Bramwell’s Lunch Beat: Firmy pragną odnowionej ulgi podatkowej na badania i rozwój

Firmy ubolewają nad ponownym brakiem ulgi podatkowej na badania i rozwój

Ulgi podatkowe, które firmy wykorzystują do zrekompensowania niektórych swoich kosztów badań i rozwoju (R&D), znowu brakuje, ale firmy prognozują wzrost, który mógłby mieć na wyniki w tym roku, jeśli prawodawcy przedłużyć go, napisała Emily Chasan z CFO Journal . Komisja Finansów Senatu głosowała w ubiegłym miesiącu nad projektem ustawy mającej na celu przedłużenie przerwy podatkowej do końca 2016 roku. Ostatnia rezerwa na tę ulgę wygasła pod koniec ubiegłego roku. Niektórzy ustawodawcy i Biały Dom zaproponowali nadanie kredytowi charakteru stałego. Firmy zgłaszają obecnie stawki podatkowe z kredytem i bez niego. Na przykład, producent leków generycznych Impax Laboratories Inc. powiedział w poniedziałek, że jego 37,6 procent skorygowana efektywna stawka podatkowa na ten rok byłaby o 1,5 procent niższa, gdyby kredyt podatkowy nadal obowiązywał. Spodziewa się, że jeśli Kongres zdecyduje się na jego odnowienie, będzie mógł zarejestrować wpływ tego kredytu na cały rok w czwartym kwartale.

Przeczytaj więcej

SEC mówi, że zhakowane informacje prasowe zostały wykorzystane do nielegalnych transakcji

Międzynarodowa sieć hakerów uzyskała dostęp do systemów komputerowych usług business-newswire, aby wyciągnąć informacje wewnętrzne z oczekujących na ogłoszenie fuzji, netting ponad 100 milionów dolarów nielegalnych zysków, zgodnie z federalnymi aktami oskarżenia i skargę cywilną ujawnioną we wtorek rano, napisał Dean Starkman z Los Angeles Times . W aktach oskarżenia stwierdzono, że sieć hakerska pobrała ponad 150.000 informacji prasowych z Business Wire, Marketwired LP i PR Newswire Association LLC. Sieć handlowców w Stanach Zjednoczonych dokonał nielegalnych transakcji, płacąc hakerów za informacje albo zryczałtowaną stawkę lub procent od zysków. Władze federalne skierowały zarzuty karne przeciwko dziewięciu osobom, w tym trzem z Ukrainy i innym mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła zarzuty cywilne przeciwko szerszej sieci obejmującej pięciu oskarżonych oraz hakerów, handlarzy i małe firmy zajmujące się obrotem papierami wartościowymi w Moskwie, Paryżu, na Cyprze i Malcie.

Przeczytaj więcej

Związek IRS wybiera nowego prezydenta

Związek Zawodowy Pracowników Skarbów Państwa (NTEU), największa federalna grupa robocza w kraju, wybrał we wtorek na nowego prezydenta wieloletnią kadrę wykonawczą, napisał Bernie Becker z The Hill . Tony Reardon, obecnie wiceprezes wykonawczy NTEU, zastąpi Colleen Kelley, która odchodzi na emeryturę po 16 latach u steru związku. Reardon, który otrzymał mniej więcej dziewięć głosów na każde 10 w wyborach do związku, powiedział, że został uhonorowany i upokorzony» przez poparcie.W ostatnich latach związek miał ciężką pracę, broniąc pracowników IRS w związku z niewłaściwą kontrolą agencji nad grupami Herbaciarzy ubiegających się o status zwolnionych z podatku. Zepchnął również do tyłu republikanów, którzy krytykowali bonusy otrzymywane przez pracowników IRS i udane wysiłki GOP w celu obcięcia budżetu agencji.

Przeczytaj więcej

IRS poprawia nadzór nad kartami kredytowymi

Bernie Becker zgłosił również dla The Hill , że IRS oczyścił ustawę o ograniczaniu niewłaściwych zakupów na kartach kredytowych agencji, zgodnie z nowym raportem Generalnego Inspektora Skarbu Państwa dla Administracji Podatkowej (TIGTA). W wyniku audytu przeprowadzonego dwa lata temu, TIGTA stwierdziła, że karty kredytowe IRS były używane do zakupu pornografii online, opasek Thomas The Tank Engine, kazoos i wina na obiady.Jednak ten ostatni audyt ujawnił tylko około 15 przypadków potwierdzonych lub potencjalnych naruszeń zasad korzystania z kart kredytowych IRS w pierwszej połowie roku podatkowego 2015. W sumie pracownicy IRS wydali na swoje karty około 8,7 miliona dolarów w ciągu tych sześciu miesięcy, w prawie 25.000 transakcji.

Przeczytaj więcej

Sekretarka laboratoryjna: Postępujemy zgodnie z zasadą doradcy finansowego

Sekretarz ds. pracy Thomas Perez posuwa się do przodu z wydaniem ostatecznej propozycji regulacji dla doradców finansowych, pomimo rosnących obaw umiarkowanych Demokratów i republikanów, że zaszkodzi to Amerykanom o niskich dochodach, napisał Kevin Cirilli z The Hill . Ustawodawcy w ostatnich tygodniach wezwali administrację do ponownego wprowadzenia kontrowersyjnych tzw. standardów socjalnych, które zwiększyłyby wymogi ujawniania informacji przez doradców finansowych. Społeczność biznesowa prowadzi ostry lobbing przeciwko tej propozycji, argumentując, że podniosłaby ona koszty ponoszone przez Amerykanów, którzy najbardziej potrzebują porad finansowych, a także zmusiła Amerykanów do otrzymywania wirtualnych porad finansowych w przeciwieństwie do ludzkich porad finansowych. Ale Perez i administracja twierdzą, że zasady powiernicze są potrzebne, aby lepiej chronić konsumentów przed otrzymywaniem złych porad od swoich doradców, którzy mogliby korzystać ze sprzedaży prowizyjnej od instytucji finansowych.

Przeczytaj więcej

Toshiba zapisuje ponad 800 milionów dolarów po sondzie księgowej
.
Firma Toshiba Corp. planuje zaksięgować w ostatnim roku obrotowym ponad 100 mld jenów (802 mln USD) odpisów aktualizujących z tytułu utraty wartości, oprócz zaniżenia wyników z poprzednich lat w wyniku przeprowadzonego dochodzenia księgowego, zgłoszono Reuters . Niezależni śledczy stwierdzili, że w zeszłym miesiącu firma zawyżyła zyski o około 152 mld jenów w ciągu ostatnich kilku lat. Odpisy aktualizujące z tytułu utraty wartości obejmują bardziej konserwatywne szacunki dotyczące działalności Toshiby w dziedzinie energii jądrowej w Westinghouse i odzwierciedlają słabe punkty jej jednostek półprzewodnikowych i urządzeń, zgodnie z artykułem zamieszczonym w dzienniku «Nikkei business». Powiedział on, że wyniki finansowe nie zostały jeszcze sfinalizowane, ponieważ księgowi Toshiby nadal je analizują, ale zysk operacyjny za rok do marca wyniósł prawdopodobnie około 150 miliardów do 200 miliardów jenów, a nie 330 miliardów jenów, które firma prognozowała.

Przeczytaj więcej