Bramwell’s Lunch Beat: Inversion Deals, Carried Interest, PwC’s New Perk

Przy dużych transakcjach cicho, Skarb czeka na następną regułę antyinwersyjną

Richard Rubin z Bloomberg napisał, że we wrześniu ubiegłego roku Departament Skarbu USA wydał surowe ostrzeżenie dla firm badających transakcje inwersyjne: Nadchodzą surowe zasady. Ale rok później, firmy i ich prawnicy podatkowi nadal czekają. Rząd nie wydał jeszcze pierwszych szczegółowych zasad. Nie oczekuje się też, że w najbliższym czasie dojdzie do drugiego zestawu manewrów mających na celu wypchnięcie zysków ze Stanów Zjednoczonych. Nawet bez zasad, rozprawienie się ze Skarbem Państwa przyniosło pozorny sukces, powstrzymując Abbvie Inc. przed ukończeniem tego, co byłoby największą inwersją. Inwersje ogłoszone od czasu ogłoszenia przez rząd 22 września 2014 r. były mniejsze niż transakcje z firmami markowymi, takimi jak Burger King Worldwide Inc., które w ubiegłym roku przyciągnęły uwagę prawodawców i opinii publicznej.

Przeczytaj więcej

Senatorowie liberalni wzywają Skarb Państwa do ograniczenia obniżki podatku od niesionych odsetek
.
Grupa liberalnych senatorów we wtorek wezwała Departament Skarbu do rozprawienia się z ulgą podatkową, z której korzystają menedżerowie inwestycyjni z Wall Street, ostatnim wysiłkiem Demokratów na rzecz zwrócenia uwagi na kwestię âcarried interest,â” napisał John D. McKinnon z Wall Street Journal . W liście, Sens. Elizabeth Warren (D-MA), Al Franken (D-MN), Tammy Baldwin (D-WI) i Sheldon Whitehouse (D-RI) wezwali administrację Obamy do uzupełnienia proponowanych zasad, które ograniczyłyby możliwość uzyskania przez zarządzających inwestycjami ulgi podatkowej od części ich dochodów. Skrytykowana ulga pozwala zarządzającym inwestycjami traktować znaczną część ich dochodów jako zyski kapitałowe. Oznacza to, że pieniądze są zazwyczaj opodatkowane niższą stawką niż zwykły dochód z pensji. Obecna stawka podatku od zysków kapitałowych dla osób o wysokich dochodach wynosi 23,8 procent, podczas gdy najwyższa zwykła stawka podatku wynosi 39,6 procent.

Przeczytaj więcej

IRS poprawia bezpieczeństwo oszustw

IRS opracował lepszy system zbierania fałszywych zeznań podatkowych, ale musi poprawić bezpieczeństwo tego programu, powiedział Inspektor Generalny ds. Administracji Podatkowej (TIGTA) w opublikowanym we wtorek raporcie, napisał Bernie Becker z The Hill . TIGTA stwierdziła, że nowy system, Return Review Program (RRP), był w stanie wykryć zwroty potencjalnie związane z kradzieżą tożsamości nie znalezione przez poprzedni Elektroniczny System Wykrywania Oszustw (EDFS). W ciągu 32 dni testów RRP wykrył około 25 procent więcej przypadków kradzieży tożsamości, co daje łącznie około 43 mln USD zwrotów. Ale problem, według audytu, polega na tym, że system IRS klasyfikuje nowy system jako zasób, a nie główny system, co pozostawiło pewne luki w zabezpieczeniach. IRS uruchomił RRP w 2009 roku i rozpoczął ocenę jego działania w ubiegłym roku. IRS zgodził się z zaleceniami inspektora generalnego, w tym z zaleceniem usunięcia wszelkich luk w zabezpieczeniach.

Przeczytaj więcej

Stein Mart zgadza się zapłacić SEC $800,000 za naruszenie przepisów dotyczących sprawozdawczości finansowej
.
Stein Mart Inc. ogłosił we wtorek, że zawarł ugodę z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie dochodzenia prowadzonego przez agencję, napisał Drew Dixon z Florida Times-Union . Sprawa koncentruje się na przekształceniu przez Stein Mart’a wyników finansowych za 2010 r. do pierwszego kwartału 2012 r., które śledczy SEC uznali za naruszenie federalnych przepisów dotyczących sprawozdawczości. Stein Mart, sprzedawca detaliczny odzieży i artykułów gospodarstwa domowego, powiedział, że zgodził się zapłacić SEC karę cywilną w wysokości 800.000 dolarów. Dochodzenie SEC ustaliło, że firma naruszyła przepisy dotyczące sprawozdawczości, ksiąg i rejestrów oraz kontroli wewnętrznej ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 r. Firma nie przyznała się ani nie zaprzeczyła żadnemu z ustaleń SEC. Żaden pojedynczy pracownik Stein Mart nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Przeczytaj więcej

PwC, aby pomóc pracownikom spłacić pożyczki studenckie

Gigant księgowo-konsultingowy Pricewaterhouse Coopers (PwC) ogłosił, że będzie płacił do 1200 dolarów rocznie, aby pomóc niektórym pracownikom spłacić pożyczki studenckie, co może oznaczać nowy początek korzyści korporacyjnych, napisała Amy R. Connolly z UPI . PwC powiedział, że korzyści, które rozpoczną się w 2016 roku, mogą dotyczyć aż 11 000 nowych absolwentów uczelni, których zatrudnia każdego roku. Firma będzie płacić tę sumę przez okres do sześciu lat, w sumie do 10.000 dolarów. Współpracownicy i starsi współpracownicy â ci, którzy byli z firmą od jednego do sześciu lat â są również uprawnione. PwC powiedział, że jest to pierwsza firma świadcząca usługi finansowe, która oferuje ten atut. Ostatnie stopnie naukowe stanowią około 45 procent 46.000 pracowników PwC w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj więcej

Szybkie łącza

  • Dems żąda zmian regs doradcy finansowego (The Hill)
  • Dodatkowy rok na zapłacenie podatków dzięki tej hojnej zasadzie rachunkowości (Forbes)
  • Wnioski z rachunkowości wyciągnięte z âEmpire” (Forbes)
  • Bezpieczeństwo cybernetyczne jest drogie â dlatego powinniśmy zaoferować zachęty podatkowe (Forbes)
  • Orzeczenie IRS zwiększa atrakcyjność składek po opodatkowaniu (New York Times)
  • Jeb Bush: How I’ll slash the regulation tax (Wall Street Journal)
  • Podatek od Cadillaca nadal prawdopodobnie zwiększa odliczenia (Fundacja Podatkowa)
  • Don’t be fooled â services should be subject to sales tax (Tax Analysts)
  • Donald Buffett? (Tax Analysts)
  • Emanuel maluje przyszłość bez rekordu podwyżki podatku od nieruchomości (Chicago Tribune)