W ubiegłym tygodniu IRS wydał następujące wytyczne techniczne:

Orzeczenie o dochodach w latach 2015-22 przewiduje różne zalecane stawki dla celów federalnego podatku dochodowego na listopad 2015 r. (w bieżącym miesiącu). Tabela 1 zawiera krótko-, średnio- i długoterminowe stawki federalne (AFR) obowiązujące w bieżącym miesiącu dla celów art. 1274(d) Internal Revenue Code. Tabela 2 zawiera dostosowane krótko-, średnio- i długoterminowe stopy AFR za bieżący miesiąc dla celów art. 1288 lit. b). Tabela 3 przedstawia dostosowaną długoterminową stawkę federalną i długoterminową stawkę zwolnioną z podatku opisaną w art. 382 lit. f). Tabela 4 zawiera odpowiednie wartości procentowe dla określenia kredytu mieszkaniowego o niskim dochodzie opisanego w sekcji 42 lit. b) pkt 1 dla budynków oddanych do użytku w bieżącym miesiącu.

Zawiadomienie 2015-73 i zawiadomienie 2015-74 zostały zainicjowane w odpowiedzi na obawy komentatorów, że trudności w identyfikacji transakcji, które są takie same lub zasadniczo podobne do transakcji opisanych w zawiadomieniu 2015-47 i zawiadomieniu 2015-48, mogą spowodować, że podatnicy będą musieli ujawnić informacje dotyczące transakcji, które w tym czasie nie są przeznaczone do traktowania jako transakcje notowane na giełdzie lub transakcje będące przedmiotem zainteresowania. Zawiadomienie 2015-73 i zawiadomienie 2015-74 uchylają odpowiednio zawiadomienie 2015-47 i zawiadomienie 2015-48 i dostarczają dodatkowych szczegółów na temat rodzajów transakcji, które są transakcjami wymienionymi na liście lub transakcjami będącymi przedmiotem zainteresowania dla celów sekcji 1.6011-4(b)(2) i (6) oraz sekcji 6111 i 6112 kodeksu dochodów wewnętrznych. W ogłoszeniach tych przewidziano również procedury umożliwiające podatnikom zmianę sposobu księgowania transakcji w ramach odpowiednich ogłoszeń.

Szybkie łącza

 • Nadchodzący podatek âCadillac» komplikuje otwartą rejestrację (ubezpieczenie działalności gospodarczej)
 • Zjednoczenie za podziałem podatku âCadillac» na plany zdrowotne (New York Times)
 • Tysiące osób, które nie złożyły zeznań podatkowych może stracić dotacje na opiekę zdrowotną (New York Times)
 • Kolekcjonerzy sztuki znajdują bezpieczną przystań w przepisach podatkowych Delaware (New York Times)
 • The elusive goal of tax fairness (Washington Post)
 • A coming tax hike for US corporations (Barron’s)
 • Pakiet przedłużaczy podatkowych znów wisi w lewo (Crain’s Detroit Business)
 • Przewożony interes: Proponowane prawo podatkowe może ważyć perspektywy dla transakcji (Crain’s Detroit Business)
 • 4 błędy podatkowe popełniane przez właścicieli firm i sposoby ich unikania (Forbes)
 • Po tym jak Paul Ryan zostanie mówcą, obejrzyj wielki wyścig o młotek komisji podatkowej (Forbes)
 • God may bless your pot shop â Tax Court not so much (Forbes)
 • Plan podatkowy Kasicha jest zgodny z zasadami GOP (Dyspozycja Columbus)
 • Jak Uber gra w grę z muszlą podatkową (Fortuna)