Bramwell’s Lunch Beat: House Republikanie Wezwanie do zwolnienia szefa IRS

Republikanie House’a chcą zwolnić komisarza IRS

Dwudziestu jeden republikanów House’a w poniedziałek wezwało do zwolnienia komisarza IRS Johna Koskinena po tym, jak stwierdzili, że nie współpracował z nimi w dochodzeniu w sprawie celowania grup konserwatywnych przez urzędników podatkowych, napisał Mike DeBonis z Washington Post . Członkowie House Oversight and Government Reform Committee przedstawili te zarzuty w 29-stronicowym liście do prezydenta Obamy, który jest następstwem dwóch lat zmagań z urzędnikami IRS o dokumenty i zeznania związane z zarzutami dotyczącymi celowania. Rep. Jason Chaffetz (R-UT), przewodniczący komisji, napisał, że Koskinen nie potraktował poważnie swojego obowiązku «zastosowania się do wezwań komisji i dostarczenia dokumentów, w tym e-maili wysłanych i otrzymanych przez byłą urzędniczkę IRS, Lois Lerner, która znajduje się w centrum skandalu związanego z atakami. Chaffetz twierdził również, że Koskinen złożył fałszywe oświadczenia przed komisją, w tym twierdził, że wszystkie dokumenty związane z sondą zostały zachowane.

Przeczytaj więcej

CPA podaje fałszywe wpisy na rachunkach Dewey’a

Była księgowa zeznała w poniedziałek, że ona i inni pracownicy działu finansowego Dewey & LeBoeuf sfałszowali sprawozdania finansowe firmy, dokonując nielegalnych wpisów na koniec każdego roku obrotowego w latach 2008-2011, napisała Julie Triedman z New York Law Journal . Jyhjing âVictoriaâ» Harrington powiedziała ławie przysięgłych z Manhattanu, że odwróciła odpisane wydatki i dokonała innych, wpływających na dochody, fałszywych wpisów w celu zwiększenia przepływów pieniężnych firmy. Powiedziała również, że kłamała, gdy audytorzy pytali ją o swoje obawy. W każdym przypadku, Harrington, która przyznała się do jednego z zarzutów o przestępstwo oszustwa, powiedziała, że zmieniła numery na polecenie dyrektora finansowego Francisa Canellasa i kontrolera Thomasa Mullikina. Dyrektor finansowy Joel Sanders, prezes Steven Davis i dyrektor wykonawczy Stephen DiCarmine są sądzeni w ponad 100 sprawach karnych za rzekome defraudacje inwestorów upadłej firmy prawniczej.

Przeczytaj więcej

Koalicja uliczna K rozpoczyna blitz przeciwko podatkowi Obamacare’a âCadillaca»

Koalicja gigantów zdrowia ulicy K Street łączy się w walce z podatkiem Obamacare’a na kosztowne plany ubezpieczeniowe znane jako podatek âCadillaca,â» napisała Sarah Ferris z The Hill . Nowo rozpoczęta kampania, zwana Alliance to Fight the Forty, obejmuje kilkanaście firm farmaceutycznych, plany ubezpieczeniowe i związki, w tym Pfizer, Blue Cross Blue Shield i Laborers International Union. Wysiłki na rzecz walki z podatkiem Cadillaca nasiliły się w następstwie niedawnego orzeczenia Sądu Najwyższego USA potwierdzającego ustawę Affordable Care Act pod koniec ubiegłego miesiąca. W związku z tym, że w sądzie nie pozostały żadne poważniejsze skargi przeciwko prawu, lobbyści podwajają swoje wysiłki, aby odeprzeć szczególnie niekorzystne przepisy. 40-procentowy podatek dotyczy planów zdrowotnych, które są warte ponad $10,200 dla pokrycia indywidualnego i $27,500 dla pokrycia rodzinnego, co, jak twierdzą zwolennicy Obamacare, dotyczy tylko najbogatszych Amerykanów.

Przeczytaj więcej

Członkowie Izby naciskają na Obamę, aby zaczął od nowa stosować zasadę doradcy finansowego
.
Kilku republikanów i demokratów w Komisji Usług Finansowych Izby wzywa prezydenta Obamę do powrotu do deski kreślarskiej z kontrowersyjną propozycją regulacji dla doradców finansowych, napisał Kevin Cirilli z The Hill .Reprezentanci. Ann Wagner (R-MO), Andy Barr (R-KY), David Scott (D-GA) i Lacy Clay (D-MO) rozpowszechniają list do kolegów ostrzegający, że propozycja «âfiduciaryâ» może ograniczyć dostępność porad finansowych dla klasy średniej. Departament Pracy USA ma przeprowadzić przesłuchanie w tej sprawie na początku sierpnia. Departament naciska na wprowadzenie nowych wymogów ujawniania informacji dla doradców finansowych, argumentując, że konsumenci powinni być informowani o tym, w jaki sposób płaci się ich doradcom finansowym, gdy sprzedają im porady finansowe. Główne grupy finansowe, w tym Stowarzyszenie Branży Papierów Wartościowych i Rynków Finansowych oraz Urząd Regulacyjny Branży Finansowej, skrytykowały tę propozycję.

Przeczytaj więcej

SEC wypełniła regułę proporcji płatności CEO
.
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest gotowa do wypełnienia przepisu zobowiązującego przedsiębiorstwa do ujawniania różnic w wynagradzaniu dyrektorów generalnych i pracowników, wprowadzając środek bez szerokich wyłączeń, do których dążą przedsiębiorstwa, napisali Andrew Ackerman i Joann S. Lublin z Wall Street Journal . Oczekuje się, że regulator rynku papierów wartościowych pozwoli firmom na wyłączenie 5 proc. swoich zagranicznych pracowników z kalkulacji wskaźnika płac. Przedsiębiorstwa naciskały na wyłączenie znacznie większego odsetka pracowników zagranicznych, co prawdopodobnie zmniejszyłoby różnice w wynagrodzeniach, jak podają niektóre przedsiębiorstwa. Zgodnie z zasadą, nad którą SEC mogła głosować już w pierwszym tygodniu sierpnia, przedsiębiorstwa musiałyby ujawnić medianę płac pracowników â w punkcie skali dochodów, w którym połowa ich pracowników zarabia więcej, a połowa mniej â i porównać ją z wynagrodzeniem dyrektora generalnego.

Przeczytaj więcej

Większość umów CPA z New Jersey spodziewa się wzrostu gospodarczego w nadchodzącym roku
.
Ostatnie badanie przeprowadzone przez Capital One Bank i New Jersey Society of CPAs wykazało, że 85 procent CPA w New Jersey spodziewa się, że w nadchodzącym roku ich przedsiębiorstwa będą rosły. Według badania największe wyzwania stojące przed zawodem księgowego to niedobór talentów (37 proc.), rosnąca presja opłat (20 proc.), bezpieczeństwo IT (18 proc.) oraz wymogi regulacyjne (18 proc.). Pięćdziesiąt cztery procent badanych CPA oczekuje, że w 2016 r. ich klienci zapłacą więcej podatków niż w 2015 r., w porównaniu z 65 procentami w zeszłorocznym badaniu. Respondenci uważają również, że ustawa Affordable Care Act (21 proc.), federalna polityka podatkowa (16 proc.) oraz wymogi regulacyjne (15 proc.) będą miały zauważalny wpływ na ich działalność w nadchodzącym roku.

Przeczytaj więcej