Bramwell’s Lunch Beat: IRS Outage, Julius Baer Tax Case, FASB Adds to Research Agenda.

IRS powołuje się na szeroko rozpowszechnioną awarię âhardware» i awarię systemów
.
IRS twierdzi, że awaria sprzętu w środę wyłączyła szereg systemów przetwarzania podatków, w tym system plików elektronicznych, uniemożliwiając agencji przyjmowanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, napisał Lynnley Browning z Bloomberg . Podczas gdy agencja pracuje nad przywróceniem normalnych operacji tak szybko, jak to możliwe, urzędnicy powiedzieli w oświadczeniu, że niektóre z dotkniętych systemów mogą nie działać również w czwartek. Wiele narzędzi dla podatników i praktyków podatkowych nie było dostępnych w środę, jak powiedziała agencja, w tym funkcja «Gdzie jest mój zwrot» na stronie internetowej IRS. Problem zasilania lub elektryczności» spowodował awarie, powiedział Matt Leas, rzecznik IRS. Podatnicy mogą nadal przygotowywać swoje zwroty w normalnym trybie i składać je u swojego dostawcy plików elektronicznych, powiedziała agencja, ale dostawcy usług będą musieli przechowywać zwroty do czasu, aż IRS zacznie je ponownie przyjmować. Urzędnicy nie spodziewają się większych zakłóceń w wypłacaniu zwrotów podatku.

Przeczytaj więcej

Oversight chairman: IRS outage âmay be a hack»

Czołowy ustawodawca domu na czwartek sugerował, że hakerzy spowodowali awarię sprzętu IRS, napisał Cory Bennett z The Hill . âMy wstępna reakcja jelit jest to, że może być hack,â» Nadzór Izby i Rządowy Komitet Reform Przewodniczący Jason Chaffetz (R-UT) powiedział na pokazie Fox Business Morning With Maria . â You just don’t have systems collapse and people can’t use the systems online. To nie jest tak, że skończyły im się baterie czy coś. To naprawdę pachnie jak hack.â» Chaffetz również wskoczył na incydent, aby powtórzyć swoje wezwanie do zwolnienia komisarza IRS John Koskinen. âI have zero confidence, zero, in IRS Commissioner John Koskinen,â» he said.

Przeczytaj więcej

Bankierzy szwajcarscy uznali za gotowych do przyznania się do winy w amerykańskiej sprawie podatkowej

Dwóch doradców klienta z Julius Baer Group Ltd. oskarżonych o pomoc Amerykanom w uchylaniu się od płacenia podatków ma się przyznać do winy w Nowym Jorku w czwartek, kiedy bank szwajcarski rozwiąże własną sprawę karną, zgadzając się zapłacić 547 milionów dolarów, napisał David Voreacos, Patricia Hurtado i Giles Broom z Bloomberg . Umowa z Departamentem Sprawiedliwości USA o odroczonym dochodzeniu sądowym jest częścią szeroko zakrojonego dochodzenia w sprawie uchylania się od płacenia podatków i niezadeklarowanych kont zagranicznych przez obywateli USA, którym pomagają banki szwajcarskie. Julius Baer podąża za większymi rywalami UBS Group AG i Credit Suisse Group AG w rozwiązywaniu problemów związanych z amerykańskimi sondami podatkowymi. Doradcy Juliusa Baera, Daniela Casadei i Fabio Frazzetto, zostali oskarżeni w 2011 r. o zarzut konspiracji. Ci dwaj bankierzy, oskarżeni o pomoc ponad 180 amerykańskim klientom, którzy ukrywają przed IRS co najmniej 600 mln dolarów w aktywach, przebywają w więzieniu nawet pięć lat.

Przeczytaj więcej

FASB omawia program badań na posiedzeniu 3 lutego

Rada Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB) w dniu 3 lutego podjęła decyzję, że następujące kwestie dotyczące sprawozdawczości finansowej zostaną dodane do jej programu badań i uwzględnione w dokumencie do dyskusji, który zostanie opublikowany w pierwszej połowie 2016 r:

 • Emerytury i inne programy świadczeń pracowniczych po przejściu na emeryturę
 • Wartości niematerialne
 • Wyodrębnienie zobowiązań z kapitału własnego
 • Sprawozdawczość dotycząca wyników finansowych

FASB postanowiła również dodać dwa dodatkowe projekty do swojego programu badań:

 • Konsolidacje
 • Zapasy i koszty sprzedaży

FASB postanowiła nie wykonywać dodatkowych prac w zakresie zobowiązań emerytalnych dotyczących aktywów.

Przeczytaj więcej

Toshiba twierdzi, że całoroczna prognoza strat może wzrosnąć po skandalu księgowym
.
Japoński koncern przemysłowy Toshiba Corp. spodziewa się większej całorocznej straty niż wcześniej przewidywano, w obliczu rosnących kosztów restrukturyzacji po skandalu księgowym o wartości 1,3 mld USD, napisali Ritsuko Ando i Makiko Yamazaki z firmy Reuters . Toshiba powiedziała w czwartek, że teraz spodziewa się straty netto w wysokości 710 mld jenów (6 mld dolarów) w porównaniu z wcześniej oczekiwaną stratą w wysokości 550 mld jenów. Dyrektor generalny Masashi Muromachi powiedział, że firma Toshiba obniżyła swoje oczekiwania, aby w pełni odzwierciedlić ewentualne zagrożenia dla swojej działalności. Muromachi zobowiązał się również do przyspieszenia działań restrukturyzacyjnych, ogłaszając dodatkowe 240 redukcji zatrudnienia lub wymian, oprócz zapowiedzianych już 10 000. Toshiba stara się wyjść z afery księgowej, w której zawyżała zyski z około 2009 roku.

Przeczytaj więcej

Quick Links:

 • Uważaj, żeby nie zabrać własnego urządzenia (Going Concern)
 • Congress pokes świeże dziury w propozycji księgowej (The Hill)
 • Finance Democrats push Hatch for energy hearing (The Hill)
 • Wal-Mart pozywa Portoryko, powołując się na nieuczciwe i uciążliwe obciążenie podatkowe (New York Times)
 • Wezwanie Rubio do niestosowania podatku od zysków kapitałowych jest zerwaniem z GOP (New York Times)
 • wadliwy plan podatkowy Teda Cruza (USA Today)
 • Obamacare daje drobne bóle głowy w czasie podatkowym (Press associated)
 • Nie martw się, Johnson Controls nadal będzie płacić podatki w USA (Milwaukee Journal Sentinel)
 • Dostaję się do Quill: Droga do uchylenia nieaktualnej decyzji Sądu Najwyższego (Tax Analysts)
 • Nowe dane IRS: Bogaty zapłacił 55 procent podatku dochodowego w 2014 roku (Fundacja Podatkowa)
 • Ulgi podatkowe związane z posiadaniem dodatkowego dziecka (Fundacja podatkowa)
 • Brytyjska umowa podatkowa z Google nie dotyczyła tylko rajów offshore (Bloomberg)